בית / כרמיאל / חברה / מוכנים לפסטיבל המחול אונליין?
פסטיבל המחול. צילום: אלכס הובר

מוכנים לפסטיבל המחול אונליין?

שתפו

הפסטיבל ה-33 שהיה אמור להתקיים ביולי נדחה בגלל הקורונה ייערך השבוע במתכונת אונליין. האם תצפו במופעים בטלפון או במחשב? היכנסו לסקר שלנו

מערכת פורטל זהר.נט

בגלל הקורונה: פסטיבל המחול המסורתי ייערך בפעם ה-33… אונליין.

רק פעם אחת בעבר נדחה הפסטיבל מהמועד המתוכנן. זה קרה בשנת 2006 כאשר פרצה מלחמת לבנון השניה – אבל האירוע התקיים בסופו של דבר מאוחר יותר באותה שנה, בחוה״מ סוכות. הפעם המצב שונה לגמרי בגלל המצב המיוחד שסופו לא נראה לעין. קיום פסטיבל במתכונת הרגילה הוא משימה בלתי אפשרית. למרות זאת, בעיריית כרמיאל החליטו שלא לבטל כליל את האירוע ולערוך אותו באפן מקוון.

הפסטיבל אשר בימים כתיקונם משתתפים בו אלפי רקדנים ומבקרים בו רבבות בני אדם מכל רחבי הארץ, מהווה חגיגה ישראלית של שירה עברית ומחול ישראלי. ״את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק״ אומר גדי ביטון, המרקיד שיודע להרקיד את העם מזה שנים רבות. ״זהו המשך טבעי להפגנת השמחה העממית ביום ההכרזה על מדינת ישראל והיציאה של המוני בית ישראל לרחובות בשירה ובריקוד״.

האירוע המקוון יתפרס למשך 3 ימים, ויכלול 18 שעות של שידור, בהם: מופעים והפעלות – להורים וילדים, מיטב היצירות מכל שנות הפסטיבל, תחרויות בשיתוף הצבעות הקהל מהבית, הרקדות לקהל הרחב עם אומני זמר ויוצרי הריקודים, מופע מחול מקצועי – כולל שיח עם הכוריאוגרף, פינות תוכן – חידודי לשון, הסיפורים מאחורי השירים, ראיונות עם יוצרים ועוד. השידור יכלול הפקת מקור ייחודית לפסטיבל: "מדברים מחול" – פאנל כוריאוגרפים של מחול ישראלי לבמה ופאנל של מרקידים, יוצרים וותיקי התחום שידברו על מחול ישראלי וריקודי עם בראי הקורונה.

הפאנלים ישולבו בביצועים מיוחדים של עידן רייכל וזמרים אורחים: נסרין קדרי, זהבה בן, מאיה אברהם ומארק קקון. בהפקה ישולבו שיחות אישיות עם ראש עיריית כרמיאל, משה קונינסקי, ועם היוצר והזמר עידן רייכל. כל זאת בניהולו האמנותי של המרקיד הלאומי גדי ביטון ובהפקת עיריית כרמיאל.

Coming Soon
פסטיבל מחול אונליין - מעניין אתכם?
פסטיבל מחול אונליין - מעניין אתכם?
פסטיבל מחול אונליין - מעניין אתכם?

כתבה מעניינת:

בני זוג עצובים דיכאון עצב צילום אילוסטרציה, אין קשר לכתבה: drobotdean www.freepik.com

שיא האטימות: בנקים סירבו להסדר חובות, משפחה מכרמיאל נגררה לפשיטת רגל

שתפובני זוג המועסקים כפועלי ייצור נקלעו לחוב של יותר מחצי מיליון ש״ח. שלושה בנקים סירבו …


2 תגובות

 1. קשקוש מוחלט
  מי יצפה בשיעמומוו הזה
  גם בימים רגילים אין מה לראות שם
  באים רק בשביל הדוכני מזון

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   פסטיבל ארכאי ובזבזני שנועד מראשיתו להענקת כיבודים לכל שראש העיר ופמליתו חפצים ביקרם. ברוך ונגר ז"ל הקימו כמענה לפסטיבל הזמר בערד שכבר הלך לעולמו. הפסטיבל פרנס ברוחב לב את העוסקים בו (ונמנע מלהזכיר את שמות הנהנים שעדיין חיים בעיר), וגרם לסבל לשאר תושבי העיר שבימי הפסטיבל סבלו מהרעש, הלכלוך ומהפקקים. בשנים האחרונות מספר המבקרים בפסיבל ירד מאוד ואין מקום יותר להנשימו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.