ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26
בית / חדשות / חברה וקהילה / מועדון אופניים כרמיאל של עמותת פרחי כרמיאל מפעיל את תוכנית מדריכים בדרכים
ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26

מועדון אופניים כרמיאל של עמותת פרחי כרמיאל מפעיל את תוכנית מדריכים בדרכים

ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26

מועדון אופניים כרמיאל של עמותת פרחי כרמיאל מפעיל השנה את “מדריכים בדרכים” – תכנית ארצית להכשרת ילדים בבתי הספר בנושא בטיחות בדרכים ברכיבת אופניים.

מטה הבטיחות בדרכים בעיריית כרמיאל נרתם לנושא וכל 8 בתי הספר היסודיים בעיר מקבלים את התכנית. מדריכים בדרכים היא תכנית לחינוך לאורח חיים פעיל בריא ובטוח ובחלקים המיושמים בכרמיאל נותן לילדים כלים עיוניים ומעשיים להקטין את הסיכונים שברכיבת אופניים בעיר.

בשלב הראשון של התכנית ילדים מקבלים חמרי הדרכה ומדריכים את חבריהם לכיתה בתכנים של רכיבה זהירה, חבישת קסדה ואביזרי בטיחות והכרת כללי הרכיבה בעיר. בשלב השני מגיעים מדריכי רכיבה מקצועיים של מועדון האופניים, מלמדים ומתרגלים עם הילדים שימוש נכון באופניים – החל מבדיקה לפני רכיבה, דרך שימוש נכון במעצורים ועד התנהגות ברכיבה מול הולכי רגל, רוכבים אחרים ונהגים.

בכרמיאל נוסף לתכנית גם שלב מקדים בו כל בית ספר מאתר את הילדים שאינם יודעים כלל לרכוב ומעניק להם הזמנות ללימוד רכיבה פרטני במועדון אופניים כרמיאל ללא תשלום.

מוריה 1-2זוהי חזרה למסורת עירונית שמועדון האופניים קיים עד לפני שנתיים בחסות שותפות ביחד של הסוכנות היהודית, ועכשיו נמצאה הדרך והמסגרת להמשיך – כל ילדי כרמיאל בכיתות ה’-ו’ יכולים ללמוד רכיבה אם עדיין לא למדו לפני כן. בכרמיאל, בניגוד לערים שמיקומן במישורים השטוחים, יש כ-20% מהילדים שבכיתה ו’ עדיין לא רוכבים וזאת הזדמנות מצויינת לצרף אותם לספורט הבריא והמהנה הזה, ולהעניק להם כבר מההתחלה יסודות נכונים לרכיבה בטוחה.

מועדון אופניים כרמיאל, של עמותת פרחי כרמיאל ממשיך בפעילויות גם בשעות אחר הצהריים ופתח השנה בנוסף לחוגים המוכרים גם חוג אופניים לילדים צעירים בכיתות א’-ב’.

(מ.)

שתפו

כתבה מעניינת:

בית המתנדב איחוד הצלה חנוכה 2019-01

מגיע להם: הבית החדש של מתנדבי איחוד הצלה בכרמיאל

בית המתנדב של ארגון איחוד הצלה בכרמיאל נחנך השבוע במעמד ראש העיר, הרב הראשי ואישי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פיט סטפ פרו באנר עליון 2018-10

SHOP NOW
close-link