בית / חדשות / חדשות כרמיאל / מועצת העיר אישרה התייקרות מחיר החנייה

מועצת העיר אישרה התייקרות מחיר החנייה

המחיר יועלה ל-4 ש״ח לשעה. באופוזיציה התנגדו, חבר סיעת רק רז טישלר כינה את הצעד כמחטף. העירייה: מדובר במחיר הנמוך בארץ

 מאת גיל דובריש

מועצת העיר אישרה בישיבתה האחרונה ברוב קולות את העלאת מחיר החנייה מ-3 שקלים לשעה ל-4 שקלים. ארבעת חברי האופוזיציה הביעו התנגדות והצביעו נגד ההצעה.

הנימוק להעלאת המחיר הוא הצורך להוסיף שני פקחי חנייה נוספים וזאת על מנת להדביק את הפער שנוצר כתוצאה מגידולה והתרחבותה של כרמיאל, מה שיוצר הכבדה בעומס החניה. התייקרות החנייה צפויה להגדיל את ההכנסות בסעיף זה מ-1.1 מיליון שקלים בשנה ל-1.48 מיליון ש״ח, הבדל של כ-380 אלף ש״ח.

כאשר העלה ראש העיר עדי אלדר את הנושא לאישור המליאה, הוא הדגיש כי מחירי החנייה בכרמיאל הינם מהנמוכים בארץ. בהמשך הביע רז טישלר, נציג סיעת רק, את התנגדות האופוזיציה, ציין כי איננו מבין מדוע יש צורך לייקר את מחיר החנייה והביע תמיהה האם התוספת שתתקבל בעקבות ההתייקרות, תועבר לטובת התושבים.

רז טישלר

״החלטת מועצת העיר להעלות ב-33% את מחיר שעת החנייה, היא מחטף״ טוען טישלר בשיחה עם זהר הצפון. ״האם יש צורך בסכום של כ-400 אלף ש״ח למימון שני עובדים ברשות החנייה? לפי חישוב שלי מדובר אם כך במשכורת של כ-200 אלף ש״ח לעובד, בסביבות 13-14 אלף ש״ח ברוטו לחודש. לא הגיוני. כששאלנו האם הכסף שיתקבל מההעלאה יוזרם לטובת התושבים, נענינו בתשובה מתחמקת שהסתיימה בהצבעה. אני סבור שמדובר בניסיון נוסף של העירייה להגדיל את ההכנסות מול קיצוצים עתידיים באמצעות דרכים שונות״.

לדבריו, לפני מספר חודשים התריע יחד עם חבריו לסיעת רק, בעת אישור חוק החנייה העירוני, על כך שמדובר במחטף אשר יאפשר העלאת המחירים, ״והנה חלף מאז זמן קצר והעירייה כבר מממשת את האפשרות לעשות זאת״.

לטענת טישלר, בערים אחרות נהוג להעניק לתושבים המקומיים הטבות משמעותיות, כמו למשל תו חנייה שנתי במחיר 25 ש״ח שמאפשר חנייה בחינם במקומות נבחרים למשך שעתיים ברציפות. ״בכרמיאל, כתושב העיר ניתנת לך האפשרות לקבל תו חנייה ולחנות בפארקים הציבוריים או בחניון בזק. אין הנחות נוספות. אנחנו דורשים לשקול את האפשרות לייקר את מחירי החנייה לתושבי חוץ עד ל-5 ש״ח לשעה ובמקביל להשאיר על כנו את מחיר החנייה לתושבי כרמיאל, כלומר 3 ש״ח לשעה. לצערי עד כה, לא היה שום דיון רציני ושום נכונות לדון ברעיונות מסוג זה״.

תגובת העירייה: ״מדובר בעליה בגובה של שקל אחד לשעה. גם לאחר העליה מדובר במחיר הנמוך בארץ. תושבי כרמיאל נהנים מחנייה חינם באיזורי הפארקים ותושבים מעל גיל 70 פטורים מתשלום״.

שתפו

כתבה מעניינת:

תאונה כיכר בית הכרם כיכר החמור כרמיאל 2019-06-11

כרמיאל: שני פצועים בהתנגשות רכבים בשכונת הגליל

מערכת זהר.נט שני פצועים, האחד באורח בינוני והשני באורח קל, בתאונת דרכים שאירעה לפני שעה …


תגובה אחת

 1. כמו תמיד השקרים שיוצאחם מהעיריה לא מפסיקים
  בכל הארץ המחיר הוא 3-2 לשעה
  אבל בכרמיאל מבלבלים את המוח ומשקרים ללא הרף!!
  שיביאו דוגמאות איפה יותר יקר ואז נדע את האמת
  אני חניתי השבוע בקריון המחיר שם הוא 3שקלים לשעה שלמה

  גם בעכו המחיר דומה!!

  עיריית כרמיאל תפסיקו לשקר !!!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable