בית / חדשות / חדשות כרמיאל / מזל״טים בשמי כרמיאל ומשגב
חדשות כרמיאל
מזל״ט באוויר (U.S. Air Force photo/Staff Sgt. Brian Ferguson)

מזל״טים בשמי כרמיאל ומשגב

בחודשים האחרונים עושה צה״ל שימוש במרחב האווירי של כרמיאל ומשגב לצורך תמרוני מזל״טים. מסתבר שזה מהווה מטרד של ממש

מאת גיל דובריש

בחודשים האחרונים עושה הצבא שימוש מסיבי בשמי כרמיאל ומשגב לצורך תמרוני מזל״טים, המטרידים ומפריעים לשנת הלילה של אזרחים רבים באזור. בתקופה האחרונה פנו אלינו מספר תושבים שהתלוננו על כך שאינם יכולים לישון בשל הרעש הטורדני.
מבדיקה של הנושא עולה כי מאז חודש ספטמבר, מופעלים מזל״טים כמעט על בסיס יום-יומי בשעות הקטנות של הלילה וקולות הזמזום שלהם נשמעים היטב בכרמיאל וביישובים במשגב, במיוחד על רקע השקט בשעות אלה.

תושבת כרמיאל אומרת כי ״הרעש של הזמזום לא מפסיק במשך שעות, כבר כמה חודשים ברציפות. אני סוגרת את החלונות כדי שאוכל להירדם. זה רעש מטריד ומציק. יכול להיות שיש אנשים שפחות רגישים לרעש הזה, אבל בשבילי זה מוגזם״.

טל, המתגוררת ביישוב רקפת, מספרת: ״זה התחיל בערך בראש השנה, אחרי ארוחת החג, התחלנו לשמוע את הזמזום הבלתי פוסק, יצאנו החוצה לבדוק את מקור הרעש. לא יכולתי לישון כל הלילה, הרעש הזה פשוט הוציא אותי מדעתי״.

טל אף שלחה מכתב זועם אל המועצה האזורית משגב, בו כתבה: ״אני כותבת אליכם אחרי 2 לילות רצופים ללא שינה. שוב המזל״ט המטריד ברעש נוראי שלא מאפשר מנוחה. כשרכשתי את הבית ברקפת… לא נאמר לי בשום מקום שאני הולכת לגור בשטח צבאי ושלא תהיה לי מנוחה בשבתות וחגים… עברתי לגליל במטרה למצוא שקט… אני חושבת שאני זכאית לשעות מנוחה מבלי לשמוע את הזמזום המטריד הזה״.

במועצה האזורית בדקו את הנושא מול רשויות הצבא והשיבו לטל, כי ״המזל״ט מופעל כחלק ממערך האימונים של צה״ל וגופי ביטחון אחרים ושהם עומדים על כך שאלו השעות בהם הם צריכים להתאמן״.

מצה״ל לא נמסרה תגובה לפנייתנו.

שתפו

כתבה מעניינת:

דיאנה ויניק 2019-07

תושבת כרמיאל נעדרת

מערכת פורטל זהר.נט משטרת כרמיאל מבקשת את עזרת הציבור באיתור תושבת כרמיאל, דיאנה ויניק בת …


2 תגובות

  1. המלאך

    אם היתם תושבי הכפרים מבין את תלונתכם
    תתבישו למדתם להתלונן על כל דבר תושבי כרמיאל המלטים האלה שומרים לכם על החיים אז די לבכות

  2. מחכים שיקרה אסון ומזל"ט יתרסק , גם אני שומע את זה מדובר במטרד
    במקום שצהל יגן עלינו הוא הורס את החיים שלנו , נמאס כבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable