בית / חדשות / חדשות כרמיאל / מחיר למשתכן: ההגרלות יתקיימו כנראה בתחילת 2017, הבניה תחל רק ב-2018
חדשות כרמיאל
צילום: אלכס הובר

מחיר למשתכן: ההגרלות יתקיימו כנראה בתחילת 2017, הבניה תחל רק ב-2018

 150 איש, ברובם זוגות צעירים קיוו לקבל תשובות בכנס מיוחד שהתקיים השבוע במעמד ראש העיר ומנהל המחוז במשרד השיכון

 מאת גיל דובריש

כ-150 תושבים הגיעו השבוע לכנס 'מחיר למשתכן' שנערך במתנ"ס מגדים בכרמיאל ביוזמת מרכז צעירים כרמיאל. במהלך הכנס הציגו מנהל מחוז הצפון במשרד הבינוי והשיכון, שלמה פייבלוביץ וסגניתו סימה חמו את תכנית מחיר למשתכן בכרמיאל, תנאי הזכאות, אופן ההרשמה להגרלות וקבלת המשכנתאות בתוכנית ונתנו מענה לשאלות של התושבים.

תכנית 'מחיר למשתכן' הינה תכנית של משרד הבינוי והשיכון המאפשרת לזכאים לרכוש דירה חדשה מקבלן במחיר זול יותר מהמחיר המוצע בשוק.

בכרמיאל מיועדות כרגע לתכנית 538 יחידות דיור כאשר 50 אחוז מתוכן ניתנות כהטבה לבני המקום. הצפי הוא להגיע ל-800 עד 900 דירות בסך הכל, כולן בשכונה החדשה רמת נבון הנבנית בהר כרמי.

"במסגרת תכנית מחיר למשתכן ניתנת האפשרות לזוגות צעירים ומחוסרי דיור לרכוש דירות בהנחה של כ– 200 אלף שקל", מסר עדי אלדר. "אני שמח שבתהליך עיקש וארוך הגדלנו את הזכויות לתושבי העיר והעמדנו אותם על 50 אחוז. כרמיאל הפכה יעד אטרקטיבי לזוגות צעירים ואנו ממשיכים לפתח ולקדם אותה בכל תחומי החיים".

לדברי פייבלוביץ, עדיין אין תאריכי יעד מדוייקים, אך ככל הנראה ההגרלה תחל ברבעון הראשון של שנת 2017 ואילו הבניה לא תחל לפני 2018. משמעות הדבר היא שהאכלוס הראשוני יהיה בשנת 2019 ואולי לקראת 2020.

החברות הזוכות במכרזים שהוצעו בכרמיאל, הן מורדות הכרמל נכסים ותורג, שזכו כל אחת בשני מגרשים, חברת ורדים השקעות ונכסים וחברת ב.ס.ט שזכו כל אחת במגרש אחד. בתקשורת הארצית פורסם כי מחיר ממוצע לדירה מוזלת בת 3 חדרים בשטח 80-88 מר יעמוד על 717.4 אלף שקל עד 747 אלף שקל ומחיר דירת 4 חדרים בשטח 100-108 מר יעמוד על 880.4 אלף ש״ח עד 916 אלף שקל (המחירים כולל מעמ, מרפסת, חניה ומחסן). מנהל המחוז המליץ לבאי הכנס להירשם מראש לכמה שיותר הגרלות על מנת להגדיל את סיכוייהם ולממש את זכאותם. מועד ההגרלות יפורסם בחודשים הקרובים בתקשורת המקומית.

שתפו

כתבה מעניינת:

כיבוי אש שריפה תחנת דלק

90% מהשריפות – בגלל מגע אדם

מאות שריפות בשבוע, עבודה מסביב לשעון – כך נראה יום עבודה טיפוסי בתחנת הכיבוי לב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable