בית / חדשות / כלכלה ופיננסים / מחיר פרישת עובדי עירייה לגימלאות: כ-2 מיליון ש״ח
עיריית כרמיאל

מחיר פרישת עובדי עירייה לגימלאות: כ-2 מיליון ש״ח

מדובר בהתחייבות חד פעמית בשל פרישת 16 עובדים בדירוג דרגה. קיצוצים בשכר יניבו חיסכון מצטבר של למעלה מ-1.1 מיליון ש״ח

מאת גיל דובריש

תוכנית ההתייעלות והקיצוצים בהוצאות עיריית כרמיאל התהליך נמצאת בעיצומה. מאז כניסתו של משה קונינסקי ללשכת ראש העיר, קוצצו לטענתו 9 משרות, עבודות הניקיון הועברו למיקור חוץ ואילו הרכש מתבצע באופן מסודר ומבוקר. כמו כן נמצאת העירייה בתהליך הפרטה של שירותים נוספים.

הסעיף המרכזי בקיצוץ בהוצאות הוא סעיף השכר. משה קונינסקי דיווח לחברי המליאה כי ״החל מחודש מרץ ובמשך שנה הגענו להסכם עם עובדים בשכר בכירים על קיצוץ שיחסוך כ- 280,000 ש״ח בשנה״. כמו כן ציין כי ״החל מחודש מאי הגענו להבנות על קיצוץ בשעות נוספות לעובדים בדירוג דרגה שיניב כ-850,000 ש״ח חיסכון. זו הזדמנות להגיד תודה לכל העובדים ולוועד העובדים שנרתמו לעניין״.

כנסו לכתבות מעניינות נוספות בפורטל זהר.נט:

לפי החישוב מדובר בחיסכון שנתי מצטבר של מיליון ו-130 אלף ש״ח. מאידך, השנה ישנן התחייבויות המוגדרות חד פעמיות בגובה כ-2 מיליון שקלים וזאת בגין פרישה של עובדים לגימלאות. מדובר ב-16 עובדים בדירוג דרגה הצפויים לפרוש בתקופה הקרובה. לדברי קונינסקי, חלק גדול ממשרות אלה לא יאוייש מחדש.

במהלך חודש יוני תוכנס ותוטמע בעירייה תוכנת רכש וניהול מלאי חדשה, במטרה לבצע מיחשוב של תהליך הרכש, מה שצפוי להביא לחיסכון נוסף בהוצאות.

שתפו

כתבה מעניינת:

גיא מרציאנו רקע עירייה קולאז 2019-02

״אלפי בתי אב בכרמיאל לא מקבלים את מלוא ההנחה בארנונה״

הציטוט שייך לחבר האופוזיציה גיא מרציאנו, שטוען: האזרחים הוותיקים והמשפחות החד-הוריות לא בראש מעייניו של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable