בית / קהילה / בריאות וכושר / מחלת הסרטן – חשוב לדבר על זה – הניתוח וויזואליזציה

מחלת הסרטן – חשוב לדבר על זה – הניתוח וויזואליזציה

שתפו

חדשות כרמיאלמיה כץ גולן,

בעברי מתרגמת, אמא ל-3 בוגרים, מחלימת סרטן שהתגלה מפושט ובשלב 4.
כיום מלמדת חולים, מחלימים ובני משפחותיהם מה עזר לי, בהתמודדות שנמשכה 10 שנים. לאחר שהחלמתי לחלוטין מסרטן שלב 4 – אני רואה שליחות לעודד ולבשר לכל מי שנמצא בעיצומו של כל משבר-  יש מחר, ויש תקווה!!

058-6500022 katzgolan@gmail.com

5 צעדים להחלמה – המשך

הצעד השלישי: ויזואליזציה – תמצאו לכם עתיד ורוד וחכו לעצמכם שם

כשהתעוררתי

כשהתעוררתי מהניתוח המורכב שעברתי, שנמשך 11 שעות, קודם כל אמרתי בלבי תודה לאל שבכלל התעוררתי. לא מובן מאליו.

אח"כ בדקתי שאני לא משותקת, כן, הרגליים זזות. מעולה. ואח"כ הגיעה האחות, והסבירה לי שאם כואב לי, יש לי ביד לחצן מורפיום לווריד. תלחצי, היא אמרה ואני לחצתי. מיד הציף אותי גל בחילה נוראי והתפלאתי לראות את עצמי מזנקת אל מעבר למעקה המיטה כדי.. להקיא. טוב, אז אני יודעת שהגב מתפקד, אפילו לאחר ניתוח מהגיהינום. מעולה!

השלבים הקודמים שעברה מאיה – כתבות נוספות:

מחלת הסרטן – עד כמה מפחיד לדבר על זה?

חמישה צעדים להחלמה ממחלת הסרטן

נמאס לי מהסרטן הזה

איך לעזאזל אפשר להתרומם?

הסרטן, הניתוח, ההתאוששות, יצירת מציאות אחרת

הייתי מחוברת למיליון צינורות ומכשירים לאחר הניתוח. כדי לא להתייאש מהמראה והתחושות, עיניי נדדו החוצה אל מעבר לחלון. ראיתי את עצמי מתיישבת, ללא מחטים ומכשירים, יורדת מהמיטה, מתלבשת.. והנה אני בחוץ, פוסעת כאחד האדם אל האוטו.. והביתה. כמה פשוט. זו תמונת ההצלחה שלי, התמונה המנצחת שלי, החלום הוורוד. כל כך טריוויאלי וכל כך.. רחוק מהמציאות. להשתחרר הביתה. להיות חופשיה ובמקום שלי. כל כך התגעגעתי לשקט של הבית.. לקירות המוכרים, לחללים ששמורים רק למשפחתי ולי. בבית אחלים צ'יק צ'ק.

הרצון מוביל להחלמה

הרצון להשתחרר מביה"ח לאחר הניתוח היה כל כך חזק וברור, שכיוונתי את כל כולי שזה יקרה. לא ספרתי את הכאבים והבנתי שעם הפחד אצטרך להתמודד אח"כ. המטרה שלי הייתה אחת – לסגור את פרק האשפוז מאחוריי, וכמה שיותר מהר. נאבקתי לנשום נשימה שטוחה אחת אחר נשימה שטוחה נוספת (הרי חסמו לי ריאה בניתוח), התמודדתי עם סחרחורות וחולשה, עמדתי בגבורה בחיטוטי המחטים בבשרי (ורידים זה לא הצד החזק שלי), ואפילו כשהוציאו הרופאים את הצינור שניקז נוזלים מהריאות – לא פציתי פה. כל זה לא היה חשוב. מה שהיה חשוב היה לצאת משם. לעבור כבר את המשוכה הזו. להתקדם. לשים את הניתוח הזה מאחוריי. ואכן, הלא יאומן קרה.. 6 ימים אחרי – שוחררתי! למדתי שתמונת הצלחה, מוגדרת היטב, כשנתתי לה משמעות, סיבה וחשיבות, וממש הרגשתי אותה בגוף – היא המפתח שלי לדלת הקסמים שמובילה אותי לעתיד טוב יותר.

ויזואליזציה: תמונת הצלחה שאי אפשר להתנגד לה.

הדמיון הופך למציאות – הטיפ ממני

ציירו לכם עתיד ורוד, וחכו לעצמכם שם. ציירו לכם תמונה עתידית, בסיטואציה בריאה, נעימה, אוהבת, מחבקת, מצחיקה, מטפחת. בתפאורה הכי כייפית, עם האנשים שמאמינים בכם, עם המשמעות הכי ממצה לחוויה שעברתם.

אז איך ההרגשה עכשיו..? האם אתם שמחים? נינוחים יותר? מתרגשים? אולי מכירים תודה? אולי מתחזקים? מה עם הגברת אנרגיה ומוטיבציה? אולי אתם מרגישים את הדם זורם מהר יותר בוורידים? אולי אפילו עד כדי כך שהגוף מרגיש שהוא רוצה לקום וללכת, מהר? האם האפשרות שיש פוטנציאל אחר למציאות שאתם חיים כרגע – יכולה לדרבן אתכם?

סוגרת את פרק הניתוח

זה מה שאני הרגשתי. כל אלה חלפו במוחי כשדמיינתי את עצמי עוזבת את ביה"ח, על כל הצוות הרפואי המסור שבו, סוגרת את פרק הניתוח (המטורף, ההזוי, הבלתי יאומן בעוצמת קשייו)  וממשיכה הלאה, לשקם את עצמי בבית, בעיר המקלט שלי.

ויזואליזציה היא כלי מדהים שליווה אותי לכל אורך הדרך. גם בהמשך, כשהגעתי לשלב של הכרעה קשה, שבו נדמה שהמציאות פשוט בלתי אפשרית ומפחידה מאוד, בניתי לעצמי עתיד ורוד למרות הסרטן, וחיכיתי לעצמי שאגיע אליו. הרעיון הזה הקל עלי מאוד. עכשיו כל מה שהייתי צריכה לעשות הוא רק לשחזר צעדים אחורה, מהיעד שלי שם בעתיד, אל ההווה שכאן ועכשיו.

 

– המשך בשבוע הבא – השלב הרביעי, אפשרי להכנס בפורטל לקטגוריית קהילה, תת קטגוריה בריאות וכושר ולמצוא את שאר הכתבות והדרך עד לשלב זה.

להרצאות וסדנאות: מיה כץ גולן / katzgolan@gmail.com / 058-6500022

כתבה מעניינת:

כך נעבור את יום העצמאות בשלום

שתפוביום העצמאות הזה כולנו נעשה על האש… גם כי זה טעים וגם כי אין אפשרויות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.