סניף דואר בכרמיאל
סניף דואר בכרמיאל

מטעינים חופשי יומי ברב קו? שימו לב לפער בתעריפים

שתפו

תעריפי החופשי-יומי שמטעינים בכרטיסי הרב-קו בסניפי הדואר גבוהים כמעט פי 2 מהתעריף הרגיל. דואר ישראל: "איננו קובעים את תעריפי הנסיעות ברב קו״

מאת גיל דובריש

מדוע בסניפי הדואר גובים מחיר כמעט כפול מנוסעי האוטובוסים בטעינת כרטיסיות חופשי-יומי בכרמיאל?

בחודש מאי הורה משרד התחבורה על ביטול האפשרות לטעון כרטיסי רב קו אצל נהגי האוטובוסים בכרמיאל. לפי ההנחיות החדשות, יש לטעון מראש את כרטיסי הרב-קו באמצעות כרטיסי אשראי באפליקציה יעודית. אנשים שאינם מחזיקים בכרטיסי אשראי, בעיקר משפחות רווחה וקשישים, יכולים לטעון את כרטיסי הרב-קו שלהם באחד מסניפי דואר ישראל או בקיוסקים המורשים ברחבי העיר.

מבדיקה שערכנו, באופן מפתיע, קיים פער בתעריפים בנקודות הטעינה: המחיר הנגבה בסניפי הדואר הוא כמעט כפול מהמחיר בשאר נקודות הטעינה בכרמיאל!

גם זה יכול לעניין אתכם:

נינה, תושבת העיר מספרת: ״אני אזרחית ותיקה וזכאית להנחה בתעריפי הנסיעות. כבר שנים שמחיר חופשי יומי לגימלאים עומד על 3.5 שקל בכרמיאל, אבל מאז שהפסיקו לטעון כרטיסים באוטובוסים אני נאלצת לבצע את הטעינה בדואר – ושם אני משלמת כפליים – 6.5 שקלים לחופשי יומי. מדוע עלי לשלם יותר?״

בדקנו את הנושא עם תושבים נוספים המשתמשים בתחבורה הציבורית וגם מהם שמענו טענות דומות. אחד מהם סיפר כי הוא משלם מחיר של 13.5 שקלים עבור כרטיסיית חופשי יומי בעת טעינה בסניף הדואר, לעומת 6.9 ש״ח – המחיר הרגיל שגובים בנקודות טעינה אחרות.

מוכר באחד הקיוסקים המורשים לטעינת כרטיסי רב-קו, סיפר לנו שאצלו המחירים לא עלו ביחס לתעריף הישן – בניגוד לתעריפים בדואר. ״אני לא יודע למה גובים יותר במקומות אחרים, מגיעים אלי הרבה אנשים ומתלוננים שבדואר הם משלמים הרבה יותר, אולי הם משלמים עמלה״ אמר לנו.

תושבת העיר, שרה, סיפרה כי הבינה את הסיבה להבדלים בתעריפים, ולא, זה לא בגלל העמלה: ״בסניפי הדואר מטעינים נסיעות חופשי-יומי לאזור כרמיאל והכפרים בסביבה. כשרציתי לטעון את הרב-קו לנסיעות חופשי יומי רק בכרמיאל – נאמר לי שאין כזו אפשרות. רוב התושבים בעיר נוסעים באוטובוסים בתוך כרמיאל ולא מגיעים לכפרים, אין שום הצדקה לגבות מהם מחיר גבוה פי שניים״.

מקור באגד כרמיאל מסר לנו שלא לציטוט כי בסניף המקומי התריעו בפני האחראים על הנושא וציינו שקיים עיוות בעייתי בתעריפי הנסיעות, אך טרם נעשה שינוי כלשהו. ובינתיים, קבלו המלצה: כול עוד לא יחול שינוי בנושא, אל תטעינו נסיעות חופשי-יומי בכרטיסי הרב-קו שלכם בסניפי הדואר, אלא באחת מנקודות הטעינה האחרות בעיר – וגם אז, הקפידו לברר כי אתם אכן רוכשים חבילת חופשי יומי בכרמיאל בתעריף המוזל.

פנינו לדואר ישראל ולמשרד התחבורה כדי לקבל מענה לטענות. במשרד התחבורה פשוט לא טרחו לחזור לפניה שלנו ואילו מדואר ישראל השיבו לנו בקצרה: ״בנק הדואר אינו קובע את תעריפי הנסיעות ברב קו וכל התעריפים הינם אחידים ונקבעים על ידי משרד התחבורה״. אנחנו חושבים שהמקור לבעיה הוא לא התעריפים עצמם – אלא שבנק הדואר לא מספק את האפשרות לטעון חופשי יומי בכרמיאל בלבד.

כתבה מעניינת:

תמונת ארכיון. אין קשר לכתבה. צילום תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל

דליקה פרצה בדירת מגורים: אדם חולץ מהבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט אדם ניצל בנס כשחולץ על-ידי כוחות שיטור וכיבוי מדליקה שפרצה בדירה בה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.