רשימת חוזה חדש כרמיאל. צילום באדיבות חוזה חדש
רשימת חוזה חדש כרמיאל. צילום באדיבות חוזה חדש

מייצגת את המחאה: הרשימה החדשה שמתמודדת בכרמיאל

שתפו

רשימה חדשה מתמודדת למועצת העיר בבחירות הקרובות בכרמיאל מורכבת מפעילי המחאה: ״נגד המהפכה המשפטית… מה שעומד לקרות במדינה, ישפיע גם על העיר״

מאת גיל דובריש

רשימה חדשה תתמודד בבחירות הקרובות על מקום במועצת העיר: חוזה חדש כרמיאל. היא הוקמה על-ידי פעילים ואקטיביסטים המשתתפים במחאות נגד הרפורמה המשפטית.

בראש הרשימה החדשה עומד עו״ד תומר בן חמו (44), נשוי ואב לשניים, תושב העיר משנת 2008 ובעל משרדי עורכי דין עצמאי. בשיחה עם פורטל זהר.נט, מודה בן חמו: ״מעולם לא עסקתי בפוליטיקה ולא התכוונתי להיכנס לתחום, עד שהתרגשה עלינו המהפכה המשפטית. אני וחבריי לרשימה מגיעים מתוך המחאה ומפגינים באופן פעיל מדי שבוע נגד המהפכה המשפטית. כשהבנו כי מה שעומד לקרות במדינה ישפיע גם על העיר שלנו, החלטנו לעשות מעשה ולהשפיע. נפעל באמצעות בחירתנו למועצת העיר ולוועדות השונות בעירייה״.

מספר 2 ברשימה היא לאה בן אשר גיל-עד (53) נשואה ואם לשלושה, ילידת נהרייה שהגיעה לכרמיאל לפני כ-12 שנים. לאה, מנהלת יחידת אספקת מים במקורות, שימשה בעבר כנציגת העובדים בדירקטוריון מקורות וכן כיו״ר הנהגת הורים בבית הספר כלנית וסגנית הנהגת הורים באורט פסגות עד להתפטרותה עקב הצטרפותה לקמפיין הבחירות. היא פעילה חברתית וקהילתית מיומה הראשון בכרמיאל – בוועדי הורים, בויצו ובגופים נוספים. בנוסף היא מלווה מפעלים במסגרת תוכנית לאיכות ומצוינות לתעשייה שמובילים התאחדות התעשיינים ורפא״ל.

מס׳ 3 ברשימה היא עו״ד אירנה אייזנברג, בעלת משרדי עורכי דין עצמאי בכרמיאל.

ברשימה החדשה פעיל גם שם מוכר לכרמיאלים רבים: עו״ד שלמה גבע, לשעבר היועץ המשפטי של העירייה במשך שנים רבות.

רשימת חוזה חדש כרמיאל היא חלק ממגמה ארצית, אחת מכ-30 רשימות שהוקמו על-ידי מתנגדי הרפורמה ביישובים שונים בארץ. ראשיה מתכוונים להגישה לרישום ועדת הבחירות כבר בימים הקרובים, על מנת לאשר השתתפותה בבחירות שיתקיימו ב-31.10.

עו״ד תומר בן חמו אומר כי ״חברי הרשימה הם עורכי דין, אנשי עסקים, מנהלים, אנשי רוח ואנשי דת, אנחנו לא פוליטיקאים ולא בעלי אינטרס אישי, כולנו מוכנים להירתם ולהתנדב לטובת העיר ותושביה. הממשלה מעבירה חוקים שמשפיעים בצורה ישירה על כרמיאל, ודי להזכיר את חוק הארנונה העסקית שיאפשר לממשלה להעביר כספים נרחבים מכספים שמיועדים לרווחת תושבי העיר לטובת רשויות שאין להם ארנונה עסקית – למשל סביון, כפר שמריהו, כפר ורדים, התנחלויות ועוד. כמו כן כדאי להזכיר את חוק רבני הערים שיתן לממשלה את כוח לקבוע מי יהיו רבני הערים. יש חוקים נוספים שנמצאות בהליכי חקיקה – וניאבק נגדם בכל כוחנו״.

לדבריו, הרשימה תוכל להפחית את השפעות החוקים החדשים מתוך מועצת העיר, למשל בדמות חקיקת חוקי עזר עירוניים כמו מתן הטבות בארנונה למפעלים שיעסיקו רוב של תושבים כרמיאלים ורעיונות נוספים.

הרשימה החדשה אינה מביעה בשלב זה תמיכה בראש עיר כלשהו. לדברי עו״ד בן חמו, ״מבחינתנו, לכל אדם חופש הבחירה במועמד שהוא רואה לנכון, אך אנו מבקשים לבחור בנו למועצת העיר, כדי לתת לנו את הכוח לאזן ולרסן. אנחנו בונים על כך שנהיה לשון המאזניים ונשאף להשפיע ככל שנוכל. המטרה שלנו, כשמה של הרשימה, היא לכונן חוזה חדש בין מנהיגי העיר והנהגת המדינה לבין התושבים, כי החוזה הישן התמלא בשחיתות ובחוסר מנהל תקין״.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …


2 תגובות

  1. מישהו

    נשמע כמו בדיחה לא מוצלחת😅😂

  2. סוף סוף כח ליברלי דמוקרטי אמיתי בכרמיאל.
    התעוררנו. ממש משמח לשמוע. נראית רשימה איכותית וישרת דרך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *