בית / Uncategorized / מירי רגב – מהומה לא תרבותית
מירי רגב צילום משה מילנר
מירי רגב. צילום משה מילנר

מירי רגב – מהומה לא תרבותית

המהומה הלא תרבותית

הסערה סביב מירי רגב לא נפסקת. אני מתקומם כנגד העליהום שעושים האומנים על מירי רגב. גברי בנאי, פעם החלק הפחות מוצלח של הגשש החיוור, כינה אותה “בהמה“. עודד קוטלר, רמז לחברה מבוהמת, וגילה אלמגור, שבימי נעורי הערצתי, הפכה לקול הצווח של הקוזק שנגזל. היא מדברת על כיתות הרגליים לפריפריה, כאילו שהיא עושה טובה. איזה מין סגנון תרבותי זה, תרבות מתחילה בשפה נקייה. כאן הייתה התנפלות אלימה על מירי רגב. די נמאס…

הכוכבים האלו, שמרוויחים בלילה של הצגה אחת סכום שעולה על משכורת ממוצעת, חוזרים ומתבכיינים מעל כל במה על מצבם ומצב התרבות בארץ. מצבם הרבה יותר טוב ממצבם של חלקים אחרים בחרבה הישראלית. אז שיירגעו. אני מציע למירי רגב גם להירגע קצת. אני מציע לה לעשות ולדבר פחות ולהעביר תקציבי תרבות לפריפריה, אין סיבה שבגליל ובנגב לא תפרח  תרבות.

ועוד מילה אחת על ענייני תרבות, בשבוע החולף היה כנס תמיכה בתיאטרון אל מדיאן, שמעלה הצגה על חייו של אסיר שחטף, עינה ורצח את החייל משה תמאם. הייתה שם כל אותה הנהגה של ערביי ישראל שתמיד מתריסה כלפי ישראל, אחמד טיבי, מוחמד בראכה ועוד…  אני שואל אתכם אנשי התרבות הערבים, איך הייתם מרגישים אם המדינה הייתה מסבסדת הצגה של ברוך גולדשטיין?

אני שומע רבות מההנהגה הזו, על הצורך של ישראל לכבד ולנהוג ברגישות כלפי האוכלוסיה הערבית. אני שואל, מה עם קצת רגישות שלכם כלפי האוכלוסייה היהודית?

על מייקל אורן

מייקל אורן, שגריר ישראל בארה”ב לשעבר, כתב ספר ובו ביקורת קשה כלפי אובמה. הוא טען כי אובמה החליט במתכוון לפנות את הגב לישראל. אובמה בא בטענות רק לצד הישראלי, הוא לא הפנה שום טענה כלפי הצד השני, הוא גם התייחס בזלזול להצעות של ישראל. עוד כותב אורן, כי אובמה בגלל היותו בין לאב מוסלמי, מעולם לא יצא בחריפות נגד המעשים הנפשעים שנעשים בשם האסלאם. אפילו כאשר נרצחו כותבי העיתון הסטירי צ’ארלי הבדו בשם האסלאם וכל מנהיגי העולם התייצבו בהפגנה לצד צרפת, אובמה בלט בהיעדרו.

יש ביקורת על מייקל אורן, אבל אני כישראלי שתמה על היחס של אובמה לישראל, מוכרח לומר, שהדברים מפי השגריר שישב 4 שנים בלב העשייה, נשמעים דווקא הגיוניים. מעולם למשל לא שמעתי את אובמה מבקר את הפלסטינאים, למרות שהם היו אלה שדחו את המתווה שלו עצמו. יתכן ובתוך תוכו כבין למיעוט, הוא חש סימפטיה כלפי מדינות העולם השלישי ובתוכם המדינות המוסלמיות.

על נפלאות הקולורבי

תסלחו לי קוראים יקרים, על שאני יורד מנושאים ברומו של עולם וכותב על הירק הזה, אבל האמת שנמאס לי מהמלפפון הישראלי, הוא מהר מאוד מאבד מהטעם והחיונית שלו ומעלה עובש. החלפתי בקערת הסלט את  המלפפון בקןלורבי, קיבלתי סלט טעים ועסיסי יותר, קיבלתי גם ירק עגלגל, שלא מאבד מהר מחיוניותו וטריותו. זה גם פרי שטוב לכול אלה שרוצים להוריד משקל.

שבת שלום

שתפו

כתבה מעניינת:

קריספיתה צילום נורית פלד-min

על קריספיתה שמעתם?

על פיתות טחינה כבר שמעתם? קבלו את הקריספיתה! חברת אחוה, יצרנית הטחינה, בשיתוף אורן בקר ונורית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable