הרב יצחק לוי (מימין) לצד הרב יצחק יוסף. הפך לאיום על המערכת. צילום מסך מתוך יוטיוב

מי רב עם הרב?

שתפו

חסידיו של הרב יצחק לוי בכרמיאל טוענים: מאבקי כוחות ברבנות המקומית גרמו לביטול סמכויותיו של אחד הרבנים המבטיחים ביותר

מאת גיל דובריש

הרב יצחק לוי, תושב כרמיאל, נחשב כיום לאחד הרבנים המבטיחים בארץ. הוא תלמידו של הרב יצחק יוסף, הרב הראשי לישראל, וזה אף הכתירו לפני כשנה וחצי לרב הראשי של מושב חוסן, כשהרעיף עליו שבחים וציין כי זהו "הרב האמיתי של כרמיאל". מזה מספר חודשים לא מקיים הרב לוי חתונות בעיר וזוגות שמגיעים למועצה הדתית על מנת לבקש אותו לחתונתם, מקבלים מענה שלילי.

הרב יצחק לוי משמש כרב של קהילה בכרמיאל, המתפללת בביה”ס עמיחי ולפני כן בביה”ס אמית. בקהילה חברות עשרות משפחות, לפי ההערכה מדובר בכ-200 איש. כמו כן הוא מעניק שיעורים לתושבים נוספים.

חסידיו של הרב בכרמיאל טוענים כי מדובר ברב מוכשר וגאון, שעצם גדולתו מאיימת על גורמים במערכת הרבנות בכרמיאל ולכן יש מי שמנסה “להזיזו” מהדרך. במשך כמה שנים היה הרב לוי אחד הרבנים המבוקשים בקרב זוגות צעירים שנרשמו לחתונה ברבנות. לפני מספר חודשים, באופן תמוה, בוטלה סמכותו של הרב לקיים חתונות. אחד ממקורביו מספר: “אחרי מינויו של הרב יצחק לוי לרב של מושב חוסן, ולאור היחסים הטובים שלו עם הרב הראשי לישראל, פתחו גורמים במערכת הרבנית במסע פוליטי כנגדו, לא ברור למה, אולי כי קיים חשש שיתחזק ורואים בו סוג של איום עתידי. לפני כשבעה-שמונה חודשים הוחלט לבטל את סמכותו של הרב לוי לחתן זוגות בכרמיאל. מאז, זוגות שמגיעים לרבנות ומבקשים להתחתן אצל הרב לוי, מקבלים תשובה שלילית ונאמר להם במפורש, שאינם יכולים לפתוח כאן תיק נישואין, אלא אם כן יתחתנו אצל רב אחר, שהוא מורשה חיתון”.

תושב העיר שהתחתן לפני מספר חודשים, ומבקש להישאר בעילום שם, מספר כי כאשר ניגש לרבנות על מנת להירשם וביקש את הרב לוי, נדחה בעדינות: “אחרי שהוצאתי תעודת רווקות במועצה הדתית, ניגשתי כחודש לפני החתונה כדי לפתוח תיק נישואין. אמרו לי שאם אני רוצה להתחתן אצל הרב לוי, עליי לבצע את הרישום במועצה דתית ביישוב אחר ולא בכרמיאל, כי פה זה לא אפשרי. זה מוזר, כי עד לפני מספר חודשים הרב לוי חיתן כאן זוגות ללא שום בעיה. יש תחושה ששיקולים זרים עומדים מאחורי ההחלטה הזו ושמנסים להדיר את רגליו”.

אחד מחברי קהילתו של הרב, מעריך כי מדובר במאבקי כוחות על רקע השליטה העתידית ברבנות: “לדעתי בגלל החוכמה והגדולה שלו, הרב לוי הוא סוג של איום על אנשים במערכת. זה לא חדש, היו עוד רבנים שגרו פה ובגלל שהפכו לאיום עתידי, הסמכויות שלהם קוצצו ובכך גרמו להם להבין שכדאי להם לעזוב את כרמיאל כדי להמשיך ולהתפתח”.

הרב הראשי לכרמיאל, הרב אליהו מלכא, אליו פנינו לקבלת תגובה, העדיף שלא להשיב על שאלותינו בנושא.

ראש המועצה הדתית, שאול פרץ, אומר בתגובה: “יש החלטות שאינן בסמכותי, אלא בסמכותה של הרבנות. הרב יצחק לוי הוא ידיד טוב שלי, אבל אינו מספר לי על הנושא, לא דבר ולא חצי דבר. ניסיתי פעם אחת לברר את הדברים אבל לא קיבלתי מענה ברור, כנראה שיש סיבה למה שקורה, אבל אני מאמין שבקרוב העניינים יסתדרו”.

את תגובתו של הרב יצחק לוי לא ניתן היה להשיג עד לפרסום הכתבה.

כתבה מעניינת:

סייסמוגרף רעידת אדמה רעש אדמה צילום דפוזיט פוטוס

מודל חדש חוזה: הסתברות של 90% לרעש אדמה חזק, כרמיאל ברמת סיכון בינונית

שתפופיתוח טכנולוגי חדש של חברת ביטוח ישראלית חושף: סיכויים גבוהים לרעידת אדמה חזקה ב-15 השנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.