בית / כרמיאל / ספורט / כדורסל / מכבי נדב כרמיאל: כל מה שרציתם לדעת
מכבי נדב כרמיאל 2019-02 קבוצתי

מכבי נדב כרמיאל: כל מה שרציתם לדעת

שתפו

קבוצת מכבי נדב כרמיאל מוליכה את ליגה ב׳ צפון בביטחה ומתכוננת להעפלה היסטורית לליגה א׳. מי ומה בקבוצה? כל המידע לפניכם

מערכת זהר הצפון

קבוצת מכבי נדב כרמיאל המוליכה בביטחה את ליגה ב׳ צפון בכדורסל עומדת לעשות היסטוריה ולעלות לראשונה לליגה א׳. הקבוצה הוקמה לפני כחמש שנים לזכרו של סמ״ר נדב באלוה, לוחם סיירת אגוז שנפל בקרב מארון א-ראס במלחמת לבנון השניה.

אביו של נדב ז״ל, אליפז (58), הוא הרוח החיה מאחורי הקמת את הקבוצה, נמנה על סגל השחקנים באופן קבוע ועד העונה אף היה המאמן. באלוה מתגורר בכרמיאל משנת 1983, שיחק בקבוצות מכבי והפועל כרמיאל במשך 12 שנה, עלה פעמיים ליגה עם מכבי, מליגה ב׳ ומליגה א׳. הוא אימן ילדים ונוער במכבי ואף אימן בוגרים בקבוצות שונות, תוך שהוא צובר 9 עליות ליגה כמאמן. לדבריו, ״הקבוצה הוקמה כהנצחה לנדב, אבל מעבר לכך המטרה שלי הייתה להחזיר את הכדורסל לכרמיאל, לשלב בין שחקנים וותיקים לצעירים ובעיקר להחזיר לכאן שחקנים כרמיאלים. השנה העברתי את שרביט האימון למארק ומשמש כשחקן בקבוצה״.

בשנים הראשונות התבססה הקבוצה בעיקר על שחקנים ותיקים אך החל מהשנה השלישית הצטרפו שחקנים צעירים שחזרו לאחר הפסקה של מספר שנים ומצאו במכבי נדב בית חם לחזור לאהבה ולכדורסל. בשנה שעברה הצטרפו לקבוצה מספר שחקנים נוספים וביחד נוצר תלכיד של 18 שחקנים. אליפז מספר כי ״החיבור בין הוותיקים לצעירים כל כך טוב שהפרגון ההדדי והביחד נותנים חדר הלבשה שמח ומלא אנרגיות״.

השחקנים הבולטים

מארק קליינר – המאמן, שחקן מכבי כרמיאל בצעירותו, סטודנט שנה שלישית בבראודה, קיבל את המושכות לאימון הקבוצה בתחילת העונה ועושה זאת בצורה המקצועית ביותר. מגיע לאימונים מוכן, מתרגל את הקבוצה לשיפור היכולות ומפתח כל הזמן תרגילים חדשים. מנהיג את הקבוצה מהקווים כמו מאמן ותיק ושולט הן בקבוצה ובקצב המשחקים. קליינר הוא שהכניס לתודעת הקבוצה התקפה ב-8 שניות והגנת ברזל. בנוסף על תפקידו כמאמן, משחק מארק כגארד ומצטיין בקליעת שלשות מהטווחים הארוכים.

שחר דודק – ״הכבאי הלוהט״, משחק שנה שניה בקבוצה. השנה החסיר את כל הסיבוב הראשון עקב הכשרתו בכיבוי אש, אך מאז חזרתו לסגל מוסיף מכוחו וגובהו מתחת לסל.

מיתר עזרא – ״שר ההגנה״. את מיתר אף אחד לא יעבור, הוא יסתער על כל כדור ובכל משחק יחטוף לא מעט כדורים – בדרבי מול עצמה כרמיאל חטף לא פחות מ-10 כדורים. בריבאונד לא יוותר לגבוהים ממנו וירוץ למתפרצת בצד השני של המגרש.

אורן בימי – ״הראנר״, תפקידו לרוץ לצד השני של המגרש, לקבל מסירה ארוכה ולקלוע סל עוד לפני שהקבוצה השניה מבינה מה קורה. אורן תמיד יסתנן מאחורי ההגנה ואם לא יצליח, יסיים בשלשה.

אסף דמרי – ״חתול הפרא״. אסף שצמח במחלקות הנוער בכרמיאל והיה בקבוצת חתולי הפרא האגדית של הפועל כרמיאל בתחילת שנות התשעים, מוסיף מנסיונו בשני צידי המגרש, ישמור, יחטוף, ירוץ למתפרצת או יחלק מסירה ואת הקליעות הקשתיות מהפינה אף אחד לא יעצור.

גל שלמון – ״האתלט״. ירוץ יקפוץ , יסתער על כל כדור. שחקן שכל קבוצה היתה רוצה. שומר חזק וינתר לכל כדור שנופל מהטבעת, יסיים מתפרצת בצד השני לאחר שלקח את הריבאונד בהגנה.

אורי קויפמן – ״המסבסב״, תוצר נוסף של מחלקת הכדורסל של מכבי. שחקן גבוה שידוע ביכולתו לקבל כדור בתוך הגנת היריב ולבצע את הסיבסוב על המגן לקליעה קלה. אחד מעמודי התווך בהגנה וסגירה לריבאונד.

יוסף גדבאן – ״היציב״, הצטרף לקבוצה במחזור השני ומשמש מעמודי הטווח של הקבוצה. שחקן גבוה שישחק בתפקידים 3,4,5. לא מוותר על אף כדור וידוע במשחק הפנים הטוב, מלחמה בלתי מתפשרת בריבאונד וכשצריך גם קליעה רכה מחצי מרחק.

אסף אלגלי – ״המנפץ״. אסף הצטרף לקבוצה במחזור השלישי ונפצע באימונים הראשונים, מה שמנע ממנו השתתפות בסיבוב הראשון. מהירותו וחדירותיו דרך הגנת היריב מנפצת כל הגנה, בלתי ניתן לעצירה ותמיד יסיים עמוק בתוך הסל, מרכז שחודר קולע וזורק ובלתי מתפשר בהגנה, כיאה לגולנצ׳יק.

אבי נעים – ״השקול״. אבי הצטרף לקבוצה לפני שתי עונות כשעבר לגור בכרמיאל מהמרכז, שם שיחק ברמות הגבוהות. אבי מביא למשחק את הניסיון שלו וחוכמת המשחק, כשצריך להרגיע זה התפקיד של אבי, זריקה לא צפויה בזמן הנכון, חדירה חכמה או חטיפה שאף אחד לא ציפה. הוא ״נדב הנפלד״ של מכבי נדב.

אור לוין – ״האלגנטי״. בחור צעיר לפני צבא שהתאהב באווירה בקבוצה והגיעה במהלך הסיבוב הראשון ממעלות. בעל יכולות גבוהות של קליעה משלוש, ניתור, מסירה ושמירה. משחק בצורה אלגנטית והוסיף רבות ליכולת הקבוצתית, בהחלט שחקן עם עציד ששיך לרמות הגבוהות.

יורם מימון – ״מלק הבנק״. תמיד ינצח במשחקי ״הבנק״ בקליעות משלוש.יכנס למשחק ויזרוק בכל הזדמנות שתיקרה בפניו. מהשחקנים הוותיקים בקבוצה.

מוטי דמרי – ״המבוגר האחראי״. מה לא נאמר ונכתב על מוטי שבגיל 68 ממשיך לככב על המגרש.

ג׳וני נהרא – ״המפתיע״. ג׳וני היה מראשוני החבר׳ה הצעירים שהצטרפו לפני ארבע שנים והיה הרכז המוביל של הקבוצה. השנה עבר ניתוח לפני תחילת העונה ורק בשבועות האחרונים חזר לפעילות הדרגתית. לקלוע הוא לא שכח והוכיח זאת במשחק הראשון לאחר חזרתו, חזרה לכושרו הרגיל יסייע רבות לקבוצה בליגה א׳.ֿ

נחי לידר – ״האנליט״. מנתח מהלכי משחק בצורה מעוררת השתאות, עונה ראשונה בקבוצה, נותן דקות משחק בהגנה צמודה שמציקה ליריב. אם רוצים עלוקה בהגנה זה נחי…

הצוות המקצועי

אין קבוצה שיכולה לתפקד ללא המנוע המרכזי והמנוע של מכבי נדב כרמיאל הם דווקא אלו שאינם על המגרש – אבל בלעדיהם לא הייתה הקבוצה יכולה להצליח.

הראל בר – ״הכל יכול״, יושב במזכירות, דואג לכדורים , לביגוד , לכרטיסי השחקן, תמיד עם הקבוצה במשחקי החוץ שלא ״יגנבו״ לה נקודות. 5 שנים הוא נמצא בקבוצה ובמכבי נדב חייבים לו הרבה מההצלחה.

עידן – מעודד ודואג להפיח בשחקנים רוח התלהבות, תמיד מחייך ומוכן למלא כל משימה שתוטל עליו.

דוד לוי – אחרון חביב, מנהל מחלקת הבוגרים שכבר שנים עומל ורץ למען הקבוצה, מיוזמי הרעיון להקמת הקבוצה.

כתבה מעניינת:

אופק שוסטר מכבי כלנית כרמיאל

מכבי כרמיאל ״עצרה״ ב-100

שתפומערכת פורטל זהר.נט המשחק בין המוליכה של ליגה א׳ צפון, מכבי כלנית כרמיאל לאחרונה בטבלה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.