Array
(
  [_edit_last] => Array
    (
      [0] => 1
    )

  [photographr] => Array
    (
      [0] => תמונת ארכיון
    )

  [_photographr] => Array
    (
      [0] => field_526e88dd85757
    )

  [journalist] => Array
    (
      [0] => גיל דובריש
    )

  [_journalist] => Array
    (
      [0] => field_526e890585758
    )

  [youtube] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube] => Array
    (
      [0] => field_5309e571a1762
    )

  [youtube2] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube2] => Array
    (
      [0] => field_5371dcbebf175
    )

  [catcolor] => Array
    (
      [0] => #000
    )

  [_catcolor] => Array
    (
      [0] => field_5301f6811eafe
    )

  [catimage] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_catimage] => Array
    (
      [0] => field_53034084449ad
    )

  [slide_template] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [_yoast_wpseo_focuskw] => Array
    (
      [0] => מכת פריצות
    )

  [_yoast_wpseo_metadesc] => Array
    (
      [0] => מכת פריצות בשכונות רבין ומכוש. בתוך שבוע נרשמו 6 התפרצויות לבתים בכרמיאל, רוב האירועים התרחשו בבתי קרקע. בין השאר, נפרץ ביתם של איש עסקים ואשת ציבור מוכרים
    )

  [_yoast_wpseo_linkdex] => Array
    (
      [0] => 81
    )

  [post_views_count] => Array
    (
      [0] => 1928
    )

  [tie_views] => Array
    (
      [0] => 914
    )

  [essb_cached_image] => Array
    (
      [0] => https://zhk.wpengine.com/wp-content/uploads/2014/09/--------951.jpg
    )

  [rank_math_description] => Array
    (
      [0] => מכת פריצות בשכונות רבין ומכוש. בתוך שבוע נרשמו 6 התפרצויות לבתים בכרמיאל, רוב האירועים התרחשו בבתי קרקע. בין השאר, נפרץ ביתם של איש עסקים ואשת ציבור מוכרים
    )

  [rank_math_focus_keyword] => Array
    (
      [0] => מכת פריצות
    )

  [rank_math_robots] => Array
    (
      [0] => a:1:{i:0;s:0:"";}
    )

)

מכת פריצות בשכונות רבין ומכוש

שתפו

בתוך שבוע נרשמו 6 התפרצויות לבתים בכרמיאל, רוב האירועים התרחשו בבתי קרקע. בין השאר, נפרץ ביתם של איש עסקים ואשת ציבור מוכרים. ממלא מקום מפקד התחנה, סנ"צ אמג'ד שייח: לכדנו אחד מהחשודים

מכת התפרצויות בכרמיאל. בתוך כשבוע ימים, אירעו לפחות 6 פריצות לבתי מגורים ברחבי העיר, בעיקר בשכונות מכוש ורבין. המשטרה עצרה חשוד אחד הקשור על-פי החשד לחלק מהמקרים ומבצעת מרדף אחרי חשודים נוספים.

במשטרה מודים כי מדובר במספר גבוה מהממוצע של התפרצויות וציינו כי על רקע האירועים האחרונים הוחלו לתגבר את הכוחות.

בלילה שבין ראשון לשני בשבוע שעבר, סיפר תושב העיר, כי פורצים נכנסו לבית הוריו כאשר אלה נמו את שנתם, ככל הנראה ריססו על בני המשפחה תרסיס הרדמה, ואז גנבו מהבית כסף רב, תכשיטים ואת הרכבים. בני הבית התעוררו רק בסביבות השעה 8 וחצי בבוקר, שעה חריגה עבורם, ולא הבינו מה פשר הבלגן בביתם. רק לאחר מספר רגעים התחוור להם כי נפלו קורבן למקרה פריצה המכונה בעגה המשטרתית “דאבל” – פריצה לתוך בית, גניבת רכוש וכסף ממנו וכן גניבת הרכב. במשטרה מציינים כי ידוע להם על גניבת רכב, אולם מדגישים כי המכונית הגנובה ננטשה בהמשך הדרך.

במקרה נוסף, טען מ’ תושב העיר, כי בשבוע שעבר, כאשר שהה בעבודה נכנס פורץ בשעות היום וגנב מכל הבא ליד:  תכשיטים, שעונים, מכשירים חשמליים ועוד.

כמו כן נפרץ בית במכוש שבו מתגוררים אשת ציבור ובעל חברה גדולה בכרמיאל. גם שם נגנב רכוש רב.

במקרה נוסף, כמעט ונתפס חשוד, כאשר תושבת העיר, הגיעה אל ביתה לאחר יום עבודה, וגילתה כי הדלת פתוחה. היא ניסתה להיכנס לבית, אולם פורץ שהיה במקום הספיק בזריזות רבה להגיע אל הדלת ולטרוק אותה בפניה ההמומות של בעלת הבית. האישה הזעיקה את המשטרה בעוד הפורץ נעול בתוך הבית. כאשר הגיעו הניידות הצליח החשוד לקפוץ מאחד החלונות האחוריים ולהימלט. במשטרה מציינים כי בעקבות התיאור שמסרה בעלת הבית, בוצע מצוד אחר חשוד פוטנציאלי, תושב כרמיאל. כעבור מספר ימים נלכד החשוד באזור חיפה והובא לחקירה, שם הכחיש את מעורבותו במעשה. במסדר זיהוי שבוצע בהמשך, לא הצליחה האישה לזהות את החשוד ולקשר אותו לפריצה… הוא שוחרר מחוסר ראיות.

ממלא מקום מפקד התחנה, סנ”צ אמג’ד שייח אמר כי המשטרה לכדה חשוד נוסף, שככל הנראה מעורב בחלק מההתפרצויות האחרונות וכן במספר התפרצויות קודמות בעיר. מדובר בתושב כרמיאל, עולה מחבר העמים. “בעקבות האירועים האחרונים, עלה שמו של החשוד, בעל עבר עשיר בתחום עבירות הרכוש. אנחנו מייחסים לו מעורבות בשבע פריצות בסך הכל. חיפשנו אחריו מספר ימים – הוא ידע שאנחנו על עקבותיו ולכן נמלט מכרמיאל למרכז הארץ. ביצענו פעולות נוספות וביום ראשון בלילה קיבלנו מידע על כך שהוא חזר לביתו בכרמיאל. ביצענו מארב ונכנסו אליו הביתה עם צו חיפוש. בבית נמצא רכוש גנוב רב. הוא נעצר ונכלא לצורך חקירה”.

לדברי סנ”צ שייח, תופעת ההתפרצויות מדאיגה במיוחד עקב הריכוז הרב של האירועים בתוך שבוע… “שש התפרצויות לבתים הם מעל ומעבר. אני חייב לציין שמבחינתנו ביתו של האדם הוא מבצרו וגם פריצה אחת היא יותר מדי. אנו מתייחסים ברצינות רבה לכל אירוע, בפני עצמו. כאשר הבנו שיש גל פריצות החלטנו שלא לקבל את זה, תיגברנו את הכוחות באופן מיידי. נכון לעכשיו חלה רגיעה”.

לדברי ממלא מקום מפקד התחנה, “לפי הניתוח של ההתפרצויות, אנחנו מזהים לפחות שני גורמים פעילים בתקופה האחרונה, האחד הוא החשוד שתפסנו והשני היא דמות אחרת שאנחנו מחפשים, ככל הנראה גורם שמגיע מחוץ לעיר. יחסית ליישובים אחרים המצב של כרמיאל טוב יחסית, מי ש”חוטף” הרבה מקרי פריצות, אלה יישובים קהילתיים ומצפים באזור”.

סנ”צ שייח אמר עוד כי הוא מנצל את הבמה וקורא לאזרחים לשמור על עירנות: “אסור להקל ראש בעניין. גורמים עבריינים מנצלים את העובדה שאנשים שוכחים לנעול דלתות ולסגור חלונות. יש לקחת זאת בחשבון ולנהוג בזהירות – הקפידו על נעילה של הפתחים”.

כתבה מעניינת:

ויקטוריה יאנישבסקי. צילום באדיבות משטרת ישראל

המשטרה מבקשת עזרה באיתור נעדרת מכרמיאל

שתפומאת גיל דובריש המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתורה של נעדרת תושבת כרמיאל, ויקטוריה יאנישבסקי, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *