בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / מכת קורונה: 41 נדבקו בבית האבות
בית האבות בראט כרמיאל צילום גוגל סטריט ויו
בית האבות בראט כרמיאל. צילום Google Street View

מכת קורונה: 41 נדבקו בבית האבות

שתפו

25 דיירים ו- 16 אנשי צוות בבית בראט נמצאו חיוביים לקורונה. הדיירים החולים אושפזו בבתי חולים באזור, מצבם של 4 קשה. יו״ר עמותת בראט, אלכס פלד, דוחה טענות של בני משפחות הדיירים על חוסר היגיינה מצד עובדים

מאת גיל דובריש

התפרצות קשה מאוד של קורונה בבית האבות בראט בכרמיאל. מיום ליום המספרים המדאיגים עולים ומסרבים להיעצר. נכון להיום (חמישי, 12.11.2020) ישנם בבראט 25 דיירים ועוד 16 אנשי צוות חיוביים לקורונה. נודע לנו כי כל 25 הדייירים הם ממחלקה סיעודית א׳ בבית האבות, אך מכיוון שאנשי הצוות אינם מוגבלים רק למחלקה אחת, קיים חשש מסויים  כי הנגיף הספיק לזלוג למחלקות נוספות.

הדיירים שנדבקו הועברו לאשפוז בבתי חולים באזור, מצבם של ארבעה מהם מוגדר קשה והם מחוברים למכשירי עזר לנשימה אך לא מורדמים. 10 מתוך החולים מאושפזים במחלקת כתר א' במרכז הרפואי לגליל בנהריה.

מבדיקה שנערכה בבית האבות, עולה כי ההתפרצות החלה ככל הנראה בעקבות ביקור משפחתי של אחת הדיירות במקום, שנדבקה בעצמה. לאחר מכן הנגיף הועבר לשותפה לחדר של אותה דיירת ובהמשך נדבקו אנשי צוות ודייירים נוספים במחלקה. יצויין כי באמצע חודש אוגוסט, לפני חודשיים, הייתה התפרצות דומה של קורונה בבית בראט, אם כי פחות חמורה ומספר דיירים נפטרו למרבה הצער. לאחר שהההתפרצות הראשונה נבלמה, נפתח המקום מחדש לביקורי משפחות.

בעקבות המצב עבר בית האבות לפעול מתכונת חירום. המחלקות מבודדות וגם המטבחונים והמכבסה. המקום נסגר לביקורי משפחות והדיירים נמצאים בחדריהם, שם הם מקבלים את הארוחות בחמגשיות חד-פעמיות. השבוע התקיים במקום ביקור של משרד הבריאות לבדיקת אמצעי החיטוי במבנה.

בימים האחרונים התקבלו אצלנו פניות של משפחות דיירים בבית האבות שהתלוננו כי אנשי צוות מבצעים את העבודה תוך אי-שמירת ההיגיינה וללא כפפות וציוד מיגון, מה שעשוי לסכן כמובן את הדיירים המבוגרים. יו״ר עמותת בראט המנהלת את בית האבות, אלכס פלד, הודף מכל וכל את הטענות הללו: ״אנחנו נוקטים בכל האמצעים הדרושים לשמירה על הדיירים, יש אמצעי פיקוח קפדניים בבית האבות, כולל מצלמות וישיבות הדרכה, במטרה למנוע מקרי הדבקה, אבל קשה נורא להישמר מפני הידבקות בקורונה. המחלה הזו מאוד מדבקת. בית האבות מבודד בקפסולות בתיאום עם משרד הבריאות והרשות המקומית, בכפוף להנחיות מגן אבות ואימהות. העובדים במקום ממוגנים מכף רגל ועד ראש, הדיירים לא יוצאים מהחדרים ולא נפגשים ביחד, רק הצוותים נמצאים שם בקשר איתם. פעמיים בשבוע מתקיימות בדיקות קורונה לכולם. אנחנו מודעים למצב ובהחלט קיימת דאגה ענקית לדיירים, בעיקר לכאלה שמצבם הבריאותי לא קל. אנחנו מקווים שבקרוב נמגר את הנגיף ונוכל לחזור לשגרה. כולנו נמצאים ביחד במאבק הזה נגד הקורונה״.

כתבה מעניינת:

ישראל ליכטנשטיין כרמיאל זקא איחוד הצלה קופת חולים מאוחדת 2018

הכרמיאלי שחילץ פצועים במירון: הגיעו כדי לרקוד ולשמוח וחזרו בשקי גופות

שתפוישראל ליכטנשטיין היה בין הראשונים שהגיעו לזירת האסון במירון כדי לטפל בפצועים: אחד האירועים הקשים …


3 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    לא נישנרת הגיינה בברט זה ידוע

    • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

      לפני ההתפרצות הראשונה הערתי על אי חבישת כפפות . נאמר לי שיש הוראה ממשרד הבריואת לא ללבוש כפפפות.כי אי אפשר להחליף מדיר לדייר ויולר מסוכן.ההוראה הייתה להקפיד על שטיפת ידיים..אם ההוראה השתנתה נשאלת השאלה : האם הקפידו להחליף כפפות מדייר לדייר?

  2. אולי רוב גדול של העובדים לא שולטים טוב בעברית ולכן לא מבינים אץ ההנחיות לגבי ההיגיינה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.