ד"ר אורנה שמחון ומשה קונינסקי בעת ביקור באורט כרמים. צילום: דוברות משרד החינוך

מנהלת המחוז במשרד החינוך נפגשה עם תלמידים מפונים הלומדים בכרמיאל

שתפו

ד"ר אורנה שמחון ערכה ביקור עבודה בכרמיאל וסיירה באורט כרמים ובבית ספר שחר שמאכלס 36 תלמידים מאצבע הגליל שפונו מבתיהם

מערכת פורטל זהר.נט

מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, ד״ר אורנה שמחון, ערכה השבוע סיור עבודה בכרמיאל, בליווי ראש העיר משה קונינסקי, ראש מינהל החינוך, אודי איזק. אל ד"ר שמחון הצטרפו מפקחי משרד החינוך אפרת בן צור, הילה מלכה ויהודה גלברג.

את הבוקר פתחה מנהלת המחוז בסיור בבית הספר השחר לחינוך מיוחד, שקלט 36 ילדים שפונו מבתיהם ביישובי קו העימות בצפון. היא שוחחה עם מנהלת בית הספר, טל סופיר בלחסן, וסול בן ציון, מנהלת בית הספר עגורים באצבע הגליל, ממנו באו התלמידים. המנהלות סיפרו על על התחושות, האתגרים ועל קליטת התלמידים בבית הספר. לאחר מכן ביקרה שמחון בכיתות הלימוד ושוחחה עם התלמידים, הם הביעו עניין רב בביקור ושאלו אותה לגבי תמונת המצב כיום ועל הצפי לחזרתם הביתה.

מנהלת המחוז התייחסה למעטפת המענים החינוכיים החברתיים והרגשיים לה זוכים התלמידים וציינה כי מחוז צפון ימשיך לחבר ולחבק את התלמידים על מנת לתת להם מסגרת יציבה ומלאת משמעות גם כשהם רחוקים מהבית.

בהמשך ביקרה מנהלת המחוז בבית הספר אורט כרמים ופגשה את מנהל המקיף אילן פרסטר ואת אופיר מרג׳ין, מנהל חטיבת הנעורים. שמחון פתחה את הסיור בפעילות של משחקי חשיבה ביחד עם התלמידים. לאחר מכן קיבלה סקירה מתלמידי בית הספר והתרשמה מהעשייה והפעילויות המותאמות למצב, לרבות תמונות שערכו בבינה מלאכותית. כמו כן הוקרן בפניה סרטון הסברה של תלמידים וסרטון מרגש בין התלמידים הדרוזים לתלמידים היהודים בבית הספר שדן בנושא האחווה והשותפות.

לאחר מכן מנהלת המחוז קיימה שיח עם התלמידים המפונים ששיתפו את התחושות שלהם. לסיום התקיים שיח בינה לבין הצוות החינוכי.

בסוף הסיור, קיימה ד"ר שמחון שיח עם ראש העיר משה קונינסקי וראש מינהל החינוך אודי איזק, הודתה להם על תרומתם, עמידתם האיתנה ושיתוף הפעולה עם כלל הגורמים.

לכתבות המלאות בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

בצל המצב הביטחוני: יום המורה והמחנכים בכרמיאל

שתפומערכת פורטל זהר.נט בצל המלחמה, התקיים בכרמיאל בשבוע האחרון במערכת החינוך בעיר יום המורה והמחנכים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *