בית / חדשות / חדשות כרמיאל / מסכמים חצי שנה: מספר הנפגעים בתאונות בכרמיאל כפול כמעט
תאונה רכב הפוך מכוניות חונות

מסכמים חצי שנה: מספר הנפגעים בתאונות בכרמיאל כפול כמעט

שתפו

בחציון הראשון של 2019 נפגעו 73 בני אדם בתאונות דרכים בתוך העיר, לעומת 40 בלבד בחציון המקביל אשתקד

מערכת זהר הצפון

נתונים מדאיגים מאוד בנושא נפגעי תאונות הדרכים בכרמיאל. בחציון הראשון של שנת 2019 כמעט והוכפל מספר הנפגעים בתאונות דרכים בהשוואה למספר הנפגעים בחציון המקביל של השנה שעברה.

הנתונים מתייחסים לחודשים ינואר עד יוני. מתברר כי מספר הנפגעים בתאונות בתוך כרמיאל בחצי הראשון של השנה עמד על 73, לעומת 40 נפגעים בלבד בתקופה המקבילה אשתקד, כלומר בחודשים ינואר-יוני 2018. כך עולה מניתוח של עמותת אור ירוק המתבסס על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

מדובר בעלייה חדה מאוד ומדאיגה במספר הנפגעים בתאונות בתוך כרמיאל. אגב, למרות ההבדל העצום במספר הנפגעים הכללי, גם בחציון הראשון של 2019 וגם בחציון המקביל ב-2018 עמד מספרם של הנפגעים קשה על שלושה בכל תקופה. השאר נפצעו באורח קל עד בינוני.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק אומר כי מדובר בחלק ממגמה כלל ארצית: "חצי השנה הראשונה של שנת 2019 מצביעה על כישלון גדול במאבק בתאונות הדרכים. הגיע הזמן שמשרד התחבורה והבטיחות בדרכים יפסיק להאשים רק את הנהגים וייקח אחריות. האוכלוסיות הפגיעות ידועות כמו גם כלי הרכב שמעורבים יותר בתאונות דרכים קטלניות ולכן חייבים לרכז מאמץ בעיקר בזירות הללו כדי לצמצם את מספר ההרוגים הגבוה. חייבים להגביר את המודעות בקרב אותן אוכלוסיות, לחזק את האכיפה, לשפר את התשתיות ולפעול באופן אמיתי כדי להציל חיים".

כתבה מעניינת:

חורשת צהל כרמיאל מרעה פרות

מווווזר – עדרי פרות השתלטו על קרקעות בשטח העיר

שתפוחורשת צה״ל הפכה לשטח מרעה ולבית קבע של עדרים מהאזור – העירייה: ביקשנו מקק״ל לבטל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.