העסקים ישלמו פחות על השילוט השנה. מדרחוב כרמיאל, צילום ארכיון
העסקים ישלמו פחות על השילוט השנה. מדרחוב כרמיאל, צילום ארכיון

מסתמן: אגרת השילוט לעסקים תופחת ב-25% למשך שנה

שתפו

גיא מרציאנו מסיעת טב לכרמיאל מתכוון להעלות לסדר היום במועצת העיר הצעה להפחתת תעריפי אגרת השילוט לעסקים. בעירייה טוענים: אנחנו עובדים על העניין כבר זמן רב

מערכת פורטל זהר.נט

סיעת טב לכרמיאל באופוזיציה מתכננת להעלות בישיבת מועצת העיר שצפויה להתקיים מחר (רביעי, 16.12.2020), הצעה לסדר היום שנועדה להפחית ב-25% לפחות את תעריף אגרת השילוט לעסקים לשנת 2021. זאת במטרה לסייע לעסקים הקטנים והבינוניים בעיר המתקשים להתמודד עם משבר הקורונה והכנסותיהם נפגעו בשיעור של עשרות אחוזים לעומת שנים קודמות.

חבר הסיעה גיא מרציאנו, מציין בהצעתו: ״משבר הקורונה במדינה ובכרמיאל בפרט משפיע על כולנו בצורה בריאותית, כלכלית, חינוכית וחברתית. עסקים קטנים ומשפחתיים כמו גם עסקים גדולים רבים בעיר נפגעו וחלקם נמצאים על סף קריסה, הדבר משפיע על מצבן הכלכלי של משפחות רבות״.

רותם ינאי גיא מרציאנו
רותם ינאי וגיא מרציאנו. צילומי ארכיון

לדברי רותם ינאי וגיא מרציאנו המייצגים את הסיעה במועצה: ״במשך חודשים רבים אנחנו פונים לראש העיר באינספור דרכים בדרישה ליזום ולהקל על בעלי העסקים בדרכים יצירתיות שאנחנו מעלים: הנחה בארנונה (באישור משה"פ), ועדת הנחות לתושב, הנחת באגרת שילוט, הסדרי חנייה, מענקים עירוניים ועוד הטבות כאלה ואחרות. פנינו במשך חודשים בכתב, בעל פה, בשיחות זום, בישיבות מועצה, בועדות שונות, בראשי המכלולים למאבק בקורונה, בגלוי ובסמוי, לאחר שרוב פניותינו זכו לסירוב או להתעלמות ובשל מיעוט ישיבות המועצה והקשר עם חברי המועצה, החלטנו להעלות את הנושא לסדר יום בתקווה לתמיכה של כל חברי המועצה לטובת העסקים בכרמיאל״.

מראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי נמסר בתגובה לדברים, כי ״פנייתו של חבר המועצה גיא מרציאנו מיד שראה בסדר היום את הצעת העירייה לתיקון חוק העזר בנושא ההוזלה בתשלום אגרת השילוט, כאילו הוא מקדם את החקיקה בשעה שכבר עומלים עליה מזה זמן רב – אינה במקומה. אני מודע לכך שנושא הסיוע וההטבות לבעלי העסקים שנמצאים בתקופה קשה חוצה סיעות ומפלגות ואיננו שייך לקואליציה או לאופוזיציה. כאן התוצאה חשובה ואשמח כאמור שההצבעה תהיה פה אחד!״

״עיריית כרמיאל חפצה להביא את הנושא לציבור אחרי החלטות הישיבה. הניסיון לעסוק בנושאי ישיבות מועצה טרם התקיימה לא מכבד ולא מכובד״.

כתבה מעניינת:

עיריית כרמיאל

העירייה: פחות בכירים, יותר משכורת עבורם

שתפולפי דו״ח השכר של משרד האוצר לשנת 2019 מספר הבכירים בעירייה אומנם הצטמצם אך שכרם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.