מדד יציבות פיננסית רשויות 2022 כרמיאל
צילום: אתר רשמי (יח״צ)

מעל תל אביב: כרמיאל במקום ה-14 במדד הרשויות היציבות פיננסית

שתפו

כרמיאל שזינקה 6 שלבים במדד בהשוואה לשנה שעברה, מקדימה את כל הרשויות צפונית להרצליה

מאת גיל דובריש

כרמיאל מדורגת במקום ה-14 במדד הפיננסי של הרשויות המקומיות בארץ לשנת 2022, כשהיא נמצאת באופן מפתיע מעל לערים כמו תל אביב, הוד השרון, רעננה ורחובות.

מדד היציבות הפיננסית של הרשויות בארץ מתפרסם אחת לשנה על-ידי חברת Coface Bdi. כרמיאל שדורגה במקום ה-20 לפני שנה, זינקה 6 שלבים למקום ה-14 במדד לשנת 2022, והיא מקדימה למעשה את כל הרשויות שנמצאות צפונית לקו הרצליה.

מדד Coface Bdi בחן את כל העיריות והמועצות המקומיות בדירוג סוציו אקונומי 4-10 בישראל (כרמיאל באשכול 6) והתבסס על שימוש בשלושה מקורות מידע: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, דוחות כספיים של העיריות והמועצות ומאגרי המידע של חברת Coface Bdi. את שלושת המקומות הראשונים תופסים חולון, הרצליה ונס ציונה.

כדאי לציין כי לא מדובר ברשויות העשירות ביותר בארץ, אלא ברשויות היציבות ביותר כלכלית. כך למשל במקום הרביעי בארץ נמצאת לוד מאשכול סוציו אקונומי 4, עיר שלא נחשבת לעשירה במיוחד, ולעומת זאת תל אביב, העיר היקרה בעולם שמדורגת רק במקום ה-16.

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי: ״הישג משמעותי לעיריית כרמיאל המסמן כי העירייה מנהלת את ענייניה הכספיים בצורה טובה ביותר תוך שמירה על הקופה הציבורית ובשקיפות מלאה. אני מבקש להודות למנכ״לית העירייה ד״ר שולה מנחם, לגזברית העירייה ענת לנקסנר ולכל עובדי הגזברות ומינהל הכספים בעירייה על עבודתם המסורה״.

כתבה מעניינת:

שירות התעסוקה כרמיאל צילום ארכיון

סימן טוב: לראשונה מאז תחילת המלחמה ירידה במספר דורשי העבודה

שתפומערכת פורטל זהר.נט סימנים חיוביים ראשונים של התעוררות מחודשת בכרמיאל. לראשונה מאז תחילת מלחמת כ"ב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *