בית / חדשות / חדשות כרמיאל / מעל 130 משפחות חדשות נרשמו להגרלות בתוכנית מחיר למשתכן בכרמיאל
יריד מחיר למשתכן צילום תומר בדש דף הפייסבוק עיריית כרמיאל 2019-02
צילום: תומר בדש - דף הפייסבוק של עיריית כרמיאל

מעל 130 משפחות חדשות נרשמו להגרלות בתוכנית מחיר למשתכן בכרמיאל

שתפו

ביריד שנערך ע״י משרד הבינוי והרשות לפיתוח הגליל השתתפו יותר מ-400 מבקרים מכל הצפון

מאת גיל דובריש

מעל 400 מבקרים הגיעו ליריד הדירות מחיר למשתכן שנערך בשבוע האחרון בכרמיאל. היריד שנערך ביוזמת משרד הבינוי והשיכון, הרשות לפיתוח הגליל ועיריית כרמיאל בשיתוף מרכז צעירים של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, נועד לעורר עניין חדש בתוכנית שאיכזבה ולא הצליחה לעמוד ביעדים שלה בכרמיאל. כזכור, משרד האוצר הכריז כי במסגרת התוכנית יבנו ברמת נבון בכרמיאל 786 דירות, מתוכן כ-400 מיועדות לבני העיר, אלא שההיענות הייתה נמוכה מאוד ולאחר שהסתיימה ההרשמה להגרלה הגדולה, התברר כי רק כ-200 זוגות מכרמיאל נרשמו לתוכנית.

ביריד הדירות של תוכנית מחיר למשתכן שנערך הפעם, השתתפו 4 חברות בניה. בעירייה מציינים בסיפוק כי באירוע השתתפו מעל 400 משפחות שהגיעו מכל אזור הצפון, למעלה מ-130 משפחות חדשות נרשמו להגרלות בתוכנית ועוד 23 משפחות חתמו במקום על הסכמים לרכישת דירות.

סמיכותו של היריד לאתר הבנייה של הפרויקט אפשר לבאי הכנס להתרשם מהפיתוח המשמעותי בשכונת רמת נבון לקראת האכלוס ולבחון את איכות התשתיות באזור וסביבת המגורים המודרנית והנגישה. בלטו במקום כי חלק מהפרויקטים נמצאים בשלבי בנייה מתקדמים.

המשתתפים הסתובבו בין עמדות שהציגו את הפרויקטים השונים, התרשמו מהמפרטים העשירים של הדירות, מאיכות הבנייה הגבוהה, ההנחות שמעניקה התכנית, וקיבלו מענה אישי לשאלותיהם. במקום נכחו נציגים של משרד הבינוי והשיכון, עיריית כרמיאל, חברות הסיוע והיזמים. אלו סייעו בכל הקשור להבנת התהליך להרשמה לתכנית 'מחיר למשתכן' והסבירו על הפרויקטים בעיר.

בעקבות הצלחתו של היריד, ציינו בעיריית כרמיאל כי יריד דומה יתקיים בעיר בחודשים הקרובים. כמו כן צפויים כנסים דומים בישובים נוספים ברחבי הארץ.

שרת הבינוי והשיכון, ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון (כולנו): "אני מברכת על הצלחתו הגדולה של היריד ושמחה בשמחתם של כל אותם זוגות צעירים שזכו להגשים את חלומם ורכשו דירה. אין ספק שברבות השנים צמחה והפכה העיר כרמיאל למוקד משיכה אזורי ולכן הצלחת היריד אינה מפתיעה כלל. משרד הבינוי והשיכון ימשיך לקדם ולתמוך ביוזמות כאלה, במיוחד בפריפריהבנגב ובגליל."

ראש עיריית כרמיאל, משה קונינסקי: "הצלחת היריד משקפת את רצון הצעירים בכרמיאל להישאר בעיר האיכותית שלנו, הם מזהים את היתרונות שיש לעיר להציע ואת הפוטנציאל שלה כעיר מרכזית וחדשנית בגליל. עיריית כרמיאל תמשיך ותפעל למען דיור בר השגה עבור תושביה בשילוב טיפול משמעותי בכל תחומי החיים בעיר".

עוד בפורטל זהר הצפון:

כתבה מעניינת:

אופנוע איחוד הצלה 2018-12 אילוסטרציה

עקב חשש להתייבשות: קשיש מכרמיאל פונה לביה״ח

שתפו מאת גיל דובריש החום הקיצוני עשוי לסכן את האוכלוסיה המבוגרת ואוכלוסיית החולים הכרוניים הנמצאות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.