מערכת ספא. צילום יח״צ
מערכת ספא. צילום יח״צ

מערכת ספא: מדריך תחזוקה למתחילים

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

תחזוקת מערכת ספאקחו נשימה עמוקה ואל תדאגו, זוהי אינה משימה מורכבת. זכרו שאם הטיפול יוצא מכלל שליטה, תמיד תוכלו לנקז את הספא ולהתחיל מחדש! למערכת ספא חדשה, או למתחילים בתחזוקת ספא, מאמר זה מגיש כמה טיפים פשוטים שיעזרו לכם לטפל בספא שלכם.

משימות תחזוקה וניקוי פשוטות אלה ישמרו על מים צלולים, נקיים ומוכנים לשימוש. אז בואו נדבר רגע על תחזוקת מערכת ספא, שמירה על יחס נכון בין כימיקלים למים, ותחזוקת ציוד הספא שלכם כך שיתפקד מעולה.

יחס נכון בין מים לכימיקלים

סוד תחזוקת מערכת ספא ושמירה על הניקיון מתחילה עם בדיקת המים. חשוב לבדוק את צלילות המים לעתים תכופות ולבצע התאמות קטנות לרמת החומציות, רמת ה-pH, קשיות הסידן ורמת הניקוי. המשמעות היא בדיקת מי הספא פעמיים עד ארבע פעמים בשבוע וביצוע התאמות לפי הצורך על מנת לשמור על איזון בין המים לבין הכימיקלים, בטווחים הנכונים.

מומלץ לנהל רישום למעקב אחר תוצאות הבדיקות שלכם, ולרשום הערות על ההתאמות. במקרים רבים, תתחילו להבחין בדפוסים בכימיה של המים, ובמיוחד ברמת החומציות ורמת החיטוי. מי ברז הם מים שמתאימים טוב למדי לכל מעכת ספא, ברוב האזורים, אבל באזורים מסוימים אתם עלולים להיתקל בבעיות באיכות המים.

איך מחטאים מים במערכת ספא?

מים רכים או קשים, בסיסיות גבוהה, חוסר איזון pH ורמות גבוהות של כלוראמינים, מתכות או מינרלים, הם היבטים שעשויים להשפיע באופן שלילי על איזון המים בג'קוזי שלכם. השתמשו בערכת בדיקה על מנת לדגום את מי הברז שלכם ישירות מהמקור או לאחר ניקוז ומילוי מחדש, כך שתוכלו לאמוד את התאמת מי הברז שלכם לשימוש במערכת הספא.

שימוש מקדים במסנן מערכת ספא מסיר מתכות מונע ריחות שאינם נעימים ומוביל לתוצאות הטובות ביותר.

חיטוי המסנן במערכת ספא

מסנן מערכת ספא נמצא ברוב המקרים בתחתית הג'קוזי וניתן לגשת אליו מהצד, או שהוא עשוי להיות מכלול טנק קטן שנפתח מחתת לספא. תצטרכו לאתר אותו תחילה על מנת לנקות או להחליף את המסנן במהלך שגרת הטיפול שלכם בג'קוזי. אם הוא נמצא מתכת למערכת הספא, צריך להיות שסתום סגור שמסייע במניעת זרימת מים כשפותחים את המסנן.

שחרור מצבור גדול של פסולת או הפיכת גוף המסנן נגד כיוון השעון הם השיטות השגרתיות לקבלת גישה למחסנית המסנן. שפיכת מים בכמות מסוימת היא בלתי נמנעת במהלך פתיחת המסנן, אבל אם מבצעים משימה זו בזהירות, רק כמות קטנה של מים תתבזבז.

ניקוי מערכת ספא

תחזוקה קבועה של מערכת ספא כוללת ניקוי מלא של כל המשטחים, צנרת המים והאינסטלציה, ויש להקפיד על הניקוי בכל פעם שמבצעים ניקוז למערכת, מה שאמור להתבצע אחת לשלושה או ארבעה חודשים. חשוב רק להקפיד שלא להשתמש במוצרי ניקוי ביתיים או בסבונים.

אם תרצו להשתמש בכימיקלים לניקוי מערכת ספא, מומלץ להשתמש בתרסיסים מיוחדים לחיטוי ספא, על מנת להרחיק פוספטים, ניטריטים ושאר מזהמים שעלולים להשפיע באופן שלילי על איכות המים.

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

רופא צילום אילוסטרציה

מאמי מייקאובר – הניתוח שמחזיר לך את הגוף הצעיר

שתפומערכת פורטל זהר.נט בתור נשים, החלום האולטימטיבי שלנו הוא להביא לעולם ילד, או כמה ילדים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.