עליון + תחתון 1
בית / חדשות / חדשות כרמיאל / מפגינים עם דגלי פלסטין חסמו את צומת מג׳ד אל כרום
מאמרים עליון 3
מאמרים עליון 1
מאמרים עליון 2
הפגנה פלסטין צומת מג׳ד אל כרום 2018-08

מפגינים עם דגלי פלסטין חסמו את צומת מג׳ד אל כרום

מאמרים עליון 3
מאמרים עליון 1
מאמרים עליון 2

כוחות משטרה התעמתו עם המפגינים, ארבעה מהם עוכבו בתחנת כרמיאל ונחקרו. יומיים לפני כן הותקף בכרמיאל ח״כ אבי דיכטר על רקע המחאה

מאת גיל דובריש

הפגנת מחאה נגד חוק הלאום גרמה לשיבושים רבים בתנועה בכביש 85 (כרמיאל-עכו) ביום שבת לפנות ערב.

המפגינים יצאו אל צומת מג׳ד אל כרום עם דגלי פלסטין ושלטים וקראו קריאות בגנות חוק הלאום החדש ואפליית האזרחים הערבים בארץ. במהלך המחאה נרשמו מספר ויכוחים קולניים בין מפגינים לבין נהגים שנתקעו בכביש בשל החסימה. למקום הוזעקו שוטרים מתחנת כרמיאל אשר התעמתו עם המוחים והצליחו לפתוח את הכביש לסירוגין כדי לחדש את התנועה בכל פעם למספר דקות, עד לפיזורה הסופי של ההפגנה. ממשטרת כרמיאל נמסר כי ארבעה מהמפגינים עוכבו בתחנת כרמיאל, נחקרו ושוחררו בהמשך.

מאמרים באמצע 3
מאמרים באמצע 2
מאמרים באמצע 1

יומיים לפני כן, ביום חמישי, נרשם אירוע חריג נוסף על רקע חוק הלאום. עשרות מבני ובנות העדה הדרוזית בארץ שהשתחררו לאחרונה משירות צבאי בצה״ל ומשירות לאומי, התכנסו במכללת אורט בראודה בכרמיאל לטקס חלוקת מלגות לימודים של הקרן לידידות על שם סלים שופי ז"ל, לוחם סיירת מטכ"ל בעבר.
במהלך הטקס עלה לבמה ח"כ אבי דיכטר, יו״ר ועדת חוץ וביטחון. לפתע התפרצו לבמה מספר פעילים במאבק נגד חוק הלאום, אחד מהם קרא לעברו: "גזען" ו"נאצי". שוטרים שהוזעקו למקום הרחיקו את המפגינים.
לאחר התקיפה אמר ח"כ דיכטר בנאומו: "דבר אחד לא יעבור בשקט. לי לא יקראו נאצי – לא יהודי, לא ערבי, לא מוסלמי, ולא דרוזי. אני את המשפחה שלי איבדתי על-ידי הנאצים שרצחו את המשפחה של אימא שלי ואת המשפחה של אבא שלי… אבל זה יהיה סיפור אישי ביני לבין מי שקרא לי 'נאצי'. זה לא סיפור ביני לבין העם הדרוזי".

מאמרים תחתון 2
מאמרים תחתון 1
שתפו

כתבה מעניינת:

פרמדיק מגן דוד אדום מד״א צילום: דוברות מד״א 2018

טרגדיה: בן 72 נפל אל מותו מגובה חמש קומות

המנוח נפל ממבנה גבוה באתר בניה ונפצע אנושות. מותו נקבע בבית החולים מאת גיל דובריש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עליון + תחתון 1

3 פופ אפ

SHOP NOW
close-link