משפחת באלוה ותלמידים מבית ספר רקפת. צילום רובי נוי ואייל מן
משפחת באלוה ותלמידים מבית ספר רקפת. צילום רובי נוי ואייל מן

מפגש מרגש בין תלמידים למשפחת באלוה ששכלה את הבן נדב ז״ל

שתפו

תלמידים מכיתה ה׳ בביה״ס רקפת התארחו בבית משפחתו של נדב באלוה שנפל במלחמת לבנון השניה. צפו במפגש המרגש

מערכת פורטל זהר.נט

״במותם ציוו לנו את החיים״ מסר זה נלמד והוטמע היטב אצל תלמידי כיתה ה' בבית ספר רקפת, אשר זכו להכיר מקרוב את דמותו, אישיותו, אמונותיו וערכיו של נדב באלוה ז"ל מכרמיאל שנפל במלחמת לבנון השניה.

המפגש בין תלמידי הכיתה, המחנכת ונציגות מצוות המורים עם משפחתו של נדב באלוה ז"ל, היה משמעותי ומרגש במיוחד.

דרך תיאור דמותו של נדב ז"ל ע״י הוריו תמר ואליפז, התלמידים למדו רבות על אהבת הארץ והמולדת, על דרכים להתמודדות עם אובדן וקושי בל יתואר, השפעת היחיד על החברה, זהות ושייכות והתנהלות בענווה, אחריות תוך נתינה אין סופית ומנהיגות.

במהלך כל המפגש המרתק, התלמידים גילו עניין וסקרנות ושאלו שאלות מרגשות כמו האם הוריו היום גאים בנדב על כך שהיה מוכן לתת את חייו למען המדינה או שאולי כעסו עליו בשל כך. היה חשוב להם לשמוע איך נדב היה כילד, כתלמיד, כיצד הרגישו כאשר הודיעו להם שבנם נהרג וכיצד התמודדו. הוריו של נדב ז"ל סיפרו בסבלנות רבה על דמותו של נדב, אשר כשמו כן הוא, היה ידוע בנדיבותו וטוב ליבו. מילדותו בלט בצניעותו בנועם הליכותיו באחריות שהפגין ובמסירותו הרבה. ידע להגשים את מטרותיו בצנעה ובשקט.

דעותיו של נדב באלוה היו מגובשות ונחרצות וכוחו היה ביכולת להעביר את המסרים בלי להתלהם בדרך שקולה והגיונית.

נדב שאף לשרת כלוחם בסיירת מובחרת. השתתף בגיבושים רבים והתקבל לסיירת אגוז. ״אני אגן עליכם״ אמר להוריו. אהב את הארץ, את המדינה. אמר שהמדינה שלנו כל כך יפה ויש בה כל כך הרבה מה לראות, שאין לו צורך לצאת מכאן. בהמשך צפו באלבומים וביוזמתם ביקשו אף לראות את חדרו של נדב.

ידידות זו שנרקמה בעקבות נסיבות עצובות, תוביל בעתיד ליוזמה חברתית ערכית בה תלמידי ביה"ס ינציחו את זכרו של נדב וערכיו דרך תחומי העניין שאותם נדב ז"ל אהב. יתקיימו אירועים ספורטיביים בביה"ס בתחום הכדורסל בשילובו של אביו של נדב ז"ל. ביום הזיכרון תלמידי ביה"ס יגיעו למצפור שהוקם לזכרו של נדב וילמדו על דמותו. תוקם פינת הנצחה בביה"ס אותה יתכננו התלמידים ומשחתו של נדב ז"ל.

את המפגש תיעדו בהתנדבות מלאה רובי נוי ואייל מן ואף ערכו את החומרים שצולמו באירוע המרגש.

כתבה מעניינת:

אגאס ספדי מצטיין נשיא מכרמיאל

מצטיין הנשיא מכרמיאל: סמ״ר אגאס ספדי מעודד בני מיעוטים להתגייס

שתפומערכת פורטל זהר.נט לכבוד יום העצמאות נערך ביום חמישי שעבר טקס מצטייני נשיא המדינה יצחק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.