ביה"ס אורט כרמים. צילום ארכיון

מצוקת מקום באורט כרמים: כיתות לימוד במקום הקפיטריה

שתפו

תלמידים והורים מתלוננים על ביטול הקפיטריה בבית הספר: “שימשה מקום טוב להפגת המתח במהלך ימי הלימודים הארוכים”

מאת גיל דובריש

מצוקת הכיתות בבית הספר אורט כרמים הביאה לביטול חדרי הקפיטריה והכושר במקום ופתיחת כיתות לימוד במקומן.

השינויים בוצעו במהלך חופשת הקיץ לקראת פתיחת שנת הלימודים הנוכחית. התלמידים גילו עם פתיחת השנה, כי הקפיטריה האהובה עליהם, שבה נהגו לקנות לעיתים אוכל, חטיפים, ממתקים ושתיה, נעלמה ובמקומה נפתחה כיתה חדשה. כך קרה גם לחדרי הכושר והספינינג שבהם ציוד  רב ששימשו את התלמידים במהלך ימי הלימודים הארוכים.

“כשמגיעים ליום ארוך, מהבוקר ועד 3-4 אחר הצהריים, קשה מאוד לשמור על ריכוז בכל שיעור ושיעור. הקפיטריה שימשה מקום טוב להפגת המתח במהלך ימי הלימודים הארוכים. נהגנו לבלות שם בהפסקה או בשעת חלון אחרי ביטול שיעור, לשבת עם חברים ולדבר, לנקות את הראש ולהתכונן לשיעורים הבאים”, מספר תלמיד בכיתה י”א. “אבל מתחילת השנה אין לנו קפיטריה, ממה שהבנתי, יש הרבה מאוד תלמידים בבית הספר וקיימת צפיפות גדולה אז היה צורך לפתוח עוד כיתות חדשות כדי להכיל את כל התלמידים. זה לא הוגן, כי אנחנו מרגישים שזה פוגע בסופו של דבר בנו. זה נשמע דבר קטן ולא משמעותי, אבל לקפיטריה היה חלק חשוב מאוד ביום-יום”.

לדברי תלמיד נוסף, “חשוב שיהיו כיתות לימוד לכל התלמידים כי יש צפיפות רבה, אבל יכלו לדאוג ולתכנן מראש להעביר את הקפיטריה למקום אחר, במקום להעמיד בפנינו עובדה מוגמרת ולבטל לגמרי את הקפיטריה”.

הורה לאחד התלמידים שביקש לא לפרסם את שמו, אומר כי “בבית הספר יש קרוב ל-1400 תלמידים, בשנים האחרונות קיימת עלייה גדולה במספר התלמידים ואין מקום עבור כולם. הפתרונות שמקבלים בבית הספר הם טובים אבל מאולצים וקיימת הרגשה של סתימת חורים במקום קבלת מענה לטווח ארוך”.

יו”ר מועצת ההורים, ירון מישורי, אומר כי “ידועה לנו הבעייה בנושא הקפיטריה בבית הספר, לא ידוע לנו על חדר הכושר והספינינג. הנושא הועלה בישיבות שלנו ובקרוב נדון בו במסגרת מכלול השאלות והעניינים שיש לנו, כמו כן נעלה את הנושא במהלך פגישה בעירייה. כבר הועלתה הצעה להקים קפיטריה חדשה במבנה יביל שיוכל לשמש את התלמידים במקום. באופן כללי בביה”ס אורט כרמים, כמו גם באורט פסגות, ישנם כ-1350 תלמידים ואין עודף מקום”.

תגובת מנהל ביה”ס אורט כרמים, יואב קוסן: “בית הספר מארגן מחדש את חלוקת הכיתות על מנת לאפשר לתלמידים ללמוד בתנאים אופטימליים. על מנת שלא לפגוע בלימודי חנ”ג (חינוך גופני, גד.) הועבר חדר הכושר לאזור חדש במקומה של הקפיטריה שמתוכננת להבנות מחדש באזור אחר של בית הספר”.

כתבה מעניינת:

בתי הספר כרמים ופסגות בכרמיאל. צילומי ארכיון

להתראורט: האם בקרוב יסתיימו עשרות שנות ״שלטון״ של רשת אורט בכרמיאל?

שתפוהעירייה פירסמה מכרז לניהול בתי הספר העל-יסודיים בכרמיאל: כרמים, פסגות ואמי״ת, החל משנה״ל הקרובה. ראש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.