תומר מן חולה סרטן נדיר 2018

מצילים את חייו של תומר החולה בסרטן נדיר

שתפו

הפתרון להצלת חייו של תומר, בנם של עדי ופדריקו מן, יליד ותושב כרמיאל לשעבר  נמצא במרחק של 300,000 שקלים ואלפי קילומטרים – בארה״ב

מאת גיל דובריש

תומר מן בן השנתים וחצי חולה בסרטן מזן נדיר והפתרון היחיד להצלת חייו נמצא במרחק 300,000 שקלים ואלפי קילומטרים, בניו ג׳רזי שבארצות הברית.

הוריו של תומר הם עדי ופדריקו מן, יליד כרמיאל שגדל והתחנך בעיר. השניים מתגוררים כיום ביחד עם שלושת ילדיהם ביישוב מודיעין. השניים מספרים כי חייהם הפכו לסיוט בחודש מאי האחרון, כאשר תומר, אז בן שנה ו-10 חודשים, חזר צולע מהמשפחתון. ״לא התרגשנו. אנחנו לא הורים כאלה שעושים עניין מכל דבר. חשבנו שמדובר במכה קטנה ושעוד יומיים הכל יעבור. אבל זה לא עבר, זה החמיר״ הם מספרים. ״היינו בסך הכל אצל ארבעה אורתופדים, כל פעם שמענו תיאוריה אחרת, אבל הימים חלפו והצליעה החמירה. האורתופד הרביעי שאצלו היינו החליט סוף סוף להפנות אותנו לבית החולים כדי שנעשה את כל הבדיקות שצריך עד שנבין מה קורה. ומאותו רגע, מאותו ערב של ה- 29.5.18 עולמנו התהפך״.

המצב החמיר עד כדי כך שתומר נותר משותק ברגליו ולא מסוגל ללכת. למרות המצב הקשה, אף אחד לא הכין את עדי ופדריקו למציאות המרה. בדיקת MRI שעבר בנם גילתה כי תומר סובל מגידול באורך 8 ס״מ בתעלת עמוד השדרה המותני. יום למחרת הבדיקה נכנס הפעוט לניתוח ארוךבן 6 שעות להוצאת הגידול.

לדברי עדי ופדריקו, ״הפתולוגים בתל השומר לא ידעו להגיד במה מדובר והממצאים נשלחו אל המומחה מספר 1 בעולם לגידולים של רקמה רכה, בבוסטון, פעמיים. גם הוא לא ידע לומר בדיוק מה זה. המוצא האחרון שלנו, שלחנו את הגידול לבדיקת DNA בשיקגו ובמעבדה ניסיונית בוונקובר. נאמר לנו שזה יקח כארבעה שבועות עד לתוצאות… אז הקפדנו ליהנות תוך כדי ההמתנה. ואופטימיים. כי אין ברירה אחרת. אבל המחשבה בקצה המוח, לא הרפתה… במקביל, תומר התחיל להזיז את הרגליים וגם חזר הביתה… ואפילו למשפחתון של תמי, שאהוב עליו במיוחד. את יום ההולדת שנתיים לתומר חגגנו בין בדיקה לבדיקה״.

בקיץ נסעה המשפחה לנופש באילת. ״הבטחנו לעצמנו שלא משנה מה, את הנופש שהזמנו כבר לפני כמה חודשים אנחנו לא מבטלים. ניסינו כמה שאפשר לשמור על השגרה, בעיקר בשביל עידן ועומרי הגדולים שלנו. נסענו לאילת ובאותו ערב, כשהילדים כבר ישנו התקבלו התשובות מוונקובר. הרופאה מדברת ואנחנו כאילו מתנתקים מהקרקע תוך כדי השיחה ועוברים אל יקום מקביל״.

הבשורות היו קשות: מדובר בסרטן מסוג נדיר. משהו שהתגלה רק בשנת 2012 שנקרא BCOR Sarcoma. הרופאה הציעה להתחיל מיד בטיפולים כימותרפיים אגרסיביים במיוחד. הוריו של תומר הרגישו חסרי אונים: ״אנחנו שומעים ומסרבים להאמין. מסתכלים אחד לשניה בעיניים ריקות ולא מאמינים שזה פה. אצלנו. מה נגיד לילדים? איך נסביר? איך נספר לכולם סביבנו? ומה זה אומר בכלל? כמה קשה זה כבר יכול להיות?״

״ביום למחרת החלטנו שאת הנופש באילת אנחנו מסיימים כאילו אנחנו לא יודעים כלום, ממשיכים ליהנות עם הילדים – חיוך מבחוץ ובפנים תחושה שאי אפשר לתאר, ריק ענק. חוסר ודאות, פחד״ הם מתארים את התחושה הקשה. ״זה לא השמיים שנופלים עליך. זה כל העולם שלך שמתהפך. גם לא מבינים בהתחלה את כל המשמעויות, פשוט נולדים מחדש לתוך זה. לומדים את זה כל יום מחדש. עושים כל מה שצריך כדי לשרוד את זה. אבל מהרגע הראשון היה ברור שלא עוצרים בדרך. שאין שום פיתול או מהמורה שיוכלו לייאש אותנו – גייסנו את כל מה ומי שיש לנו כדי להציל את תומר ואנחנו בתוך מסע שאין בו שום אופציה אחרת מלבד ניצחון״.

תומר החל מיד בביצוע הטיפולים הכימותרפיים, אחרי בדיקת MRI נוספת שגילתה שהגידול חזר והוא באורך של 5 ס"מ. בימים הקרובים אמור הפעוט לסיים את הטיפול הכימותרפי האחרון מתוך שישה טיפולים ולפניו עוד שני טיפולים כימותרפיים שונים, שבאחרון מעורבת גם השתלה עצמית.

כדי לתת לסרטן את מכת המחץ הדרושה, יש צורך בטיפול הקרנות פרוטון במרכז רפואי בניו ג'רזי למרכז המתמחה בכך. ההקרנות הללו אינן פוגעות באיברים סמוכים לאזור הגידול. הטכנולוגיה המתקדמת הזו לא קיימת בארץ. כדי להציל את תומר זקוקה המשפחה לסכום של  300,000 ש"ח, עלות הטיפולים והשהייה בארצות הברית.

פדריקו, אביו של תומר, מבקש: ״אנחנו חייבים לעשות מה שצריך כדי להציל את תומר וניצחון זו האופציה היחידה. זה משהו שהולך איתנו מתחילת הדרך. גם כשעוד לא ידענו לומר בדיוק מה היא טומנת בחובה. אנחנו נמצאים בתוך רכבת הרים מטורפת כבר חצי שנה. תוך כדי הטיפולים והניסיונות היומיומיים להתמודד עם הסחרור הזה היתה הבנה שכדי להבטיח את החיים של הילד שלנו, אנחנו חייבים עזרה של כולם וההבנה הזאת לא היתה פשוטה עבורנו. זה מאוד רחוק מהדרך שבה אנחנו חיים את החיים ׳הרגילים׳ שלנו, גם החשיפה האישית והפרטית וגם המקום של לבקש עזרה.  אבל ממש באותה נשימה אני חייב לומר שאנחנו המומים ומתרגשים מכמויות התמיכה והאהבה שאנחנו מקבלים. זה נותן לנו המון כוח ותקווה ואני מאחל לעצמנו שנוכל להחזיר יום אחד את הטוב הזה לכולם״.

די לעזור לתומר ומשפחתו נפתח קמפיין תרומות מיוחד תחת השם ״אל תתנו לשמש שלנו לשקוע״. ניתן לתרום באתר הזה. 

 

אתם יכולים להירתם ולעזור – כל אחד בהתאם ליכולתו, כדי לסייע בהשלמת הסכום הדרוש.

 

כתבה מעניינת:

ריבוד כביש 85 צילום עיריית כרמיאל

סוף סוף: עבודות הריבוד בכביש 85 יסתיימו השבוע

שתפומערכת פורטל זהר.נט בשעה טובה ומוצלחת, לאחר עבודה מאומצת שנמשכה מספר חודשים, תסיים השבוע נתיבי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.