בית / חדשות / חינוך / מקום ראשון לתלמידים מאורט פסגות בתחרות בנושא בריונות ברשת
אורט פסגות שומרי מסך 2019-04

מקום ראשון לתלמידים מאורט פסגות בתחרות בנושא בריונות ברשת

מערכת זהר הצפון

קבוצות שומרי המסך מ-32 בתי ספר של רשת אורט מכל רחבי הארץ הוזמנו לקחת חלק בתחרות יוזמות מקוריות למאבק בבריונות ברשת 2019 שהתקיימה במכללת אורט הרמלין בנתניה. צוות שופטים, שפעל בשני סבבי שיפוט, בחן את הפרויקטים שהציגו התלמידים בכמה היבטים כמו: חדשנות, יצירתיות, הצגה, הפקה, פוטנציאל הפצה, פרזנטציה ועוד.

את החדשות האחרונות בפורטל זהר הצפון כבר קראתם?

במקום הראשון זכתה קבוצת התלמידים מאורט פסגות כרמיאל – חושן גפני, סתיו זריהן, אליה בן שטרית, נוה מושון, ניב ונטורה והמורה המלווה אותם – יפעת קבסה.

הקבוצה שעסוקה כל השנה בעשייה ובחינוך נגד בריונות ברשת האינטרנט בבית הספר ומחוץ לו, יצרה סדרת סדנאות המיועדות ללמד ילדים ובני נוער – כיצד להתמודד נגד פגיעה ברשת. עשרה מערכי שיעור שונים מאפשרים לכל אחד לזהות את תכונות האופי הפנימיות שלו ואת החוזקות שלו, ובאמצעות זיהוי התכונות והעצמתן נותנת הסדנה כלים להתמודד עם פגיעה ברשת.

בסיומה של כל סדנה מקבל כל משתתף צמיד ייחודי עם תליון בו חרוטה תכונת האופי אליה הגיע מתוך התובנות בסדנה. היוזמה מכוונת בעיקר לאנשים השקטים שחשופים לבריונות ברשת, שבאמצעות הסדנה הם יוכלו למצוא את החוזקות שלהם ויקבלו כלים להתמודד, ואף לפעול למען אחרים כשלא הם הקורבן.

פרויקט "שומרי מסך" הוא פרויקט משותף לאורטוב וגוגל ישראל, לקידום גלישה בטוחה ברשת. מטרת הפרויקט היא לפנות לבני נוער ולגייסם כשגרירים של גלישה בטוחה בקהילה. בני הנוער עושים זאת בקמפיינים אישיים ובפעילות חינוכית ומניעתית, בליווי צוות חינוכי מקצועי, במטרה להעלות את הנושא לסדר היום הבית ספרי והקהילתי. הפרויקט מאפשר לבני הנוער לקחת אחריות אישית וקהילתית, מעצים את תחושת המסוגלות וההשפעה של בני הנוער והופך אותם למודל לחיקוי לפעילות נבונה ברשת.

שתפו

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי טניה מזרסקי אודי איזק אורנה שמחון 2019-08 copy

9500 תלמידים בשנת הלימודים הקרובה בכרמיאל

ראש העיר משה קונינסקי ומנהלת המחוז במשרד החינוך ד״ר אורנה שמחון נועדו בפגישת עבודה כחלק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable