בית / חדשות / חברה וקהילה / מרגש: אופטומטריסט מסחנין תרם משקפי ראייה לניצולי שואה
איברהים בדארנה אופוטומטריסט בית בראט 2019-07

מרגש: אופטומטריסט מסחנין תרם משקפי ראייה לניצולי שואה

איברהים בדארנה שבבעלותו חנות אופטיקה בכרמיאל תרם בדיקות עיניים וזוגות משקפיים לדיירים נזקקים בבית האבות בראט

מאת גיל דובריש

איברהים בדארנה (31) מסחנין, בעליה של חנות האופטיקה מאסטר אופטיק בכרמיאל, תרם עשרות זוגות משקפיים למען דיירים בבית האבות בראט בכרמיאל.

לפני כחודשיים פנה בדארנה לבית האבות בראט וביקש לתרום לדיירי בית האבות 40 זוגות משקפיים. בהמשך ביקר בדארנה בבית האבות שם גילה כי מספר הדיירים המעוניינים בזוג משקפיים חדש עולה על הכמות המובטחת, אך זה לא הרתיע אותו והוא התחייב לספק משקפיים לכולם. בדארנה הגיע למקום עם ציוד מקצועי משוכלל המיועד לבדיקת אוכלוסייה גריאטרית וביצע בדיקות ראייה לכל דייר נזקק. על פי תוצאות הבדיקות הוא התאים משקפי קריאה/ מרחק ומולטיפוקל. השבוע, הדיירים המאושרים החלו לקבל את המשקפיים, עם מסגרות חדישות, איכותיות ויפהפיות, אותן בחרו בעצמם.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

איברהים הינו בעל תואר ראשון באופטומטריה מאוניברסיטת בר אילן, תואר שני במנהל עסקים מהטכניון ובימים אלה ממשיך את לימודיו האקדמאים בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת חיפה. כשנשאל מה הביא אותו להעניק את התרומה יוצאת הדופן בהיקפה, הוא סיפר: "קודם כל אני צריך להודות לכם על ההזדמנות שנתתם לי לעשות מעשה כזה. ברגע שידעתי שיש בבית האבות דיירים מבוגרים וניצולי שואה, לא חשבתי פעמיים. זה הדבר הכי קטן שאני יכול לעשות בתור בן אדם".

איברהים סיפר כי בהיותו תלמיד בתיכון נהג ללכת במסגרת בית הספר למרכז לחינוך הומניסטי בקיבוץ לוחמי הגיטאות. במקום היו מקיימים מפגשים בין תלמידים ערבים ויהודים וכן מפגשים עם ניצולי שואה, שם הוא נחשף לזוועות שהם עברו. "לדעת שמה שעשיתי שימח אותם והעלה אצלם חיוך, זה דבר שיוצר סיפוק גדול ותחושה שלא ניתן לתאר. לקבל מהם ברכה שווה הכל".

אורלי לבקוביץ, מנהלת בית האבות החדשה, הודתה לבדארנה ואמרה כי היא שמה לעצמה מטרה לקרב את אוכלוסיית בית האבות לקהילה בכרמיאל. ״תוכניותיי לעתיד כוללות פעילויות תרבות משותפות לאזרחים הוותיקים בקהילה ובבית האבות וכן פנייה למוסדות בכרמיאל היכולים לתרום למען קשישי העיר, המתגוררים בבית האבות, כדוגמת תרומתו הנדיבה של איברהים בדארנה״.

שתפו

כתבה מעניינת:

כדורעף חופים כרמיאל

חוף ים אין בכרמיאל – אבל ליגת כדורעף חופים יש

מה שהחל בהתערבות ידידותית ובמשחק בין שני חברים טובים הפך בתוך זמן קצר לליגה עירונית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable