ליהיא ברשישט. צילום רובי נוי
ליהיא ברשישט. צילום רובי נוי

מרגש: נכדתו של ״אבו זקן״ ממייסדי כרמיאל תייצג אותנו בטקס בארה״ב

שתפו

הזמרת ליהיא ברשישט (16.5) תייצג את העיר ואת המדינה בטקס וירטואלי שתערוך קהילת יהודי פיטסבורג לזכר חללי צה״ל

מערכת פורטל זהר.נט

מרגש: ליהיא ברשישט (16.5), זמרת צעירה בתחילת דרכה מכרמיאל ונכדתו של יצחק לוי (אבו זקן) ז״ל, ממייסדי כרמיאל ומבוניה הראשונים, תייצג את אותנו בטקס וירטואלי שתערוך קהילת יהדות פיטסבורג מארצות הברית ביום הזיכרון לחללי צה״ל ונפגעי פעולות האיבה. בנוסף לקליפ המדהים שהכינה עבור הטקס ישתתפו בו גם ארבעת השינש״ינים שיצאו בשנה שעברה לפיטסבורג וחזרו מוקדם מהצפוי בשל הקורונה והקס אפרים לאוי, מנהיגה הרוחני של קהילת יוצאי אתיופיה בכרמיאל.

את טקסי יום הזכרון ויום העצמאות בפיטסבורג מפיקה במאמץ ובהשקעה רבה הפדרציה היהודית של פיטסבורג. מי שמתאמת את הנושא בארץ היא קים זלצמן, נציגת הפדרציה בישראל.

ליהיא ברשישט, תלמידת י״א בבית הספר אורט פסגות, הוזמנה על-ידי שותפות ביחד – כרמיאל, משגב, פיטסבורג, ורשה לצלם קליפ של ״שיר המעלות״ במיוחד לקראת הטקס.

משפחתה של ליהיא נטלה חלק פעיל בהפקת הקליפ ואף תרמה להפקת יום הצילומים. במשפחה מספרים: ״ליהיא מאוד מתרגשת, זו חוויה מעצימה ומעמד מאוד מרגש לייצג את העיר שלנו בארה״ב. ליהיא היא נכדתו של יצחק לוי ׳אבו זקן׳ ממקימי העיר ומבוניה, היא ספגה מגיל צעיר את ערכים של אהבת הארץ ואהבה לכרמיאל ומרגישה גאווה מאוד גדולה לייצג את העיר ואת המדינה״.

צילומי השיר נערכו במשך כמה שעות בפארק המחצבות בכרמיאל בהשתתפות ליהיא וילדים נוספים. לדברי לילך לוי, אימה של ליהיא, ״התבקשנו לצלם את הקליפ בטלפון אבל רציתי שזה יצא מיוחד, קראתי לרובי נוי, צלם כרמיאלי בחסד עליון והוא תיעד את הכל וצילם וערך את הקליפ. בשותפות ביחד אהבו מאוד את התוצאה״.

ליהיא ברשישט בצילומי הקליפ. צילום רובי נוי
ליהיא ברשישט בצילומי הקליפ. צילום רובי נוי

לילך וקסמן רנה, יו״ר השותפות לשעבר בכרמיאל וכיום ממונה בהתנדבות על הקשר עם ורשה במסגרת השותפות, אומרת: ״הקליפ מאוד מרגש, מלכד ומאחד. מופיעים בו ילדים חילונים ודתיים כשברקע מתנוססים דגלי ישראל וכרמיאל. זה קליפ שמייצג את כרמיאל וישראל בצורה היפה ביותר״.

עד לפני מספר שנים נהגו לצאת מדי שנה לקראת יום הזיכרון משלחות נוער מכרמיאל ומשגב לפיטסבורג במסגרת שיתוף פעולה רב שנים. לדברי לילך וקסמן-רנה, בשנים האחרונות הופסקו המשלחות והקהילות השותפות בפרויקט חיפשו דרך מקורית להמשיך בשיתוף הפעולה. ״קהילת פיטסבורג הציעה לקראת יום הזיכרון לצלם קליפ שירה בכרמיאל אשר ישודר במהלך הטקס השנתי״ אומרת לילך וקסמן-רנה. ״מכיוון שאנחנו מכירים את ליהיא הרבה שנים, היא השתתפה בכמה טקסים עירוניים ובפסטיבל, פנינו אליה והצענו לה לצלם את הקליפ. המשפחה עשתה מאמצים רבים כדי לקדם את הנושא ואני שמחה שהרעיון נשא פרי״.

 

כתבה מעניינת:

רס״ל שחר יפרח חיל הים ספינת טילים צילום דובר צה״ל

מרגש ״טילים״: הכרמיאלי שהציע לחברתו נישואין בטקס הגעת ספינת הטילים

שתפולהפתעה הזו לא ציפו בבסיס חיל הים: במעמד הגעת ספינת אח״י עצמאות בבסיס חיל הים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.