Array
(
  [_edit_last] => Array
    (
      [0] => 1
    )

  [_thumbnail_id] => Array
    (
      [0] => 5635
    )

  [photographr] => Array
    (
      [0] => תמונות באדיבות משפחות הנוסעים
    )

  [_photographr] => Array
    (
      [0] => field_526e88dd85757
    )

  [journalist] => Array
    (
      [0] => גיל דובריש 
    )

  [_journalist] => Array
    (
      [0] => field_526e890585758
    )

  [youtube] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube] => Array
    (
      [0] => field_5309e571a1762
    )

  [youtube2] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube2] => Array
    (
      [0] => field_5371dcbebf175
    )

  [catcolor] => Array
    (
      [0] => #000
    )

  [_catcolor] => Array
    (
      [0] => field_5301f6811eafe
    )

  [catimage] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_catimage] => Array
    (
      [0] => field_53034084449ad
    )

  [slide_template] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [_yoast_wpseo_focuskw] => Array
    (
      [0] => מרדף האימה ליד כרמיאל
    )

  [_yoast_wpseo_metadesc] => Array
    (
      [0] => מרדף האימה ליד כרמיאל
    )

  [_yoast_wpseo_linkdex] => Array
    (
      [0] => 76
    )

  [post_views_count] => Array
    (
      [0] => 1916
    )

  [tie_views] => Array
    (
      [0] => 677
    )

  [essb_cached_image] => Array
    (
      [0] => https://zhk.wpengine.com/wp-content/uploads/2014/09/-------------------1.jpg
    )

  [rank_math_description] => Array
    (
      [0] => מרדף האימה ליד כרמיאל
    )

  [rank_math_focus_keyword] => Array
    (
      [0] => מרדף האימה ליד כרמיאל
    )

  [rank_math_robots] => Array
    (
      [0] => a:1:{i:0;s:0:"";}
    )

)
מרדף האימה ליד כרמיאל
מרדף האימה ליד כרמיאל

מרדף האימה ליד כרמיאל

שתפו

ארבעה חברים שששבו הביתה מביקור אצל ידיד בלבון, הותקפו לטענתם ליד כרמיאל ע”י חמישה צעירים מאחד הכפרים, אשר יידו לעברם אבנים ובקבוקים וניסו להסיטם מהכביש במהלך מרדף שנמשך דקות ארוכות. אחד הנוסעים, ש’ לשעבר תושב כרמיאל: “הבנו שהם רוצים לבצע פיגוע ולהרוג אותנו”

שני זוגות חברים חירשים-אילמים, הותקפו בלילה שבין שישי לשבת ליד כרמיאל, ע”י צעירים מאחד הכפרים. הצעירים יידו לעברם אבנים, ביצעו אחריהם מרדף על הכביש וניסו להורידם בכוח מהדרך, תוך שהם גורמים נזק רב למכונית. במהלך המרדף איבד הנהג את השליטה על הרכב והאירוע עצמו כמעט והסתיים באסון טרגי.

ארבעת החברים, בשנות הארבעים לחייהם, מתגוררים בקריית מוצקין. אחד מהם, ש’ (השם המלא שמור לבקשתו במערכת) הוא כרמיאלי לשעבר ויש לו קרובי משפחה רבים בעיר. בשיחה מיוחדת עם זהר הצפון ופורטל זהר.נט שבוצעה באמצעות דודו המתגורר בכרמיאל, הוא סיפר כי ביום שישי השתתפו הוא ואשתו יחד עם זוג חברים נוסף בחנוכת בית של ידיד ביישוב לבון, צפונית לכרמיאל. בסיום האירוע, בסביבות השעה 3 לפנות בוקר, יצאו ברכב הטויוטה של החבר בחזרה לביתם. “ביציאה מצומת לבון עצרנו, מתוך כוונה לפנות שמאלה לכיוון הכביש הראשי כרמיאל-עכו”, סיפר ש’. “ואז נצמד אלינו במפתיע רכב מסוג אאודי, שבו חמישה צעירים ערבים, הם החלו ליידות לעברנו אבנים ובקבוקים שפגעו במכונית. שניים מהם הוציאו את גופם מהחלונות והמשיכו ליידות אבנים במטרה לפגוע בנו. נבהלנו מאוד. הנהג, עמוס, פתח בנסיעה מהירה כדי להתחמק מהם, אבל הם החלו לרדוף אחרינו, תוך שהם מסמנים בידיהם ומאותתים לנו לעצור בצד”. לדברי ש’ כולם ברכב היו מבוהלים דרשו מהנהג שלא יעיז לעצור, מחשש לחייהם.

ש’: “כשהתחלנו בנסיעה מהירה, הנהג של האאודי ניסה להידבק אלינו והצליח לנגח את המכונית שלנו מספר פעמים, כדי להעיף אותנו הצידה. באותם רגעים חשבנו שאלה מחבלים מדעא”ש, הבנו שהם רוצים לבצע פיגוע ולהרוג אותנו. אחד הגלגלים הקדמיים התפוצץ אבל המשכנו בנסיעה למרות זאת, כי ידענו שאסור לנו לעצור בשום אופן”.

במהלך הנסיעה ניסו הארבעה ליצור קשר טלפוני עם מוקד המשטרה, אולם מאחר שהם אילמים, לא הבינו המוקדנים מה הם אומרים. ואז עלה במוחן של הנשים רעיון – לשלוח מסרונים (SMS) למוקד המשטרה, כדי לדווח על האירוע.

מרדף האימה ליד כרמיאל
צמיג הרכב התפוצץ במהלך הנסיעה

תוך כדי עדכון מוקד 100 בנעשה, נמשך המרדף גם בכביש הראשי לכיוון מערב. באזור צומת אחיהוד, שם מתקיימות עבודות בשטח, נאלץ הנהג לבלום במהירות כדי שלא להתנגש בקיר ההפרדה מבטון. הרכב שדלק אחריהם לא הספיק לבלום והתנגש בהם בעוצמה. כתוצאה מההתנגשות מכונית הטויוטה הנמלטת נמחצה מאחור והושלכה לעבר קיר ההפרדה. למרות התאונה, לא נפצעו נוסעי הרכב, דווקא ברכב האאודי נפגעו כל חמשת הנוסעים, שניים מהם באורח בינוני עד קשה ושלושה קל. הנהג חשש לעצור לרגע ולמרות הנזקים הרבים למכוניתו, המשיך בנסיעה מטורפת לכיוון עכו. כשהגיעו לכניסה המזרחית לעיר, הם פגשו בניידת משטרה שהייתה בדרכה לכיוונם.

לדברי ש’ הם נלקחו לתחנת המשטרה בכרמיאל על מנת להגיש עדויות על האירוע. מאחר שלא היה בתחנה שוטר המכיר את שפת הסימנים, התקיימה החקירה בכתב, מה שעיכב אותם עד לשעות הבוקר, רק אז שוחררו לבתיהם. מאז ההתרחשות, הוא סיפר כי הוא ואשתו אינם מסוגלים להירדם: “חווינו טראומה נפשית קשה, לא יכולים לעצום עין, אנחנו מפחדים לצאת מהבית וחוששים להגיע לכרמיאל כדי להשתתף בחקירה המשטרתית”.

חמשת הפצועים ברכב האאודי אושפזו בבית החולים נהריה, והם תחת השגחה משטרתית כל עוד יידרש. בכוונת המשטרה לחקור אותם לכשיתאפשר הדבר.

קרוב משפחתו של ש’, תושב ותיק בכרמיאל אמר לנו כי “למרות שהסיפור נשמע הזוי, יש להדגיש כי מדובר באנשים נורמטיביים ואמינים, בעלי משפחות, שהתגברו על הקשיים שעמדו בחייהם כחירשים-אילמים, הורים לילדים, מתפרנסים בכבוד וחלקם אף עובד במקצועות בכירים שיפה השתיקה להם”.

דובר מחוז צפון במשטרה, משה וייצמן אישר כי הוגשה תלונה למשטרת כרמיאל בנושא וציין כי התוקפים הם תושבי אחד הכפרים בצפון שהיו ככל הנראה תחת השפעת אלכוהול, ובמהלך הנסיעה השליכו בקבוק אל עבר הרכב. הוא ציין כי “נוסעי הרכב התוקף נפצעו בתאונה והועברו לבית חולים, זהותם ידועה למשטרה. בימים הקרובים החשודים יעצרו ויחקרו תחילה על ידי אגף התנועה ובהמשך על ידי חוקרי משטרת כרמיאל”.

כתבה מעניינת:

בן מיקל צילום פרטי

המשטרה: צעיר מכרמיאל שנמצא ללא רוח חיים בקריות – אירוע אובדני

שתפובן מיקל (22) שגדל והתחנך בכרמיאל נמצא ללא רוח חיים בקריית אתא, במשטרה פתחו בחקירה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *