מרוץ גולני והקשר הכרמיאלי הכפול: גם הזנקה וגם… הפרזנטור

שתפו

החיבור של כרמיאל למרוץ השנה חזק מתמיד: המרוץ העממי יוזנק כאן בעיר ביום ראשון הקרוב וגם… מיהו הפרזנטור המקומי שמככב על הכרזה הרשמית?

מאת גיל דובריש

הקשר הכרמיאלי הכפול של מרוץ גולני ה-31 אשר יתקיים בשבוע הקרוב: המרוץ העממי יוזנק כאן בכרמיאל, וגם הפרזנטור הרשמי הוא לוחם תושב כרמיאל.

הזנקת מרוץ הלפיד תתקיים ביום ראשון (27.3) בבוקר בחרמון, על-ידי מפקד החטיבה, אלוף-משנה ברק חירם, מפקדי הגדודים, לוחמי וחיילי החטיבה. באותו היום בשעה 17:30, צפויה ההזנקה של המירוץ העממי ברחבת עיריית כרמיאל. חיילי החטיבה ירוצו את המסלול באורך 850 ק״מ עד אילת, במהלך המרוץ, ויעברו ב-23 ערים ברחבי הארץ, כשאליהם יצטרפו תלמידים מרחבי הארץ, נציגי תנועות הנוער, נציגי הרשויות המקומיות והאזוריות וכן בני משפחות שכולות שירוצו לצד לוחמי ומפקדי החטיבה במקטעים השונים.

המרוץ נועד לעודד בני נוער לגיוס לשירות קרבי משמעותי ולחזק את הקשר של צה״ל עם הקהילה דרך יצירת מפגשים ופעילויות משותפות.

למרוץ השנה בחרו בצה״ל להציב על הכרזה הרשמית של המרוץ את תמונתו של לוחם גולני בשם אור עמר, תושב כרמיאל, כשהוא עטוף בדגל ישראל. עמר בן 19, התגייס בחודש אוגוסט 2021. אביו, אילן סיפר לנו בקצרה: ״מקור לגאווה לעיר שלנו… כל חלומו להיות לוחם, קצין ומפקד! בחור חרוץ, כריזמטי, אוהב לעזור לכולם, אח של שובל שגם היא קצינה לוחמת, כרגע מ"פ בקורס קצינים״.

אגב, אור לא יוכל להשתתף במרוץ – ויש לו סיבה מצוינת. הוא סיים מסלול לוחם בהצטיינות בשבוע שעבר ומיד החל בקורס מ״כים. אנחנו נסתפק בתמונה שלו ובאירוח של חבריו הלוחמים בגולני, כאן בכרמיאל.

מדברי מפקד חטיבת גולני, אלוף-משנה ברק חירם: ״בזמן האחרון אנו עדים לאמירות רבות כמו ׳מה יוצא לי, או מה זה נותן לי׳ בהקשרי תרומה לקהילה ושירות משמעותי. דווקא בעת הזו בחרו לוחמי ומפקדי גולני לתת ולהתנדב בקהילה במסגרת המרוץ ולקיים שיח עם הנוער הישראלי על ערכים של שירות משמעותי, נתינה, אהבת המולדת והגנה עליה. ערכים אלו חשובים להמשכיות עם ישראל במולדתו ולחיים משותפים בפסיפס האנושי במדינת ישראל. במהלך שבוע המרוץ יושרשו בחיילים ערכי החטיבה ומורשתה, דרך אתרי הקרבות מהחרמון ועד אילת, גם באמצעות התנדבות בקהילה עם סיפורי מורשת קרב מקרבות תש״ח ועד ימינו. אני מזמין את כל עם ישראל לרוץ יחד עם מפקדי ולוחמי החטיבה במרוץ גולני״.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

חונכים את הקונדיטוריה הלימודית בכפר הילדים בכרמיאל. מיקי שמו משה דולב אורן וזאנה ראובן קרופיק נעמה הלוי מאר סמר בשארה צילום אביב גוטליב

הקשר של מיקי שמו לקונדיטוריה בכרמיאל

שתפומערכת פורטל זהר.נט קונדיטוריה לימודית חדשה נחנכה בכפר הילדים בכרמיאל ביוזמת דירקטוריון בנק הפועלים. לפני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.