בית / חדשות / חדשות כרמיאל / מרפאת טרם – כבר לא 24 שעות ביממה
מיון טרם הודעה סגירה בלילה 2018-07

מרפאת טרם – כבר לא 24 שעות ביממה

שתפו

במרפאה הוחלט להפסיק את מתן השירות הרפואי בשעות 2 לפנות בוקר עד 8 בבוקר על רקע שיקולים כספיים. מיון טרם: צמצום שעות הפעילות – בשל מיעוט פונים

מאת גיל דובריש ואשי טאוב

לידיעת תושבי כרמיאל: מרפאת טרם בכרמיאל הפסיקה להעניק שירותים רפואיים 24 שעות ביממה, זאת על רקע קשיים כלכליים בסניף.

החל מ-1 ביוני, בחודש שעבר, השתנו שעות הפעילות של המרפאה והיא הפסיקה לפעול בין השעות 2 לפנות בוקר ועד 8 בבוקר. במילים אחרות, לתושבי כרמיאל, עיר בת למעלה מ-50 אלף נפש, אין במשך 6 שעות רצופות מענה רפואי דחוף ומיידי למקרי חירום.

מרפאת טרם נפתחה בשנת 2012 במתחם יינות ביתן באזור התעשייה ולאחר שנה החלה לפעול 24 שעות ביממה, תוך שהיא מגיעה להסדר עם קופות החולים השונות על סבסוד המטופלים. במשך השנים הפך חדר המיון הקדמי למרפאה מרכזית עבור תושבי כרמיאל, משגב וכל הסביבה, כאשר לפי הנתונים, מטופלים בה מדי שנה למעלה מ-50 אלף איש, בממוצע למעלה מ-130 חולים ביום.

מטופלים שהגיעו למרפאה בשבועות האחרונים סיפרו לנו כי בדלת הכניסה הוצבה מודעה לפיה, ״החל מ-1.6.18 סניף כרמיאל, ישתנו שעות הפעלת המרפאה. שעות פתיחה: כל יום משעה 08:00 ועד 02:00 למחרת (שעות בהן הסניף סגור – 02:00-08:00)…״

״זה נורא ואיום״ אמר לנו אחד התושבים שלדבריו נזקק לשירותי המרפאה מספר פעמים בשנה בשל בעיות בריאותיות. ״אם חס וחלילה קורה משהו בשעות הלילה או בשעות הבוקר המוקדמות אין שום מרפאה פתוחה בכרמיאל, האפשרות היחידה במקרה חירום היא להתקשר למגן דוד אדום ולהתפנות לבית החולים בנהריה, ההמתנה לאמבולנס, הבדיקה של הצוות והנסיעה לבית החולים עד להגעה לחדר המיון – כל אלה נמשכים המון זמן ולפעמים זה יכול להיות ההבדל בין חיים למוות״.

אלה, תושבת העיר שגם היא הסבה את תשומת לבנו לשינוי בשעות הפעילות של טרם אומרת כי ״כרמיאל צועדת לאחור. אחרי שבשנים האחרונות היה כאן מרכז שירות רפואי שפעל 24 שעות ביממה, במקום להתקדם עכשיו אנחנו צועדים שני צעדים לאחור. מי שנפגע מכך הם קודם כל התושבים. אם מישהו יזדקק לטיפול רפואי דחוף בלילה, זה יהיה בדיוק כמו שהיה לפני עשר שנים – אין שום רופא או מרפאה שיוכלו לעזור לו כאן בכרמיאל״.

גורם המקורב למיון טרם אומר כי מדובר בגוף פרטי שמטרתו הסופית היא להציג רווחים כספיים. ״במרפאה פועלים צוותים שלמים מסביב לשעון. העלויות לא מכוסות על-ידי אף גורם, קופות החולים לא מוכנות לסבסד בסכומים גבוהים יותר את המטופלים בשעות הלילה, משרד הבריאות והעירייה מן הסתם לא מסייעים במימון משום שמדובר בגוף פרטי. נכון שבטרם לא רוצים לפגוע בשירות לקהילה אבל יש גבול עד כמה אפשר לספוג הפסדים כספיים״. עוד הוסיף הגורם, כי ״ככל הידוע לי מספר הפונים בשעות הלילה ולפנות בוקר הוא זעום, מדובר במטופלים בודדים, וגם אם מדובר במצב חירום הם מופנים בלאו הכי לבית החולים בנהריה. אם אדם קם לפנות בוקר עם חשד להתקף לב, הוא יעדיף להתקשר למד״א ולא יגיע לטיפול בטרם.

פנינו אל רשת חדרי המיון טרם כדי לבדוק את הסיבות לשינויים האחרונים. בתגובה נמסר לנו בקצרה: ״טרם אינה מסובסדת על ידי גורם כלשהו בכרמיאל, ובשל מיעוט פונים בשעות לפנות בוקר הוחלט לצמצם את הפעילות בשעות אלו. אנו נמשיך להעניק את השירות המקצועי במרבית שעות היממה״.

כתבה מעניינת:

תאונה שדרות נשיאי ישראל רכב הסעות אוטובוס

רכב הסעות התנגש באוטובוס: אדם נפצע קל

שתפומאת גיל דובריש אדם אחד נפצע קל בתאונת דרכים שאירעה היום (ראשון) בצוהריים בשדרות נשיאי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.