בית / חדשות / חדשות כרמיאל / משגיחי הכשרות בכרמיאל הצטרפו להסתדרות
משגיחי כשרות בהסתדרות 2018-07

משגיחי הכשרות בכרמיאל הצטרפו להסתדרות

לראשונה בעיר הוקם ועד משגיחים עירוני במטרה למנוע פגיעה תעסוקתית בעובדים. בשלב הראשון הצטרפו למהלך 23 משגיחים

מאת גיל דובריש

מהלך היסטורי בענף ההשגחה על הכשרות בכרמיאל: בשבוע האחרון הצטרפו 23 משגיחים תושבי העיר להסתדרות מרחב כרמיאל-משגב, על רקע החשש כי בקרוב המשגיחים יהפכו להיות עובדי קבלן ותנאי העסקתם יפגעו. כמו כן נבחר ועד משגיחים ראשון מסוגו בעיר, שכולל את היו״ר ליאור בוכריס ושני חברים – שמעון שלום ומאיר בר מוחה.

כחלק ממהלך ארצי של התאגדות כלל המשגיחים בארץ, התקיימה ביום רביעי שעבר פגישה בין נציגי ההסתדרות בכרמיאל לבין יו״ר ועד המשגיחים הארצי בהסתדרות, יניב שפירא. בסיום הפגישה הוחלט על הצטרפותם של המשגיחים בעיר להסתדרות. כמו כן נועד יו״ר הוועד הארצי עם נציגי המשגיחים בכרמיאל כדי להסביר להם על היתרונות בהצטרפות להסתדרות, במטרה לשמור על ביטחונם התעסוקתי.

ההצטרפות היא כאמור חלק ממהלך ארצי, שבו נוטלים חלק במשותף נציגי הרבנות הראשית ונציגי ועד משגיחי הכשרות הארצי בהסתדרות, מתוך מטרה לשמור על ביטחונם התעסוקתי של המשגיחים כחלק מהרפורמה במערך הכשרות.

עד לאחרונה הוסמכו משגיחי הכשרות על ידי הרבנות הראשית והועסקו באופן ישיר על-ידי בתי העסק עליהם השגיחו. בחודש יוני 2016 קבע בג"צ כי קיים ניגוד עניינים באופן העסקה זה וכי על המדינה לגבש רפורמה חדשה להעסקת המשגיחים. בעקבות פסיקה זו ומחשש כי המשגיחים יהפכו להיות עובדי קבלן, החלו משגיחי הכשרות להתארגן במסגרת החטיבה החרדית בהסתדרות.

יניב שפירא, יו״ר ועד המשגיחים הארצי בהסתדרות אמר לזהר הצפון: ״עד היום המשגיחים הועסקו בעסקים שעליהם השגיחו. אחרי פסיקת בג״צ התעוררה בעיה והפתרון הטבעי ביותר הוא להעסיק את המשגיחים במועצות הדתיות, אולם למיטב הבנתה של הרבנות הראשית, לצעד כזה עלולה להיות התנגדות של משרד האוצר, בשל העלויות הכרוכות בכך. לא יתכן שמשגיחי כשרות יהיו עובדי חברות כוח אדם, משום שהן חברות מסחריות הרואות לנגד עיניהן מטרות רווח ולכן הן עלולות לקצץ בשעות ובתנאי השכר של המשגיחים – ועבורם זו תהיה הרעת תנאים. לפיכך עלולה להיות בריחת משגיחים מהמקצוע, המשגיחים הטובים יפנו למקומות אחרים ורמת הכשרות תרד פלאים. היום חברים בהסתדרות למעלה מ-2800 משגיחים, כשני שליש מסך כל המשגיחים בארץ״.

יו״ר הועד הארצי הוסיף ואמר: ״יצאנו בתחושה טובה מהפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר, אנחנו מרגישים שיש בכרמיאל אווירה טובה, קשר טוב עם הרב הראשי אליהו מלכא ומנהל מחלקת הכשרות דוד דהן, שתומכים במשגיחים ובביטחון התעסוקתי שלהם״.
יצויין כי עדיין לא נערכה פגישה בין ועד המשגיחים העירוני להסתדרות ואולם פגישה כזו צפויה להתקיים בקרוב.

שתפו

כתבה מעניינת:

דיאנה ויניק 2019-07

תושבת כרמיאל נעדרת

מערכת פורטל זהר.נט משטרת כרמיאל מבקשת את עזרת הציבור באיתור תושבת כרמיאל, דיאנה ויניק בת …


תגובה אחת

  1. מעניין

    יו"ר המרחב הצטרף לקונינסקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable