בית / Fun / דעות / משכנעים את אבנר נתניהו לעבור לכרמיאל
אבנר נתניהו נוי בר צילום מתוך דף האינסטגרם של אבנר נתניהו 2019-05
צילום מתוך דף האינסטגרם של אבנר נתניהו

משכנעים את אבנר נתניהו לעבור לכרמיאל

לפי אתר מאקו מנסה בנו של ראש הממשלה הנמצא בזוגיות עם כרמיאלית לשכנע אותה לעבור להתגורר בירושלים. אנחנו ננסה לגרום לו להתאהב בכרמיאל

מאת גיל דובריש

האם אבנר נתניהו מנסה לשכנע את זוגתו הכרמיאלית נוי בר לעבור להתגורר עימו בירושלים? ואולי נשכנע אותו לעשות בדיוק ההפך ולעבור לכרמיאל?

באתר מאקו פורסם כי בנו של ראש הממשלה, היוצא בחודשים האחרונים עם נוי בר, ילידת ותושבת כרמיאל עד לאחרונה, העובדת כיום במרכז הארץ, פירסם פוסט בקבוצת פייסבוק ירושלמית ובה הזמין את הקוראים לעזור לו לשכנע את חברתו להתאהב בירושלים – אולי, מתוך ראיה לעתיד?

על-פי הפרסום, נתניהו הצעיר הצטרף לקבוצה בפייסבוק והעלה שם פוסט בו כתב: ״לי קוראים אבנר, 24, גדלתי כאן כל חיי ואין בעיניי מקום טוב יותר מירושלים… חברה שלי היא לא ירושלמית ואני מת לגרום לה להתאהב בירושלים, בקהילה הקסומה הזו. אומרים ש׳זר לא יבין זאת׳ אבל אשמח בכל מקרה לעצות, מקוריות יותר ופחות״.

ואנחנו אומרים, רגע אבנר. עם כל הכבוד לירושלים – ויש לנו המון כבוד לעיר בירתנו הנצחית, מדוע שלא תעשה ההפך – ותעבור להתגורר בצפון? הרי גם כאן יש לא מעט יתרונות… אז הנה 6 סיבות טובות לעבור להתגורר בכרמיאל. אתם מוזמנים למצוא רעיונות נוספים.

כנסו לכתבות מעניינות נוספות בפורטל זהר.נט:

1 האוויר

נכון שעל ירושלים נאמר ״אוויר הרים צלול כיין״, אבל רק מפני שנעמי שמר כתבה את השורה האלמותית הזו, לא מחייב שיש אוויר נקי רק בעיר הבירה. בינינו, נעמי שמר פשוט  לא הספיקה להכיר את כרמיאל כשכתבה את השיר הזה, וחבל. האוויר בגליל בכלל ובכרמיאל בפרט הוא אוויר נקי ותענוג לנשום ממנו לרווחה.

2 החלוציות

בירושלים מתגוררים כ-900 אלף נפש, בכרמיאל כ-55,000 בלבד. החלוציות האמיתית נמצאת כאן בגליל, אבנר היקר, ולאו דווקא בעיר הבירה. ירושלים כבר בנויה – הגליל הוא שזקוק לכל עזרה אפשרית בקידום ופיתוח. כרמיאל היא בדיוק העיר שאליה מתכוונים כשאומרים פריפריה – ירושלים, העיר הכי מאוכלסת בארץ, היא לא כזו. ואגב, באותה הזדמנות נשמח אם תזרוק מילה לאבא, שיעזור לקדם כמה פרויקטים כאן בצפון.

3 הטבע

הגליל הוא האזור הירוק ביותר בישראל. בחורף יש כאן אפילו תחושה של חו״ל, כשהגשמים יורדים בשצף על ההרים הירוקים וממלאים במים את הוואדיות. אז נכון שבירושלים יש שלג פעם פעמיים בשנה ובכרמיאל לא ממש. אבל מה הבעיה? לוקחים את האוטו ונוסעים לבית ג׳אן, רבע שעה ואתם מרגישים בהרי האלפים. בערך…

4 האוכל

תשמע, אבנר, אולי בכרמיאל אין מסעדה כמו מחניודה, ואין שוק מפואר או מסעדות שפים רבות, אבל מי שלא טעם את החומוס הגלילי האותנטי לא טעם חומוס טעים מימיו – וזה כולל את החומוס הירושלמי. טעם הוא עניין של גיאוגרפיה, אבל מה שבטוח, ברדיוס של 20-30 דקות נסיעה מכאן תוכל למצוא את כל המסעדות שאתה צריך, לא משנה מה אתה אוהב לאכול. אגב, יש לי כמה המלצות על מסעדות טובות, תתקשר.

5 ההיסטוריה

נכון, ירושלים נמצאת במקום הראשון ואנחנו מודים בכך בהכנעה ובאהבה – שם נמצאים הכותל המערבי, העיר העתיקה, הכנסת, שוק מחנה יהודה, גבעת התחמושת, מוזיאונים והיסטוריה לרוב. אבל… אם יש שני לעיר הבירה – הרי שזה הגליל. וכרמיאל נמצאת בדיוק במרכז הגליל, מכאן אתה יכול לחוש בהיסטוריה של עם ישראל, לא פחות מאשר בירושלים. חצי שעה פחות או יותר מכאן – ואתה בכנרת, בטבריה, בנחל הירדן, בצפת, בעכו, בנהריה, בנצרת, בגליל העליון, בגליל התחתון, ולמעשה בכל חבל הארץ הזה העשיר בהיסטוריה. ובמנהרות של החיזבאללה… בעצם כבר לא?

6 הפסטיבל

תודה שאין לכם כזה בירושלים. וגם אם יש, זה אפילו לא דומה! שלושה לילות, פעם בשנה, רבבות מבקרים ואלפי רקדנים. ריקודי עם ופולקלור, מחול מודרני, ועוד… פעם אחת בשנה כרמיאל חיה, נושמת ורוקדת.

אז מה אתה אומר, אבנר, יש סיכוי ששיכנענו אותך לשנות את דעתך ולעבור להתגורר בכרמיאל?…

* המאמר נכתב ברוח הומוריסטית ואין כוונה להתייחס לנאמר ברצינות, להיפגע או להיעלב.

 

 

שתפו

כתבה מעניינת:

חדשות כרמיאל

את פמיניסטית? למה את מתכוונת?

מאת: אלה ויינטראוב מדוע לרבים המושג "פמיניזם" צורם כל כך? מה הסיבה שהיום המושג מקבל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable