בית / חדשות / חברה וקהילה / המשלחת הסינית לכרמיאל סיכמה על הקמת מגדל מאו טאואר בן 40 קומות
חברי המשלחת הסינית בחדר הישיבות של העירייה

המשלחת הסינית לכרמיאל סיכמה על הקמת מגדל מאו טאואר בן 40 קומות

הסיכום הושג במהלך ביקורה השבוע של משלחת מהעיר התאומה החדשה. מדובר במגדל יוקרה של 40 קומות שיוקם במקום קניון כיכר העיר. שני התנאים היחידים של הסינים: הבנין יקרא על שם מאו טסה טונג והם יהיו אחראים על בנייתו

מאת אשי טאוב וגיל דובריש

פצצה.

המשלחת הסינית מהעיר התאומה החדשה של כרמיאל, ווג'ין צ'אנגז'ו שביקרה השבוע בכרמיאל הודיעה לפרנסי העיר, על החלטתם להקים כאן מגדל יוקרה בן 40 קומות, כנראה במקום קניון כיכר העיר.

גורד השחקים ישמש בעיקרו למגורים, אך גם למשרדים. ראש העיר עדי אלדר דרש כי לפחות מחצית מהדירות יכנסו לפרויקט "מחיר למשתכן", כלומר גם דירות בנות 3 חדרים. דירה ממוצעת תעלה כמליון ש"ח, מלבד הפנטהאוסים שיעלו 5 מליון ש"ח. לכתבינו נודע שענין המגדל היוקרתי מתגלגל כבר זמן רב והוא הנושא העיקרי עליו שוחחו שני ראשי הערים.

לסינים היו שני תנאים בלבד: הראשון, המגדל יקרא על שם מאו טסה טונג,או  MAU TOWER והתנאי השני הוא שהסינים הם שיבנו את המגדל בעצמם. הם מבטיחים שהמגדל יבנה בתוך שנה מהיום בו יתקבל האישור מוועדת בנין עיר. לתוכנית הגרנדיוזית נמצאו גם מתנגדים שטוענים שלא יתכן שהסינים יקבעו לכרמיאל מה והיכן לבנות.

לאור ההתפתחויות המרעישות הללו, החליטו פרנסי העיר לחתום לאלתר על הסכם ערים תאומות ובתוכו ההסכם לבניית מגדל מאו. "אין ספק שמדובר בהחלטה מכוננת" אמרו לנו בעירייה, "החלטה שתשנה את פניה של כרמיאל". נודע לנו עוד כי שר הפנים אריה דרעי הביע התעניינות מיוחדת ואישית ברכישת 3 פנטהאוזים במקום.

הסינים הגיעו מעיר בשם ווג'ין צ'אנגז'ו שמונה "רק" 4.5 מליון תושבים. ראש העיר שלהם הוא ידיד ישראל ידוע והחליט לאמץ את כרמיאל. חבר במשלחת סיפר לכתבינו שיש בכוונת הסינים לרכוש את קבוצת הכדורגל של כרמיאל, להשקיע בה מליונים רבים כדי להעלותה לליגת העל ולזכייה באליפות.

יש לציין שההסכמים על מגדל מאו יחתמו היום, 1 באפריל 2016 .

  • ואם עדיין לא הבנתם… 1 באפריללללללללל
שתפו

כתבה מעניינת:

פתחון לב 2019-06 copy

כדאי לכם להיות שם: הפנינג מכירות ענק למען משפחות נזקקות

אתר יד 2 ופתחון לב עורכים הפנינג מכירות ענק לרגל חופשת הקיץ, כל ההכנסות יועברו …


תגובה אחת

  1. עדית גל

    1 באפריל זה רק מחר….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable