בית / חדשות / חדשות כרמיאל / משרד הפנים דחה קיצור תקופת הצינון של מנכ״ל העירייה המיועד
רז טישלר 2019-01 תמונה ראשית

משרד הפנים דחה קיצור תקופת הצינון של מנכ״ל העירייה המיועד

המשמעות: עיריית כרמיאל תישאר ללא מנכ״ל עד שנת 2020. גורמים בעירייה מאשימים: חוסר אחריות של האופוזיציה

מאת גיל דובריש

משרד הפנים דחה את בקשתה של עיריית כרמיאל לקצר את תקופת הצינון של רז טישלר ולמנותו לתפקיד מנכ״ל העירייה באופן מיידי. על-פי החוק, אין באפשרותו של נבחר ציבור להתמנות לתפקיד ניהולי כמו מנכ״ל עירייה, אלא אם כן עברה תקופת צינון בת 18 חודשים – שנה וחצי, מאז סיים את תקופת כהונתו הציבורית. טישלר כיהן בקדנציה הקודמת כחבר המועצה מטעם סיעת רק כרמיאל, הוא התפטר זמן קצר לפני הבחירות.

לאחר שוועדת האיתור בעירייה מצאה כי טישלר עומד בתנאי הסף לתפקיד המנכ״ל, הובא קיצור תקופת הצינון להצבעה בישיבת מועצת העיר האחרונה, כפי שפורסם בפורטל זהר הצפון (כנסו לידיעה). על מנת לאשר את המהלך היה צורך ברוב של שני שליש מחברי המועצה, כלומר לפחות 12 מתוך 17 החברים. 11 הצביעו בעד – 10 חברי הקואליציה ביחד עם רותם בז׳רנו מהאופוזיציה, אלא ש-6 חברי האופוזיציה האחרים הצביעו נגד – 3 חברי סיעת טב לכרמיאל בראשות רותם ינאי ו-3 חברי סיעת התחדשות בראשות רינה גרינברג, ובכך למעשה טורפד המינוי. המתנגדים נימקו את החלטתם בכך שנגד המנכ״ל המיועד עומדת תלונה במשטרת טבריה לאחר ששמו הוזכר כמועמדו של משה קונינסקי למנכ״ל כבר בעת הקמפיין ובניגוד לחוק.

בעיריית כרמיאל לא מתכוונים למנות מנכ״ל אחר במקום טישלר אלא להמתין לסיום תקופת הצינון כחוק. המנכ״ל הנוכחי דוד מלכה צפוי לפרוש מתפקידו בשבועות הקרובים ומשמעות הדבר היא שהעירייה תפעל ללא מנכ״ל עד לשנת 2020. גורמים בעירייה מציינים כי בימים הקרובים יבדקו חלופות אפשריות. מקור בכיר אמר לפורטל זהר הצפון,  כי ״מדובר בחוסר אחריות של האופוזיציה, כאשר לנגד עיניהם עמדו רק השיקולים הפוליטיים ולא האחריות להפעלת העירייה והשירותים לתושבים״.

יצויין כי למרות הכל לא מדובר בסוף הסיפור, יתכן שבחודשים הקרובים יוחלט להעלות את המינוי להצבעה נוספת באחת הישיבות, אם תיווצר סיטואציה שאחד מחברי האופוזיציה יחליט לשנות את דעתו.

שתפו

כתבה מעניינת:

כיבוי אש שריפה תחנת דלק

90% מהשריפות – בגלל מגע אדם

מאות שריפות בשבוע, עבודה מסביב לשעון – כך נראה יום עבודה טיפוסי בתחנת הכיבוי לב …


תגובה אחת

  1. קובי בן דוד

    זה רק מחזק את מה שאמרתי לפני הבחירות, ישנם אנשים שכרמיאל לא מעניינת אותם בכלל. מה שמעניין אותם זאת הפוליטיקה הצרה והמכוערת ו… לעזאזל העיר ותושביה.
    החא מדובר בביור מוכשר, בן כרמיאל. מה יותר נכון מאשר לתת לבן כזה לבנות כאן את מקומו ועתידו.
    חברי אופוזיציה, התנהגותכם בזויה בעיני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable