בית / חדשות / חדשות כרמיאל / משרד השיכון: מחצית מהזכאים בכרמיאל זכו בדירה בתוכנית מחיר למשתכן
רמת נבון בהקמה 2017-12
שכונת רמת נבון בהקמה. צילום ארכיון

משרד השיכון: מחצית מהזכאים בכרמיאל זכו בדירה בתוכנית מחיר למשתכן

המשרד סיכם את נתוני התוכנית: 243 מתוך 480 בעלי תעודת זכאות תושבי העיר זכו בדירות. ברמת נבון יבנו קרוב ל-800 יחידות דיור במסגרת מחיר למשתכן

מערכת זהר הצפון

כמחצית מזוכי תוכנית מחיר למשתכן בכרמיאל הם בני המקום – כך עולה מנתוני משרד השיכון שפורסמו השבוע. על פי אותם נתונים, 243 בעלי תעודת זכאות מתוך 480 בסך הכל, שהם קצת יותר מ-50% מהזוכים בהגרלות בכרמיאל, התגוררו בה לפחות שש שנים, והזכייה בהגרלה מבטיחה את הישארותם בעיר.

גם זה יכול לעניין אתכם בפורטל זהר הצפון:

"אנחנו מגלים שלא רק שמחירי הדירות ירדו בזכות התוכנית אלא יש לה ערך נוסף ולא פחות חשוב והוא שמירה על המרקם החברתי בעיר" אמר ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת כולנו. "מקומות רבים סבלו מבעיית הגירה שלילית ובזכות התוכנית נשארים לגור בעיר מי שכבר גרים בה" הוסיף.
כזכור, תוכנית מחיר למשתכן היא תוכנית הדגל של שר האוצר משה כחלון, ובה כ-130 אלף זוגות הזכאים לקנות דירה במסגרת התוכנית.

לאחרונה יצאה לדרך ההגרלה השביעית של מחיר למשתכן ברחבי הארץ ועל פי נתונים רשמיים של משרד האוצר, מרבית התוכניות נמצאות בשלבי התקדמות שונים. 22 אלף יחידות דיור בבניה, עוד יותר מ- 22 אלף כבר קיבלו היתרים מלאים, ובעוד כ-10,000 יחידות דיור יש החלטות וועדה.
"מדובר בתוכנית בעלת ערך חשוב" אמר ח"כ פולקמן. "כמו שמוכיחים הנתונים היא גם שומרת על מרקם החיים, אך גם הובילה לירידות במחירי הדירות. על פי נתוני הלמ"ס, בשנת 2018 נרשמה ירידה של כ-2 אחוזים. מגמות העלייה שהיו כאן בשנים האחרונות נבלמו – ואנחנו רוצים להמשיך במהפכה, גם אחרי הבחירות ביתר שאת, כל עוד נהיה עם מספיק כוח להשפיע".

על השאלה האם הקדמת הבחירות עלולה לסכן את פרויקט מחיר למשתכן אמר ח"כ פולקמן: "לא עצרנו ארבע שנים ולא נעצור גם עכשיו. אנחנו לא ניתן לפגוע בתוכנית. יש בעלי אינטרסים רבים שרוצים לעשות כן וכדי שלא יוכלו להרוס אנחנו צריכים לאחוז בהגה גם בקדנציה הבאה. הזוכים בהגרלות צריכים לדעת שאנחנו לצידם ולא נאפשר למסמס את מה שיצא לפועל ולעצור את הרכבת שכבר יצאה מהתחנה וללא ספק גם מוכיחה את עצמה בשטח".

 

שתפו

כתבה מעניינת:

פח אשפה כרמיאל 2019

מספר עובדי הניקיון בעירייה לא גדל מאז 2005

בעקבות התלונות הרבות מצד תושבים בנושא הניקיון, ביצעה העירייה תחקירי עומק לבדיקת הליקויים. בין ההמלצות: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable