יריד תעסוקה בכרמיאל. צילום ארכיון: אלכס הובר

מתחילת השנה: כ-1250 דורשי עבודה מכרמיאל והסביבה השתתפו בסדנאות לחיזוק המיומנויות

שתפו

במטרה לסייע לדורשי העבודה לשוב למעגל העבודה, עורך שירות התעסוקה פעילויות שונות לחיזוק המיומנויות. משה ניסים, מנהל מחוז צפון, קורא לכל דורשות ודורשי העבודה בכרמיאל והסביבה להצטרף לסדנאות

מערכת פורטל זהר.נט 

בשנים האחרונות עובר שוק העבודה תהליכי שינוי משמעותיים מאוד, אשר הואצו מאז פרץ משבר הקורונה. ״בשוק החדש״, מסבירים בשירות התעסוקה, "דרכי החזרה למעגל עבודה שונות ומורכבות מבעבר, ומי שלא יסגל לעצמו את סט המיומנויות והכישורים הנדרשים לשם כך יתקשה מאוד לשוב למעגל העבודה". בשירות מדגישים כי "מדובר בשוק דינמי, דיגיטלי המחייב שורת מיומנויות ייחודית שלא נדרשה בעבר – זה נכון לאופן בו כותבים את קורות החיים, לאופן בו ניגשים לראיונות עבודה ומרכזי הערכה ואפילו לאופן בו מחפשים עבודה – זה בפירוש לא השוק שנהג כאן קודם למשבר הקורונה".

תקראו גם על זה בפורטל זהר.נט:

מחקר של שירות התעסוקה שנערך חודשים לפני פרוץ משבר הקורונה מצא ש-78% מדורשי העבודה מדווחים שהם חשים שאף אחד לא חוזר אליהם אחרי ששלחו קו"ח. "דיווחים אלו", אומרים בשירות התעסוקה, "אינם מנותקים מהמציאות והם עולים בקנה אחד עם המון מחקרים שהראו כי רק אחוז שולי של המועמדים שהגישו קורות חיים למשרה נתונה אכן יזכו לזימון לראיון עבודה. מדוע זה קורה?", מסבירים בשירות, "משום שדורשי עבודה לא יודעים כיצד לכתוב נכון את מסמך קורות החיים שלהם בשוק החדש, המסתייע באלגוריתם למיון קורות חיים, והם נדרשים ליד מכוונת".

כך או כך, כדי להתמודד עם אתגרי שוק העבודה המשתנה מעמיד שירות התעסוקה שורה של פעילויות וסדנאות שמטרתן לסייע לדורשי העבודה לשוב למעגל העבודה, "לא רק למצוא עבודה", מדגיש משה ניסים, מנהל מחוז צפון בשירות התעסוקה, "אלא להסתגל לתנאי השוק המשתנה, להתמיד בו ולהתקדם בו". במסגרת מאמץ זה של שירות התעסוקה הוא מקיים עוד קודם למשבר וביתר שאת במהלכו ולאחריו סדנאות לחיפוש עבודה, לכתיבת קורות חיים, להתמודדות עם ראיונות עבודה ומרכזי ההערכה וכמו כן, לבניית וניהול נטוורקינג מקצועי. סדנאות אלו פופולאריות מאוד בקרב דורשי העבודה, ורבבות רבות נהנו מהן בשנתיים האחרונות.

בלשכות כרמיאל ומג'ד אל כרום לבדן, השתתפו בפעילויות ובסדנאות השונות כ-1,250 דורשי עבודה בחציון הראשון של שנת 2022 (ינואר עד יוני), כ-700 עברו אימונים תעסוקתיים, כ-370 עברו ייעוצי קריירה ועוד רבים אחרים השתתפו בפעילויות מגוונות לסיוע בחזרה מיטבית למעגל העבודה. מדובר בהיקף מרשים, בוודאי בהתחשב בכך שעם הפסקת הזכאות לדמי אבטלה (אוקטובר 2021) ירד מספר דורשי העבודה באופן משמעותי.

"האפקטיביות של הסדנאות", אומר ניסים, "היא דרמטית, אנחנו עדים לנתונים ומקבלים פידבק חם מאוד מהשטח. השוק השתנה ומי שלא יידע להתאים עצמו לתנאים המשתנה יישאר מאחור, הסדנאות מעניקות את הכלים הדרושים להתאמה הזו. אני קורא לכל דורשות ודורשי העבודה בכרמיאל, מג'ד אל כרום וסביבותיהן ליצור אתנו קשר בהקדם ולעבור את הסדנאות הללו, כי הן יכולות להיות בבחינת גיים צ'יינג'ר".

 

כתבה מעניינת:

גרף רווחים כלכלה כסף צילום אילוסטרציה Freepik

מדד עשיית העסקים ברשויות המקומיות הבינוניות בארץ: כרמיאל במקום ה-8

שתפומשרד הכלכלה והתעשייה בדק 75 רשויות בארץ, כרמיאל לא בין המובילות בשביעות רצון העסקים מהעירייה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.