לג בעומר 2017 תמונת ארכיון
תהלוכת ל״ג בעומר בכרמיאל. תמונת ארכיון

מתי התעלף קוף בכרמיאל ומה הקשר לל״ג בעומר?

שתפו

תהלוכת ל״ג בעומר בכרמיאל המציינת 38 שנים לקיומה, תיערך ביום שלישי (9.5.2023) ברחבת העירייה. ומה הקשר לקוף? תיכנסו לקרוא

מאת גיל דובריש

תהלוכת ל״ג בעומר המסורתית שמציינת 38 שנים לקיומה, תתקיים ביום שלישי, י״ח באייר 9.5.2023, החל מהשעה 10:15 ברחבת עיריית כרמיאל. גם השנה כולם מוזמנים לקחת חלק בחגיגת ל"ג בעומר שמארגנת חב״ד לכל המשפחה, על פי בקשתו של הרבי מלובביץ׳ לקיים בכל ל״ג בעומר תהלוכה חגיגית לכבוד רבי שמעון בר יוחאי. הכניסה חופשית.

האירוע ברחבת העירייה יכלול דוכני אביזרים ומזון, מופע להטוטים וחלוקת צמידי מזל המקנים השתתפות בהגרלת פרסים (כניסה כיתתית לגראביטי פארק ועוד). בהמשך תיערך צעדת האחדות ויתקיימו מחזמר ל״ג בעומר ומופע מיוחד עם יובל המבולבל. המשתפים יקבלו במתנה את הספר 'גיבורי העם שלנו 3' שבו סיפורים על גדולי האומה.

תהלוכת ל״ג בעומר הראשונה לילדי העיר התקיימה ב-20 במאי 1984, כאשר הרב יוסף ריבקין, מייסד ומנהל סניף חב״ד בעיר, פעל במצוותו של הרבי מלובביץ׳ ולארגן תהלוכה ססגונית ושמחה במיוחד.

התהלוכה הראשונה חלפה ברחוב הגליל וברחוב צה״ל והמשיכה עד לפארק אלון (הבוסתן). התוכנית כללה מופע בהשתתפות בעלי חיים, והוותיקים אולי זוכרים כי באותו יום שרר חום כבד, מה שגרם להתעלפותו של אחד הקופים שהשתתף במופע. האנשים במקום חשו במהירות לעזרת הקוף המסכן, השקו אותו במים והגישו לו סוכר כדי להעירו. הקוף חזר להכרה והתאושש, למרבה השמחה.

מאז, הפכה תהלוכת ל״ג בעומר למסורת מבורכת וכיום מי שמנהל אותה הוא בנו של הרב יוסף, הרב נחום ריבקין, שהיה בן… חמישה חודשים בעת קיומה של התהלוכה הראשונה.

לפרטים נוספים היכנסו לקישור: bit.ly/39AxaUj

צילומי ארכיון מתהלוכת ל״ג בעומר בשנות ה-80 בכרמיאל

 

 

כתבה מעניינת:

רביד לוי ושרית הרוש עם בני ובנות שירות לאומי בזבולון

שירות עם משמעות

שתפומרפאות הקהילה של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מציגות שילוב בני ובנות שירות לאומי כחלק …


תגובה אחת

  1. הרבי מלובביץ' מנהיג היהודים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *