צילום אילוסטרציה

מתי כדאי לבדוק מראש על שירותי חילוץ שטח?

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

אין כמו לצאת לשטח, למרחבים, לנשום אוויר צח ולהתמסר להנאה. אבל מה קורה אם מזג האוויר משתנה ופועל לרעתכם או החול טובעני יותר מכפי שתיארתם או הרכב לפתע שבק חיים?

סיטואציה מלחיצה שכזאת נפוצה יותר אצל מי שעובד עם רכבי שטח או מרבה לצאת לטיולים מאתגרים בטבע לנסיעת שטח חווייתית המעלה את רמת האדרנלין, אבל היא יכולה לקרות לכל אחד בכל הזדמנות. החיים בלתי צפויים.

אם בכוונתכם לצאת לנסוע בשטח כדאי שתתכוננו לכך בהתאם. מעבר להחזקתם של מוצרים חיוניים כמו לתיקון תקר בגלגל או להחלפת גלגל, ערכת חילוץ כמו שאקל טבעת נעילה או טבעת ברזל ורצועות רסן, חשוב לדאוג מראש לשירותי חילוץ שטח שיהיו זמינים ויוכלו לסייע לכם בזמן אמת.

לא תמיד תדעו כיצד לטפל ברכב או תוכלו לעשות זאת היות ולא יהיה בידכם המכשור המבוקש או היכולת בתנאים המאתגרים בחוץ ולכן, כדאי לפנות למקצוענים.

שירותי חילוץ שטח ניתנים על ידי חברות חילוץ וגרירה המצוידות בכל מה שדרוש לבצע את החילוץ גם בתנאי שטח קשים וגם של רכבים גדולים יחסית בדרך היעילה והבטוחה ביותר למזעור אפשרי של הנזקים. למשל, משאיות גרר לגרירת ג'יפים וציוד חילוץ להרמה מורכבת של רכבים שטבעו בבוץ.

כדאי למצוא חברה עוד לפני שאתם מתכננים לצאת למסע על מנת לצאת בראש שקט כאשר אתם יודעים שיהיה לכם למי ולאן לפנות במידה ויתעורר בכך צורך.

איך למצוא חברת חילוץ מומלצת?

בבואכם לבחור חברת שירותי חילוץ שטח יש לחפש חברה עם המלצות, כך שיהיו עדויות וחוות דעת לתפקוד ולביצועים שלה במבחן המציאות. אלמנט קריטי מאוד הוא נושא הזמינות: האם החברה מספקת שירותים בלי קשר לאזור הגיאוגרפי ממנו מתבצע החילוץ והאם השירות ניתן מסביב לשעון בכל ימות השבוע, במיוחד אם בכוונתכם לצאת למסע או להרפתקה שיכולה להימשך זמן רב אל תוך הערב ואתם רוצים להרגיש שאתם רגועים שיש למי לפנות בעת הצורך.

כדאי לשוחח מראש עם החברה המעניקה את השירותים ולבחון אילו שירותים היא נותנת כמו שירותי דרך, גרירה, חילוץ ולאן הרכב נלקח וכמה עולה השירות או כיצד מחושבת העלות של השירות. האם קיים מחירון מוסכם וידוע מראש או ניתן לקבל הצעת מחיר קונקרטית ולאיזה טווח או גרירה המשתנה לפי סוג הרכב, האם יש לשלם מראש לפני הגרירה והחילוץ או רק בסיום התהליך.

כדאי לבדוק גם מה כולל צי רכבי הגרירה של החברה והאם מגיעים למקום מחלצים מיומנים שיודעים להתמודד עם חילוץ של רכבים קטנים כגדולים בתנאי שטח מאתגרים. כמו כן, תוך כמה זמן בדרך כלל מגיע השירות בהתאם למרחק ולתנאי מזג האוויר או השעה והיום בשבוע והאם יש פתרונות לשמירה על הרכב במידה והוא יצטרך טיפול מכני בהמשך.

שירותי דרך וגריטה במידת הצורך

במידה ואתם נוהגים ברכב שטח במסגרת העבודה על בסיס קבוע למשל אם עבודתכם בתחום הטיולים או החקלאות, חשוב לדאוג לשירות זה לפני שיצאתם לדרך. אל תתמודדו עם הסיכונים.

זכרו שמזג אוויר קיצוני או תנאי שטח קשים עשויים לסבך את תהליך החילוץ ולסכן אתכם ולכן, כדאי מבעוד מועד לשריין חברה המספקת שירותים אלה ולבדוק גם אם היא מעניקה תיקון או גוררת את הרכב למוסך. ישנן חברות שבנוסף לשירותי גרירה במידה והרכב נמחץ או מוגדר טוטאלוס בתאונה מציעות גם שירותי גריטה שיכולים להיות משתלמים כדי שתוכלו לקבל כסף גם על גריטת הרכב והוצאת חלקי חילוף ממנו לטובת הרכבה ברכבים אחרים.

(תוכן מקודם)

***אינטרמקס

כתבה מעניינת:

פקק עומס תנועה צילום פרטי 202109

העומס בכבישים: כרמיאלים תקועים בפקקים וכועסים

שתפולנהגים כבר נמאס מהעומס הבלתי נסבל בכבישים וזמן הנסיעה רק הולך ומתארך. האם בכל אפשר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.