גשם הצפה כביש חודש מאי 2018 צילום מירי שניידר 1141
כביש מוצף בכרמיאל. צילום ארכיון: מירי שניידר

מתכוננים לסערה הגדולה

שתפו

צפו בווידיאו: אנשי הכבאות וההצלה בתחנת גליל גולן פורסים את הציוד לקראת הסערה (צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל)

מערכת פורטל זהר.נט

תישארו מעודכנים, הצטרפו לאינסטגרם ולפייסבוק שלנו

על רקע תחזית מזג האוויר הצופה סערה גדולה בימים רביעי עד שישי בצפון הארץ ובמישור החוף, הולכות ונשלמות ההכנות של כוחות החילוץ וההצלה.

על-פי התחזית, תיכנס לאזורנו מערכת חורפית משמעותית שתהיה מאופיינת במשקעים רבים. לאור מזג האוויר הסוער, כמות המשקעים הרבה והאסונות שגבו חיי אדם בשבועות האחרונים, פירסמה הרשות לכבאות והצלה הנחיות לציבור הרחב במטרה להימנע מפגיעות נוספות בנפש. בין השאר, פורסמה אזהרה שלא להתקרב למקורות מים זורמים ולערוצי נחל מחשש להתמוטטות הגדות ולהיסחפות בזרם המים, לא לחצות מקורות מים ומקומות בהם זרימת מים חזקה אפילו עם רכבי שטח ואין לחצות כבישים מוצפים שלא ניתן לאמוד את עומק המים בהם. במקומות הנמצאים במישור, יש להימנע מירידה לקומות הנמצאות מתחת למפלס הקרקע ולא להשתמש במעליות בחניונים מחשש להילכדות.

בכול מקרה חירום יש לחייג למוקד 102 ולהזעיק את כוחות הכיבוי וההצלה. לקראת הסערה יתוגברו המוקדים על מנת לתת מענה למספר הקריאות הרב.

בכרמיאל ירדו מתחילת עונת הגשמים ועד עתה (שלישי אחרי הצוהריים) 435 מ״מ של משקעים. למעלה מ-320 מ״מ ירדו בפרק זמן של שבועיים, החל מ-24.12.2019. חובב מזג האוויר, תושב העיר אסף כהן, המפעיל תחנה מטאורולוגית, מעריך כי בסערה הקרובה צפויים לרדת כ-80 מ״מ נוספים של משקעים, ויתכן שאף יותר, מה שעשוי לקרב אותנו אל הממוצע השנתי העומד על כ-550 מ״מ.

לתחזית מזג האוויר המעודכנת בכרמיאל, היכנסו לכאן.

 

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט: 

 

כתבה מעניינת:

טניה מזרסקי חברת כנסת

מזל טוב, מזרסקי!

שתפוהיסטוריה בכרמיאל: אם לא יקרה משהו חריג במיוחד ב-48 השעות הקרובות, תיכנס ממלאת מקום ראש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.