הסרת שיער אילוסטרציה Pixabay
צילום אילוסטרציה: Pixabay

מתכוננים לעונת הרחצה: הדרכים המומלצות להסרת שיער

שתפו

איך להיפטר משיער מיותר בגוף ובפנים, איזה מיתוס שווה לנפץ וגם טיפים והמלצות. עושים סדר בנושא הסרת השיער

מערכת פורטל זהר.נט

אחת מן הבעיות שמעסיקות נשים, ובמיוחד בימים אלה כשהטמפרטורות עולות, חוזרים לבלות בחוף הים או בבריכה, היא צמיחת שיער באזורים שונים בגוף, במקומות שהיינו רוצים שיהיו מדוללים ואם אפשר חלקים לחלוטין – רגליים, ידיים, מפשעות, בטן, גב ופנים.

פעם המכשירים לא היו בטוחים על עור שזוף וכהה ומי שרצתה להתכונן לקיץ התחילה את סדרת הטיפולים כבר בחורף, אבל כיום השוק מציע חידושים טכנולגיים בעולם, ומי שמתכננת הסרת שיער יכולה לחכות עד לרגע האחרון – כמו עכשיו.

עם החידושים בתחום ניתן לראות שיפור משמעותי בהסרת שיער מהטיפול הראשון ומכיוון שהטיפול הבא הוא במרווחים של כחודש וחצי – זה אומר בסך הכל שני טיפולים בחודשי השמש.

מבין מגוון הטיפולים להסרת שיער צריך להבין מה הפתרון הטוב ביותר עבורנו. ד"ר אקרמן, מומחית לרפואת עור מעניקה מספר טיפים והמלצות שכדאי להכיר לפני שמתחילים תהליך של הסרת השיער:

  • בדיקה ראשונית – מומלץ לטפל במקום שבו יש מכשיר הנותן מענה למגוון רחב של סוגי שיער וגווני עור – להסרת שיער יעילה בלייזר יש צורך לעיתים באורכי גל שונים (לא כל השערות בכל הגוף בעלות מאפיינים דומים). יש כיום מכשירים רבים בשוק, לכן מומלץ לערוך בדיקה מקיפה לפני שמתחילים בתהליך. זה לא הפרמטר היחיד, בדקו: מקצוענות המטפל, עוצמת המכשיר, החברה, אורכי הגל, אלה הם פרמטרים קריטיים ועוד.
  • ניתן היום לטפל בעור כהה מאד – אולם עור כהה לא דומה לעור שזוף בהתנהגותו. יש להימנע משיזוף כשבוע בלבד לפני הסרת שיער (במכשירים בטכנולוגיה מתקדמת). טיפול בעור כהה הינו בטוח בטכנולוגיות החדשות. עם זאת, חשיפה לשמש בשבוע שקדם לטיפול יגביר סיכוי לכוויות מהטיפול.
  • מותר להשתזף בעת הסרת שיער בלייזר – אבל אסור להגיע עם שיזוף טרי! כלומר אם הטיפול הראשון מתבצע לפני שמשתזפים בכלל – עד הטיפול הבא יש מעל חודש שבו ניתן להתנהג כרגיל מבחינת שיזוף. רק שבועיים לפני הטיפול הבא מומלץ לא להיחשף הרבה לשמש.
  • לפני הטיפול – יש לשטוף את האיזור פעמיים ע"י סבון אנטי בקטריאלי, על מנת להפחית סיכון לדלקת בזקיק השיערה לאחר הטיפול.
  • יש כיום טיפול גם לשיער דק בהיר – הטכנולוגיות החדשניות מאפשרות חימום גם בסביבת זקיק השערה וע"י כך מצליחות לטפל ביעילות גם בשיער בהיר ודק.
  • האזורים שהכי מומלצים לטיפול בלייזר – מפשעות, בתי שחי וגפיים, אלו האזורים הקלים לטיפול לרוב התוצאה תהיה טובה.
  • גם בגיל ההתבגרות ניתן לערוך טיפולי הסרת שיער – ניתן להתחיל טיפול ברוב המקומות גם במהלך גיל ההתבגרות. יש לקחת בחשבון שיתכן ותהיה צמיחת שיער במהלך ההתבגרות וזה ידרוש טיפולים נוספים. אבל בהחלט אפשרי בחינה בטיחותית.
  • הסרת שיער באזור פנים וצוואר – נחשבת לאזור בעייתי לטיפול בלייזר לאור סיכון לצמיחת יתר פרדוקסלית, לכן מומלץ לעשות 2-3 טיפולים ורק אם נצפית מגמת שיפור ניתן להמשיך בטיפול (לא לחכות 10 טיפולים ואז להחליט כי אז עלול להיות מאוחר מדי במקרה הנ"ל).

מה אסור

לפני טיפול לייזר, במקום לגלח את השיער (בעיקר מאזור כמו פנים) ניתן להשתמש במשחה שגורמת לשיער לנשור. אסור למרוט את השיער (שעווה, חוט, מכשיר ביתי) במהלך הסרת שיער בלייזר או אינפרה בשום פנים ואופן!

במידה ונוצרה כוויה מהטיפול – יש למרוח בשלב ראשון קרם ביאפין כמה שיותר, להימנע מחשיפה לשמש ולהתייעץ בהקדם עם רופא עור או משפחה באשר לצורך בטיפול נוסף. טיפול מוקדם בכוויה ישפר משמעותית את משך ההחלמה וחלוף הסימנים.

הימנעו משיזוף בהתזה או מכון שיזוף כמה ימים לאחר הטיפול על מנת לתת לעור לנוח. טיפול כזה מייד עלול להותיר סימנים בעור לתקופה ארוכה וחבל.

קיץ נעים ונקי!

כתבה מעניינת:

דוגמנית תכשיטים

האם תכשיטים עשויים מזהב עדיין באופנה?

שתפומערכת פורטל זהר.נט עולם האופנה לא מפסיק להמציא את עצמו כל פעם מחדש, אבל בזירת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.