מ.ס כרמיאל חוגגת אחרי שער בעונה האחרונה. תהיה סיבה לחגוג גם בעונה הבאה? צילום ארכיון

מ.ס כרמיאל בדרך לפירוק?

שתפו

מועדון הכדורגל הכרמיאלי נמצא בקשיים כלכליים קשים ובדרך להיעלם ממפת הכדורגל. הקבוצה חייבת לשחקנים משכורות ואינה מסוגלת להעמיד תקציב ראוי על מנת לפתוח את העונה הבאה. שחקני המפתח של הקבוצה עוזבים ואי אפשר להחתים שחקנים במקומם

מאת אמיר שיבי

מועדון הכדורגל כרמיאל נמצא בימיו הקשים ביותר. הקבוצה שקמה לפני כשבע שנים עם מיזוגן של הפועל כרמיאל ובית"ר צפת ומשחקת בליגה א' נמצאת בקשיים כלכליים קשים מאוד. את העונה האחרונה סיימה הקבוצה עם חובות של שלוש משכורות לשחקנים ובשורה קשה מאוד – כספי התרומות שהיו אמורים להגיע המהווים כ-40% מהתקציב לא יגיעו זו השנה השנייה. "אי אפשר להתנהל ככה" אמר לזהר הצפון יו"ר הקבוצה ציון טויטו. "גם ככה היינו עם תקציב מינימום והכי נמוך בליגה א' ובקושי שרדנו. עכשיו אחרי שקיצצו את התרומות זה בלתי אפשרי להמשיך ככה".

"אנחנו זקוקים לכסף. אנחנו חייבים לשחקנים שלוש משכורות. בימים הקרובים צפוי להיכנס סכום שיכסה שתי משכורות אבל עדיין נשאר עם חוב של כ-70 אלף שקל. אי אפשר לנהל מוסד שמובטח לך תקציב מסוים ובאמצע מורידים לך כמעט חצי ממנו. דיברו על כך שיבוא מישהו שירכוש את הקבוצה אך זה לא צלח. קשה מאוד להתנהל ככה שאין מתקנים ואין כסף. אין לנו אפילו פעולות לייעול או לצמצום כי אין מה ומאיפה לצמצם".

יחד עם זאת ראשי הקבוצה לא אמרו נואש ומנסים לבדוק חלופות על מנת שהקבוצה תמשיך להתקיים, "אנחנו בוחנים אפשרות לאיחוד עם מעלות או מג'ד אל כרום, או למכור את המקום שלנו בליגה א' לאום אל פאחם שלא הצליחה לעלות מהמבחנים". על מנת לנסות את העניין טויטו מחכה לפגישה עם ראש עיריית כרמיאל עדי אלדר, אך הוא לא תולה בה תקוות גדולות. " אנחנו רוצים לדעת מה רוצים לעשות בעירייה. אם רוצים להגיד שמראש רוצים לרדת ליגה אז זה פתרון שלא מקובל עלינו. אין סיבה להוריד לנו ככה 40% מהתקציב בלי להניד עפעף ולהגיד לנו זה מה שיש ותסתדרו. אי אפשר לנהל קבוצת כדורגל ב-300 אלף שקל בליגה א' וגם לא בליגה ב'".

בעקבות חוסר הוודאות חלק מהשחקנים כבר עזבו לקבוצות אחרות. אהוד מערבי עזב להפועל עכו בליגה הלאומית. סהר דהן עזב להפועל חיפה. דוד אמזלג עזב להפועל עפולה בליגה הלאומית. עדי אלישע עזב להפועל בית שאן ובשאר דאהר ככל הנראה יעבור להפועל איכסל.

ממלאת מקום ראש העיר ואחראית תיק הספורט בעיריית כרמיאל, רינה גרינברג, הגיבה לדברי טויטו: "לא הובטח להם שום דבר לגבי התרומות. אני אחראית תיק הספורט בעירייה בחמש שנים האחרונות והקבוצה מקבלת כל שנה 325 אלף שקל מהעירייה. באף מקום בחוזה לא כתוב שהעירייה צריכה לתת תרומות לקבוצה. כספי התרומות שהובאו על ידי אורן מילשטיין ב-2008 נמשכו עד לשנה שעברה. אחד המפעלים החליט לא לתרום לספורט ולתרום לחינוך, והשני החליט לתרום לפסטיבל. אף אחד לא ביקש את זה, כל אחד בוחר לאן לתרום. בקבוצה החליטו שאני צריכה לדאוג לתרומות כאילו זה מובן מאליו למרות שאמרתי להם לא פעם שזה יכול לבוא ויכול גם לאו. כואב לי הלב על המצב של הקבוצה ואני מקווה שיימצא לזה פתרון. אני לא יכולה להגיע למפעלים ולהצמיד להם אקדח לרקה ולהגיד להם לתרום. מעבר לכך הקבוצה מקבלת את המתקנים בחינם ולא משלמת עליהם אגורה. אני מאוד מעריכה את ציון טויטו שעושה מעל ומעבר בשביל הקבוצה. הקבוצה לא קמה ונופלת על התרומות והיא לא תתמוטט בגלל שאין תרומות".

על כך שהקבוצה תתאחד עם מעלות אמרה גרינברג: "כל הזמן מאיימים. פעם זה איחוד עם מעלות ופעם איחוד עם מישהו אחר. אני לא מתרגשת מהאיומים האלה. יש לנו ספורט בכרמיאל וספורט טוב. אני לא רואה את הקבוצה מתקדמת כרגע וזו אכזבה כרגע. העירייה עושה הכל כדי לעזור לקבוצה והם ואני מאוד מקווה שהיא תפתח את העונה הבאה כרגיל".

בשבועות הקרובים ייקבע עתיד הקבוצה בין אם היא תישאר במתכונתה הנוכחית או בין אם תתאחד עם קבוצה אחרת.

כתבה מעניינת:

מוחמד אבו ריא אוהד עדי יובל שבתאי כובשים נגד צפת צילום הפועל עירוני כרמיאל copy

הפועל עירוני כרמיאל: ניצחון ראשון, מקום ראשון

שתפוהפועל עירוני כרמיאל כבשה את הפסגה כבר אחרי המחזור השני עם ניצחון בכורה בליגה מול …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.