שערי עכו הדמייה עיריית עכו
שכונת שערי עכו. הדמייה: עיריית עכו

נבחר זוכה במכרז של כ-1500 יח״ד בשכונת שערי עכו

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

ביום שני (21.8.2023), הכריזה ועדת המכרזים בראשות משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל על היזם הזוכה בבניית כ-1,500 יח״ד בשכונת שערי עכו. בשכונה כבר שווקו כ-2,000 יח״ד, מתוך תכנית הוותמ״ל בה 8,000 יח״ד לאזור כולו.

הסכם הגג שנחתם בין משרדי הבינוי והשיכון והאוצר ועיריית עכו, לבניית 17,780 יחידות דיור חדשות במזרח העיר, התקדם צעד משמעותי עם בחירת היזם הזוכה לבנייה של כ-1,500 יח"ד. השכונה החדשה צפויה לאכלס כ-30 אלף תושבים ב-8,000 יחידות דיור בנוסף לכ-380 דונם של אזור תעשייה, תעסוקה ומסחר.

תוכניות הפיתוח של האזור, משלבת מגורים, מסחר, תעסוקה ובילוי, וצפויה להפוך את האזור לאטרקטיבי ודינאמי. כמו כן, השכונה ממוקמת בנגישות  לעורקי תחבורה מרכזיים, ומיקומה קרוב לתחנת הרכבת המתוכננת ולתחנת המטרונית המתוכננת.

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף: ״אני מברך על בחירת היזם הזוכה להקמת כ-1,500 יח״ד בעיר עכו, זהו צעד חשוב בדרך למתן פתרון משמעותי נוסף לדיור איכותי וראוי עבור תושבי האזור. בניית שכונה חדשה תוביל את העיר לשגשוג וצמיחה ולחיזוקה הכלכלי. אני רואה בהשקעה ובפיתוח של כל חבלי הארץ אבן דרך משמעותית לחברה הישראלית. המשרד ימשיך לפעול למען קידום אלפי יח״ד חדשות לצד יישום מגוון פתרונות כחלק מהתכנית אסטרטגית שמגבש המשרד עבור כלל האוכלוסיות והמגזרים בישראל לדיור בר השגה״.

עכואים >>> היכנסו לכתבות נוספות

כתבה מעניינת:

נמלת אש צילום Plegadis ויקיפדיה

נעקצתם? תכירו את הזן הפולש… שלא כדאי להכיר

שתפונמלת האש הקטנה משתלטת על השטח והאזרחים אובדי עצות. היא כמעט בלתי נראית, אבל גורמת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *