נדחתה עתירת התושבים נגד פרוייקט הדיור המוגן בשכונה המערבית

שתפו

ועדת המשנה לעררים דחתה את הערר שהגישו תושבי רחוב ארזים, בטענה כי אין בהקמת הפרוייקט החדש פגיעה משמעותית בנוף. המשמעות: הבנייה תוכל לצאת לדרך כבר בהקדם

 

בדיון שנערך ביום רביעי האחרון על ידי ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית במינהל התכנון, נדחה הערר שהגישו תושבי רחוב הארזים כנגד בנייתו המתוכננת של פרוייקט הדיור המוגן בשכונה. מדובר בפרוייקט רב קומות שישמש ככפר גימלאים ויוקם על מורדות רחוב הארזים וקרן היסוד, מעל עיקול הכביש המוביל לשכונה המערבית. העותרים טענו בפנייתם, בין השאר, כי המגדל הגבוה, יהווה פגיעה של ממש בנוף היפהפה הנשקף מבתי השכונה.

על-פי התוכנית, פרוייקט הדיור המוגן בכרמיאל יתפרש על שטח כולל של כ-51,000 מ”ר, יהיה מאופיין ברובו בבניה מדורגת בשיפוע לכיוון צפון וצפון מזרח, כשבצידו המערבי יוקם מבנה רב-קומות בן 47 מטר (כ-14 קומות). במתחם ייבנו כ-300 יחידות מגורים, עליהן יתווספו כ-100 מיטות במסגרת מחלקה סיעודית ותשושי נפש. במקום יוענקו שירותי רווחה, הסעדה, תרבות, בילוי וכן יפעלו בו מרכול, בית קפה, בית מרקחת. עוד יכלול הקומפלקס בריכה, חדר כושר, חדרי אוכל ואולמות הרצאות.

בסעיף הנקרא “הכרעה ודיון” נכתב בין השאר: ”בחינת הבינוי המוצע מעלה כי ביסוד התכנית חשיבה מעמיקה ועבודה יסודית בדבר העקרונות התכנוניים והאדריכליים המונחים בבסיס הפרוייקט של דיור מוגן. השתלבות של הבנייה בטופוגרפיה בשטח באופן בו היא מתפרשת באופן אורגני על המדרון, כאשר התכנית מציעה בינוי מדורג מצוד קרקע של יחידות הפונות כולן אל הנוף הפתוח. הבניה המדורגת מאפשרת מתן משטח חוץ פרטי לכל דירה, דבר שמוסיף למראה מגונן וירוק של המדרון ומסתיר בצורה יפה את הבינוי תוך השתלבות במדרון הקיים…)”.

בהמשך נכתב עוד: ”מכל מקום גם אם התכנית טומנת בחובה פגיעה העולה על זו הפוטנציאלית מכוח המצב הסטטוטורי הקיים, אין בכך להביא לדחייתה, בהיותה מממשת תכליות ועקרונות ראויים אחרים, עליהם הרחבנו מעלה. נוסיף לעניין זה, כי דווקא יצירת יחידות דיור רבות, המשרתות אוכלוסיה מבוגרת לעת זקנתה, באופן בו רבים יותר יכולים ליהנות מאותו משאב ציבורי של נוף מרהיב, עליו הפליגו שבחים העותרים, הינה מהלך ראוי והולם ראייה של צדק חלוקתי”.

בסעיף “סוף דבר” בהחלטה של ועדת הערר נכתב: “פה אחד מצאנו לדחות את הערר ולאשר את התוכנית….”.

ראש העיר עדי אלדר אמר בעקבות דחיית העתירה:” אני מברך על ההחלטה ומקווה שהעבודות תתחלנה במהרה, זה פרוייקט חשוב וחיוני ביותר“.

כתבה מעניינת:

תמונת ארכיון. אין קשר לכתבה. צילום תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל

דליקה פרצה בדירת מגורים: אדם חולץ מהבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט אדם ניצל בנס כשחולץ על-ידי כוחות שיטור וכיבוי מדליקה שפרצה בדירה בה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.