רינה גרינברג (צילום ארכיון: יח״צ) ומשה קונינסקי (צילום ארכיון: אלכס הובר)
רינה גרינברג (צילום ארכיון: יח״צ) ומשה קונינסקי (צילום ארכיון: אלכס הובר)

נדחתה עתירת רינה גרינברג נגד משה קונינסקי על פרסום בשלטי חוצות

שתפו

במטה משה קונינסקי חוגגים: ״ניצחון גדול״. יו"ר ועדת הבחירות האזורית חיפה ביקר את עתירת רינה גרינברג: מי שמלינה על גודל המודעות… חייבת קודם כל להקפיד עם עצמה

מערכת זהר הצפון

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה ויו"ר ועדת הבחירות האזורית חיפה, השופט יצחק כהן, דחה עתירה בנושא שילוט שהוגשה ע"י רינה גרינברג נגד משה קונינסקי המתמודד מולה בבחירות לראשות העיר. בין הנימוקים להחלטתו של כהן: "…מי שמלינה על גודל המודעות הנתלות מטעמו של המשיב, חייבת קודם כל להקפיד עם עצמה, ולהסיר כל מודעה שחורגת מהגודל המותר קודם שתגיש את עתירתה… הנני דוחה טענות העותרת ביחס לתעמולת הבחירות, הנעשית מטעם המשיב באמצעות פרסום בשלטי חוצות…"

השופט יצחק כהן, ציין עוד בהחלטתו נגד העותרת רינה גרינברג: "מכל מקום, כיוון שנחשפתי להפרת הוראת סעיף 10 (א) (1) לחוק מצידה של העותרת, אינני יכול להתעלם מכך, ועל כן בסיפא להחלטה זו יינתן צו, המורה לעותרת לתקן את ההפרות".

בנוסף, נכתב בהחלטת השופט כהן לדחות את העתירה שהגישה גרינברג נגד משה קונינסקי: "…מהתמונות שצורפו…דווקא מטעמה של העותרת נתלו מודעות החורגות מהגודל המותר, כגון מודעות שנתלו במטה הבחירות שלה בחריגה גדולה מהמותר ומודעות שנתלו בחזית חנות מחשבים (נדל"ן מסחרי)…״

״הנני דוחה טענות העותרת ביחס לתעמולת הבחירות, הנעשית מטעם המשיב באמצעות פרסום בשלטי חוצות. הנני מצווה על העותרת להסיר כל מודעה שנתלתה על דירות מגורים ובמטה הבחירות החורגת מגודל של 50 ס"מ על 70 ס"מ וכן, הנני מצווה עליה להסיר כל מודעה שנתלתה בנדל"ן מסחרי וזאת עד ליום א' 19.8.2018 בשעה 16:00", נכתב בהחלטתו של יו"ר ועדת הבחירות.

השופט קיבל את עמדתו של משה קונינסקי ("המשיב") לעתירה שהגישה נגדו רינה גרינברג, "…מתשובת המשיב לעתירה, והתמונות שצורפו לה, עולה שאף מטעמה של העותרת נתלו שלטי תעמולה, בעברית וברוסית, בניגוד לסעיף 9 (ב) לחוק….יהיה זה לא נכון ולא צודק לאכוף את הוראת סעיף 9 (ב) על המשיב בלבד, ובאותה עת להתעלם מהפרת סעיף זה על ידי העותרת עצמה …".

השופט כהן קבע, "…לעתירת העותרת לא צורפו תמונות המצביעות על כך שמטעם המשיב נתלו מודעות תעמולה על דירות מגורים, החורגות מהגודל המותר, ואין לפני ראיה..".

קונינסקי הביע את שביעות רצונו מהחלטת יו"ר ועדת הבחירות ואמר, "מצער שרינה גרינברג ממשיכה לעסוק בטפל ופעולותיה מעוררות תמיהה. כנראה שאין לה תוכן משמעותי להציג לתושבים! והיא מעדיפה לשחק משחקים מיותרים שעליהם כבוד השופט הביע את דעתו. אני אמשיך לעסוק בתכניות למען פיתוחה ושגשוגה של העיר כרמיאל".

ממטה רינה גרינברג נמסר בתגובה: ״העתירה התקבלה בחלקה וקונינסקי נדרש להסיר את השילוט מהמרחב הציבורי. יחד עם זאת הוועדה נפלה קרבן לניסיון הטעייה של קונינסקי וטעתה להניח כי קיים איסור על שילוט בגודל מעל 50 על 70 בדירות פרטיות בניגוד לפסק דין (תרמ 61/20) של כב' השופטת דורנר שהחריגה דירות פרטיות בעניין הגודל. מכיוון שלפסיקה שגויה זו השלכות מרחיקות לכת, בימים אלה תגיש רינה גרינברג ערר אשר אין ספק לגבי תוצאותיו. הוועדה אף טעתה (לדעתנו) בעניין שילוט החוצות ואף זאת יובהר בערר״.

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.