בית / חדשות / כלכלה ופיננסים / נדל”ן: ההיצע קטן, הביקוש גדול

נדל”ן: ההיצע קטן, הביקוש גדול

שתפו

אתר יד2: ברבעון הראשון של השנה, 27,852 איש חיפשו דירה בכרמיאל, בעוד שבפועל פורסמו באתר 155 מודעות. הביקוש הגדול משפיע על המחירים המגיעים ל-9,054 שקל למ”ר בממוצע

 

אתר יד2 מפרסם השבוע נתונים המוכיחים פעם נוספת, כי כרמיאל הפכה לאחת הערים בהם הביקושים גבוהים הרבה יותר מההיצע.

מהנתונים עולה כי ברבעון הראשון של שנת 2015 נרשמו באתר יד2 27,852 חיפושים אחר נכס נדל”ן המוצע למכירה בכרמיאל לעומת 155 מודעות בלבד שהציעו נכס למכירה בגבולות העיר.

מניתוח הנתונים עולה כי בכל מודעה צפו בממוצע 86 רוכשים פוטנציאלים. נתון זה משפיע בהתאם על מחירי הנדל”ן בעיר שעומדים בממוצע ברבעון הראשון לשנת 2015 על 9,054 שקל למ”ר שקל למ”ר.

לדברי רן בן אברהם, סמנכ”ל הייזום והשיווק בצמח המרמן “הנתונים של יד2 מוכיחים בצורה ברורה את הביקושים הגבוהים מול ההיצע הנמוך לדירות בכרמיאל. כרמיאל הפכה בשנים האחרונות מאלטרנטיבה שהציעה מחירים אטרקטיביים באזור ליישוב המבוקש ביותר באזור. לצערי רשות מקרקעי ישראל לא משווקת מספיק מגרשים והמחירים עולים. לראייה, על פי נתוני הלמ”ס בסוף שנות התשעים הוקמו מידי שנה כאלף דירות בכרמיאל. בשנת 2000 התחלות הבנייה פחתו לכ-600 דירות ובשנת 2015 התחלות הבנייה עמדו על 257 יח”ד בלבד”.

באתר יד2 פועל מדד יד2 המהווה פלטפורמה נוחה ונגישה לבחון את מחירי העסקאות האחרונות שבוצעו באזור המבוקש על פי הדיווחים לרשות המיסים. בנוסף המדד מספק נתונים נוספים על האזור כמו מידע על השכנים ועוד.

כתבה מעניינת:

התעשייה והעובדים – ביקוש מול היצע

שתפומנהל אגף בכיר להכשרה מקצועית ופתוח כ"א. אחראי על בתי הספר המקצועיים ועל לימודי תעודה …


תגובה אחת

  1. נתונים מדהימים. מעניין מתי סוף סוף יתעוררו שם במשרד האוצר ויחלו לטפל במשבר הדיור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.