בית / כרמיאל / פלילי ומשפטי / נהג האוטובוס שהותקף ונשדד: לא הבנתי מה קורה באותו רגע
ברי סמואלס נהג אוטובוס כרמיאל שוד תקיפה אלימה

נהג האוטובוס שהותקף ונשדד: לא הבנתי מה קורה באותו רגע

שתפו

ברי סמואלס, נהג אגד מכרמיאל שנאבק בשודד ביום ראשון בכביש 85 מספר על האירוע החריג: הבחור לא נראה חשוד… לא פוחד לחזור לכביש

מאת גיל דובריש

נהג האוטובוס מכרמיאל שהותקף ונשדד ביום ראשון בערב בכביש 85, מספר כי לא היו שום סימנים מוקדמים שהעידו על כוונתו של החשוד לבצע את השוד.

תישארו מעודכנים, הצטרפו לאינסטגרם, לפייסבוק ולטלגרם שלנו!

הנוסע ביקש לפרוט כסף

באותו ערב עבד הנהג, ברי סמואלס, על קו 262 מכרמיאל לחיפה. את ההמשך הוא מתאר בלשונו: ״השעה הייתה 5 דקות לפני 9, הגעתי לצומת דיר אל אסד עם 2-3 נוסעים שישבו מאחור. הבחנתי בגבר צעיר שהמתין בתחנה ועצרתי לו, הוא עלה לאוטובוס, הושיט לי שטר של 100 שקלים וביקש לפרוט את הכסף. אמרתי לו שאני לא פורט כסף וביקשתי ממנו או שיסע או שיירד מהרכב. הוא ביקש שוב ואמרתי לעצמי, ׳טוב, נעשה את זה זריז׳. ברגע שהושטתי את היד השמאלית שלי לקופת הכסף שנמצאת ביני לבין החלון, כדי לשלוף משם שני שטרות של 50 שקל, הוא רכן לעברי עם גופו ושלח את ידו הימנית לעבר הקופה כדי לחטוף את הכסף״.

לדברי סמואלס, בקופה היה כסף מזומן בשווי של 700-800 שקלים לכול היותר. הוא הצליח לתפוס את השטרות ולדחוף אותם לכיסו כדי למנוע את גניבתם. ואז החשוד תקף אותו באלימות. ״תוך כדי דין ודברים הגבר שלח את היד הימנית שלו לעבר הפרצוף שלי, פגע בגבה שלי, הכניס את ידו לקופה וחטף את הטלפון הנייד שהיה מונח שם״ משחזר ברי. ״זה לא נגמר, הוא המשיך לדרוש את הכסף וניסה לתפוס את השטרות שהיו בתוך הכיס שלי, בזמן שאני ניסיתי לתפוס את הטלפון שאחז בידו השניה. איכשהו הצלחתי להתרומם ולצאת איתו מחוץ לאוטובוס, ניסיתי להשתלט עליו, גם בחוץ הוא ניסה לחטוף ממני את הכסף, בשלב מסויים הוא הבין שאני גדול ממנו, תפס ריצה וברח לתוך הכפר״.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

 

הרגיש טפטוף דם על פניו

לדברי סמואלס, הנוסעים המעטים באוטובוס לא התערבו בנעשה. ״הנוסעים ישבו מאחור, יכול להיות שלא הבינו מה בדיוק קורה או שנבהלו. רק אחרי שהבחור נמלט, הרגשתי טפטוף דם על הפנים. לחצתי על לחצן המצוקה ליד ההגה. מכיוון שמשקפי הראיה שלי עפו תוך כדי המאבק ולא ראיתי מקרוב, ביקשתי מאחד הנוסעים, בחור מבוגר ממוצא רוסי שיעזור לי לחייג למוקד 100, הוא לא כל-כך הבין עברית אבל בסוף הצליח לבצע את השיחה, דיווחתי על המקרה למוקד וחיכיתי למשטרה״.

ברי מספר כי המשטרה וצוותי הרפואה הגיעו במהירות, לאחר גביית עדות ממנו וטיפול ראשוני בשטח, הועבר להמשך הטיפול במרכז הרפואי לגליל (בית החולים נהריה). אחרי כמה בדיקות הוא שוחרר לביתו בשעה 2 לפנות בוקר.

ברי מספר כי ״כשהשודד ניסה לחטוף את הכסף, הדבר הראשון שעלה לי בראש היה ׳מה קורה, מה הולך פה…׳ לא קלטתי שזה שוד. לא הבנתי מה קורה באותו רגע. האיש ניסה לקחת את הכסף בכוח, אבל לא איים ולא דיבר בצורה תקיפה. אם היה שולף נשק הייתי מגיש לו את הכסף, אבל זה לא קרה, המשכתי להיאבק בו, הייתי עסוק בניסיון לחטוף ממנו בחזרה את הטלפון״.

– לא הבחנת בסימנים מוקדמים שהעידו על כוונותיו של החשוד?

״הבחור לא היה חשוד או מסוכן למראה. הוא היה רזה, לא גדול, לא נראה מסומם או שתוי. בדיעבד,  יכול להיות שלא היה בריא בנפשו, אבל לא הבחנתי בסימנים מוקדמים. התקנות מאפשרות לנו הנהגים שלא להעלות נוסעים שנראים לנו חשודים או נמצאים תחת השפעה של סמים או אלכוהול, אבל במקרה הזה לא היה שום סימן חריג. כול העניין נמשך אולי דקה, הרגשתי שחטפתי מכה, זה לא הפיל אותי מהרגליים, זה לא זיעזע אותי, רק אחרי שהוא נמלט הבנתי שיורד לי דם בפנים״.

לא פוחד לחזור לכביש

– מתי עיכלת מה שקרה והבנת ששדדו אותך?

״לאחר האירוע הייתי מלא באדרנלין, אחד הנוסעים הגיש לי מים, המשטרה גבתה עדות, לקחו אותי באמבולנס, עוד אמרתי לצוות הרפואי שהכול אצלי בסדר. רק בבית החולים התחלתי לעכל שהותקפתי והייתי בשוק. יום אחד זה ייגמר ברצח. אנחנו גם נהגים וגם עוסקים בכספים, אבל אין שום הגנה עלינו. אני יודע שבמשרד התחבורה יש תוכניות לפטור מאיתנו את נושא התשלום וגם יש רעיונות לחצוץ בינינו לבין הנוסעים. כך נהיה פחות חשופים לנסיונות שוד ותקיפה״.

בעקבות השוד הצטווה ברי על-ידי הרופאים לנוח כשבוע ימים בביתו. בכוונתו לחזור ולעבוד מיד לאחר חופשת המחלה. ״אין בי פחד לחזור לעבודה, יש לי ותק של 20 שנה בתחום, מתוכן 12 שנים בחברות פרטיות ועוד 8 שנים באגד, זו הפעם הראשונה שהותקפתי ונשדדתי״.

החשוד במעשה נתפס למחרת האירוע על-ידי המשטרה, ברי אף הוזמן לתחנה וזיהה את הגבר ששדד אותו. את הטלפון שלו עדיין לא קיבל בחזרה…

על השאלה כיצד יושפע בעקבות האירוע ענה ברי: ״אני לא מתכוון לשנות משהו מיוחד, אולי אשיג לעצמי אמצעי הגנה. מה שבטוח, לא אניח יותר את הטלפון שלי בקופת הכספים, אמצא מקום מסתור אחר״.

כתבה מעניינת:

עו״ד רונן לפיד 2018

עורך הדין הכרמיאלי שנלחם למען נפגעי תאונות דרכים

שתפופגיעה מתאונת דרכים יכולה לשנות את חייכם וכדי שתוכלו להתגבר עליה חשוב שתקבלו את הפיצוי …


תגובה אחת

  1. חיות אדם. מפתיע מישהו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.