אופניים סקייט כביש צילום עמותת אור ירוק 2020-02
צילום אילוסטרציה: עמותת אור ירוק

נהריה: 24 רוכבי אופניים נפצעו בעשור האחרון בתאונות, 3 נהרגו

שתפו

עשור לא פשוט מבחינת רוכבי האופניים בנהריה.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס, בשנים 2010-2019 נפגעו בתאונות דרכים בנהריה 24 רוכבי אופניים, מתוכם 3 נהרגו. שנת 2017 הייתה השנה הקטלנית בעשור האחרון, אז נהרגו שני רוכבים ורוכב נוסף נפצע. בשנה החולפת, 2019, נפגעו 4 רוכבי אופניים בנהריה, אחד מהם באורח קשה.

לדברי ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק, רוכב האופניים אינו יכול להתגונן מפני פגיעת רכב, בוודאי כשהרכב מגיע במהירות גבוהה, ובשל כך במקרים רבים נפגעים הרוכבים באופן קשה וקטלני. חייבים להגן על רוכבי האופניים ולאפשר להם לרכוב בבטחה. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב לדאוג לתשתיות מתאימות ובטוחות לרכיבה, לסלילת שבילי רכיבה יעודים כפי שקורה בערים ובמדינות רבות בעולם. כאשר רוכב האופניים נמצא על הכביש בין משאיות, כלי רכב ואוטובוסים הוא מצוי בסכנה של ממש ועל כן חייבים לדאוג להפרדה של הרוכבים מכלי הרכב שבכביש עוד היום לפני שיפגע הרוכב הבא".

עמותת אור ירוק מחדדת את נושא הבטיחות ומעניקה טיפים לרכיבה בטוחה:

  • שימוש במיגון ראש: מחקרים מראים כי שני שליש מתמותת רוכבי האופנים היא עקב פגיעת ראש. ולכן, בכל רכיבה יש לחבוש קסדה רכוסה היטב, שמצליחה במקרים רבים למנוע פגיעות ראש ויכולה להיות ההבדל שבין חיים למוות.
  • שימוש במגני גוף: לפני הרכיבה יש להצטייד במגני גוף כגון מגני ברכיים ומרפקים שיכולים לבלום את הפגיעה בעת התרחשות תאונה ולמנוע פציעה חמורה יותר.
  • הקפדה על נראות טובה: בשעות החשיכה ובבקרים יש לרכוב עם בגדים זוהרים וכן להצמיד לאופניים ולקסדה מחזירי אור בכדי להבטיח שהרוכב יראה על ידי נהגי המכוניות.
  • בחירת המסלול הבטוח ביותר – מומלץ לתכנן מראש את מסלול הרכיבה ליעד כך שזה יהיה המסלול הבטוח ביותר ולא המהיר ביותר – מסלול בטוח יהיה כזה שמורכב מכמה שיותר שבילי רכיבה יעודים וכמה שפחות רכיבה בכבישים ראשיים וחציית כבישים בכלל.

כתבה מעניינת:

עיר בבידוד בית

שתפומערכת פורטל זהר.נט ההנחיות החדשות של הממשלה נכון למוצאי שבת, בצל ההתפשטות של נגיף הקורונה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.