צמיג חתוך ונדליזם
צילום פרטי

נזק של אלפי שקלים בלילה אחד: מי האלמוני שהשחית צמיגי רכבים בשכונת רבין?

שתפו

המשטרה חוקרת אירוע חריג שבמהלכו נחתכו צמיגים לפחות בשמונה רכבים חונים באישון לילה

מאת גיל דובריש

מיהו המשחית הסדרתי שחתך וגרם נזק לצמיגי רכבים בשכונת רבין בכרמיאל?

תושבים בשכונת רבין, בעיקר ברחובות חטיבת עציוני וחטיבת יפתח, התעוררו בשבוע שעבר למראה מעצבן ומתסכל במיוחד, כשגילו שהצמיגים ברכביהם הושחתו נחתכו במכוון על-ידי אלמוני.

מתברר כי מתישהו בשעות הלילה שבין שבת ליום ראשון, הגיע אלמוני אל שני הרחובות בשכונת רבין והשחית צמיגים ברכבים חונים רבים, תוך שהוא מנצל את העובדה כי אין נפש חיה בשעות כאלה בחוץ, גם בגלל השעה המאוחרת וגם בגלל מזג האוויר הגשום והקר באותו לילה. הנזק המצטבר נאמד לפי ההערכות בכמה אלפי שקלים.

צמיגים חתוכים ונדליזם השחתה צילום פרטי
אחד הרכבים שניזוקו בזמן הטיפול בפנצ׳ריה. צילום פרטי

ברוב המקרים הושחת בכל רכב הצמיג הימני האחורי בלבד, אם כי לפחות במכונית אחת נחתכו כל הצמיגים. לפי שיחות עם חלק מהתושבים שנפלו קורבן למעשה הוונדליזם, האלמוני בחר בקפידה את המכוניות שבהן ביצע את הנזק והעדיף בעיקר רכבי ספורט, רכבי יוקרה וג׳יפים.

קרן המתגוררת בחטיבת עציוני העלתה פוסט בקבוצת כרמיאלים מדברים בפייסבוק וזכתה לעשרות תגובות דומות: ״קמתי ביום ראשון בבוקר, ירדתי לרכב וראיתי שהגלגל הקדמי קרוע. בפנצ׳ריה שאליה הגעתי אמרו לי שאני כבר המבקרת העישירת באותו יום משכונת רבין. המשטרה מעורבת, הגשתי תלונה, ואני יודעת שיש מצלמות במקום, מקווה שיתפסו אותו. מי שעשה את זה בלילה, בשיא הקור והגשם, ידע שלא יהיו אנשים ברחוב. הוא חתך צמיגים רק ברכבים יקרים יחסית, הוא דילג למשל מעל מכונית הדאצ׳יה של בעלי. הנזק לכל צמיג לדעתי היה 700-800 שקל. כשהעליתי את הפוסט על כך בפייסבוק, הבנתי שזה קרה לעוד הרבה אנשים״.

טל סיפר לנו: ״באותו בוקר בת הזגו שלי רצתה לקחת את את הרכב שלי לעבודה והתקשרה אליי, סיפרה שאין אוויר בגלגל. חשבתי שזה סתם מסמר שנתקע אבל גיליתי ארבעה חתכים בצמיג. חשבתי שאולי מישהו התנקם בי… בעקבות הפוסט של קרן בפייסבוק הבנתי שזה לא המקרה היחיד. החלפתי צמיג ב-400 שקלים, אבל מעבר לעוגמת הנפש ולנזק הישיר, בת הזוג נאלצה לנסוע לעבודה במונית ואני נאלצתי לקחת יום חופש מהעבודה״.

עמוס המתגורר בחטיבת יפתח אמר לנו: ״יש לי רכב ספורט, גיליתי בבוקר שיש חתכים בכל ארבעת הצמיגים. אלה היו צמיגים חדשים יחסית, בני כמה חודשים בלבד. בהתחלה חשבתי למי עשיתי רע, האם פגעתי במישהו, אבל למוחרת ראיתי שעוד אנשים משתפים בפייסבוק שחוו אירוע דומה באותו הזמן. הנזק עלה לי קרוב ל-2000 שקלים וגם נאלצתי לקחת יומיים חופש מהעבודה, כי לקח הרבה זמן לארגן ג׳קים ולתקן את כל הנזקים״.

גם יהודית שמתגוררת בחטיבת עציוני גילתה שאחד הצמיגים בג׳יפ שלה הושחת. ״קמתי בבוקר והתכוונתי להסיע את הבן שלי לבית הספר והרגשתי שמשהו לא בסדר ברכב. רק אחרי זה הבנתי שחתכו לי צמיג, הייתי בהלם כי לא הבנתי מי יכול לעשות את זה. בהמשך התקשרה אליי ידידה טובה וסיפרה לי שגם במכונית שלה חתכו גלגל. בהמשך עלה פוסט בפייסבוק ופורסמו בו תגובות נוספות של אנשים שניזוקו במאות שקלים כל אחד״.

מהמשטרה נמסר כי לתחנת כרמיאל הוגשו שמונה תלונות על השחתת צמיגים. ״לאחר שהוגשה תלונה ראשונה, נפתחה חקירה, עד מהרה התברר דרך פוסט בפייסבוק שישנם עוד תושבים שרכביהם נפגעו מוונדליזם, החוקרים יזמו  פניות לאותם תושבים וביקשו שיגיעו להגיש תלונה ולמסור את גירסתם״.

תיכנסו לקרוא עוד כתבות בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

גנבו את הסמל מהרכב שלכם? נתפסו חשודים

שתפוצפו בתיעוד ממצלמת אבטחה: אחד הנערים תולש סמל ממכונית ונמלט במהירות עם השלל (באדיבות דוברות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *