משפחת פרידהבר
משפחת פרידהבר

נחנכה פינת הנצחה ליואל פרידהבר מראשוני כרמיאל

שתפו

ביום חמישי בשבוע שעבר התקיים, ביער צה”ל,  טקס חשיפת פינת הנצחה לזכרו של יואל פרידהבר מראשוני כרמיאל. רעייתו תקוה, ילדיו ונכדיו אירגנו והינחו את הטקס המרגש.

יואל, גדל כילד בגטו ובבתי היתומים בהונגריה ובגרמניה. כחייל שירת בצנחנים. עם הגיעו לכרמיאל, עבד שנים “במפתן”- ביה”ס לחינוך מיוחד בצפת, עשר שנים היה מדריך לריפוי בעיסוק בב”ח לבריאות הנפש בעכו, עבד במועדון “ויצו” בכרמיאל,  בבניין 9 הקומות בהדרכת בדק בית לבני הנוער, פעילויות חברתיות. בעשר השנים האחרונות היה אב בית בביה”ס  האיריסים בכרמיאל. בשנת 1971 במקום שבו הוקמה הפינה לזכרו שאנו הוקם מועדון טכני לנוער, יואל נתבקש, ונבחר להפעילו, בהתנדבות מלאה במשך שלוש שנים יום יום לאחר שעות עבודתו וחניכים רבים פקדו את המועדון.

תהל ביתו של יואל אמרה בדבריה לקהל: “אבא יקר – ההיסטוריה הפרטית שלך ממש לא רחוקה, הגעת לכרמיאל כציוני העיירה דאז, בין 20 המשפחות הראשונות וממש כאן באותה נקודה בה אנו עומדים ובאים לחלוק אתך כבוד וכבוד מאד גדול, בדיוק פה, חינכת והדרכת במסירות רבה את קבוצת הנוער הראשונה בכרמיאל, בנך, אחי שמוליק הוא הבן השלישי שנולד בכרמיאל, באמת היסטוריה שראויה לציון. דווקא אתה שלא זכית בילדותך ליד מכוונת, ליד מלטפת… כאחד שהמילה הורים הייתה רק בכותרת מהיותך בגיל 4, השכלת ברגישותך ובחכמתך הרבה לזרוע את זרעי דור המחר ולהשריש בהם את אהבתך לאדם, לטבע ולערך העליון בעינך- כבוד בין הבריות.

ראש העיר עדי אלדר: “כאשר נבחרתי לשמש כמנהל מחלקת החינוך ומחלקת הנוער החלטנו להקים בעיר מועדון נוער. שלפתי את יואל מבית ספר מפתן בו עבד בצפת והוא הפך למדריך הנוער הראשון בכרמיאל, חניכיו זוכרים אותו לטובה עד היום. כל הכבוד למשפחה שחשבה על התרומה היפה לעיר בדוגמת הספסלים ושולחנות הפיקניק בנקודת טבע יפיפיה זו”.

על הקטעים האומנותיים ניצחה נכדתו של יואל – דורון.

תקוה פרידהבר :” מזה שנים רבות אנו חושבים כיצד להנציח את יואל , המוכר כדמות מופת משפחתית וחברתית כאשר את עיקר פועלו הקדיש לחינוך הנוער. תמיד לנגד עיניו היו הילדים”.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *