חלק משיחה וואטסאפ בין סוכנת משטרתית שהתחזתה לקטינה עם עבריין מין. צילום: דוברות המשטרה
חלק משיחה וואטסאפ בין סוכנת משטרתית שהתחזתה לקטינה עם עבריין מין. צילום: דוברות המשטרה

ניסה ״לצוד״ ילדות באינטרנט: נעצר תושב דיר אל אסד במבצע משטרתי ארצי

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

גבר מהכפר דיר אל אסד ליד כרמיאל נמנה על 33 חשודים מכל רחבי הארץ שנעצרו במבצע סמוי רחב היקף של המשטרה. החשוד הובא להארכת מעצר בבית המשפט בנצרת ביחד עם שאר החשודים.

במשך ארבעה חודשים הופעלו שתי סוכנות משטרתיות אשר התחזו לילדות בנות 13, תלמידות אולפנה אשר פעלו ברשתות החברתיות המועדפות על ידי בני הנוער כמו טיק טוק, אינסטגרם ועוד. מרגע כניסתן לרשתות החברתיות בכינוי: "לי" ו"קים". הן נחשפו למאות הצעות על ידי גברים שכללו תכנים מינים כמו חשיפת איברי מין, תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני בוטה, הצעות תשלום בעבור מין והצעות למפגשים במטרה לספק את תאוותם המינית.

הבוקר (ראשון, 29.8.2021) ניתן האות ומאות שוטרים בליווי חוקרי הסייבר וטכנאי זיהוי, פשטו על בתיהם של 33 חשודים מהצפון ועד לדרום. אחד החשודים נעצר בכפר דיר אל אסד, חשודים נוספים נעצרו בכל רחבי הארץ. במהלך המבצע נתפסו מחשבים ניידים וסמארטפונים שעל פי החשד שימשו לניהול שיחות והפצת חומרי פדופיליה.

חשוד מובא למעצר. צילום דוברות המשטרה

משטרת ישראל קוראת לציבור ההורים לשוחח עם הילדים מגיל צעיר על הסכנות הרבות הקיימות ברשתות ולהסביר להם כי בכל מקרה שבו זר פונה אליהם בדגש על הרשתות החברתיות אסור לענות ויש להפנות את השיחה למבוגר האחראי.

כמו כן יש להנחות את הילדים שלא לעלות תמונות ברשתות החברתיות הפתוחות לכלל הציבור, להשתמש אך ורק בחשבון פרטי ולא לאפשר חברויות לאנשים שאינם מכירים בפועל.

בנוסף מומלץ לגלות ערנות ולעקוב אחר הרשתות החברתיות בהם ילדיהם גולשים, מהניסיון המצטבר של משטרת ישראל עולה כי הקטינים חוששים לשתף את המידע עם הוריהם מחשש שיגבילו את השימוש שלהם באותן רשתות חברתיות. כן במקרים בהם הקטינים מאוימים עי אותו מטריד הם אף פוחדים לשתף את המקרה ומסתירים אותו.

בכל מקרה של חשד על עבירות כלפי קטינים ברשת האינטרנט יש לפנות למוקד 105 של משטרת ישראל.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

עורך דין לקוח בית משפט תביעה צילום אילוסטרציה Freepik

שמירה על דיני עבודה

שתפודיני עבודה המחוקק קבע דיני עבודה רבים בכל מה שקשור להתנהלות של המעסיק ולמחויבות שלו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.